Dzisiaj o dziewiątej rano postanowiłem odświeżyć swoją znajomość z grą Transformice. Byłem zaskoczony, że o tak wczesnej porze, w poniedziałek, miała ona prawie 5000 aktywnych graczy. Na czym polega atrakcyjność tej zabawnej gierki?

Myślę, że ważna jest tu jej lekkość, humor i to, że nie obciąża ona zbytnio naszych szarych komórek o tak wczesnej porze. Świetny przerywnik dla bardziej ciężkich tytułów.

Transformice - ekran ładowania

Opis gry Transformice

Jest to gra w której możemy wykazać się zręcznością i refleksem. Cel jest z pozoru prosty, żeby nie powiedzieć, infantylny. Musimy, sterując naszą myszą, pokonywać różne przeszkody na drodze do sera, a gdy cel osiągniemy, szybko wrócić do norki. Nie jest to jednak wcale takie proste, przy licznych konkurentach, którzy mają wykonać to samo zadanie. Nie jesteśmy jednak w tym wyścigu szczurów… a właściwie myszy, osamotnieni, bo mamy do dyspozycji pomoc myszy-szamana, która posługując się swoimi zdolnościami, pomaga nam pokonywać trudności na drodze do sera lub przeszkadza. I ty możesz zostać szamanem!

W grze występuje niezliczona ilość plansz, a dodatkowo wbudowany jest w nią edytor poziomów, dzięki któremu możemy tworzyć nowe, by potem udostępnić je innym graczom. Gra posiada także wiele trybów rozgrywki, dzięki czemu nikt nie będzie się nudził.

Transformice - screen 1

Od trzech miesięcy jest ona dostępna na steamie, oczywiście, w modelu free to play. Wszystkie funkcje możemy odblokować w czasie gry, a elementy płatne mają wyłącznie charakter kosmetyczny.

WARTO ZOBACZYĆ  Spiral Knights

Fajna rozrywka dla dużych i małych. Pomysł prosty, ale trafiony i oryginalny. Można pograć ze znajomymi w atmosferze zabawy i dobrego humoru.