Trash Tycoon jest przeglądarkową grą, która pokaże nam przyszłość Ziemi jeśli nie zaczniemy o nią dbać i nie ograniczymy jej zaśmiecania. Więc oprócz budowania w Trash Tycoon miasta będziemy musieli je również sprzątać. Domy i ulice są już gotowe, ale są pełne śmieci i strasznie zaniedbane. Gra powstała w zamierzeniu przedstawienia graczom korzyści z recyklingu, ale nie odczujecie, że to produkcja edukacyjna. To zaczynamy całość gry w czymś co przypomina miasto, ale takie przez któro przeszło tornado albo i dwa. Domy są zniszczone, śmieci są wszędzie i to nasze zadanie aby to wszystko posprzątać. Sprzątając śmieci możemy zdobyć przeróżne przedmioty jak kawałki szkła, plastikowe butelki i skrawki papierków. Jednak możemy również przerabiać zebrane odpadki i zarabiać na tym kasę.

Mimo, że większość budynków już jest na swoich miejscach i wystarczy je naprawić to mamy tutaj możliwość postawienia dodatkowych struktur, które pomogą nam nie tylko segregować odpady, ale także tworzyć z nich inne użyteczne rzeczy, jak np. plastik może być przerobiony na jakieś zabawki albo coś pochodnego, ale czas przerabiania zależy właśnie od tego co wybraliśmy jako produkt docelowy, a im dłużej tym możemy liczyć później na większą kasę przy sprzedaży.


Największym problemem w grze jest system energetyczny, czyszczenie ulic ze śmieci czy domków może bardzo szybko wyssać twoją energię jaką posiadasz w grze, co sprawia, że podczas jednego takiego połączenia z grą możesz zrobić bardzo mało i musisz czekać aż wróci nam energia aby zrobić cokolwiek więcej. Może w sumie raz dziennie zakupić pełny pasek energii, ale później już trzeba korzystać z kredytów za realną kasę. Ale pozytywną sprawą w grze jest to, że grafika prezentuje się świetnie, kolory i styl wykonania są bezsprzecznie dobrze wykonane i widać fachową rękę. Mimo zaśmiecenia miasto wygląda cudowanie.

Pośród innych gier edukacyjnych bezsprzecznie wyróżnia się Trash Tycoon, a głównie tym, że nie odczujecie w niej nic związanego z nauką, ale za to może ktoś z Was poczuje się odpowiedzialny po części za zaśmiecanie naszej planety i zacznie aktywnie uczestniczyć w jej oczyszczaniu.


Gry podobne