TRAMPek to bez wątpienia gra edukacyjna, jedna z nielicznych jakie pojawiają się na Naszej Klasie czy też Facebooku, ale dziś właśnie skupimy się na wersji z portalu NK, za darmo i po polsku. Zaczynamy? Wraz z naszym sympatycznym bohaterem Dominikiem ruszymy w podróż po całym świecie, odkryjemy liczne miejsca, poznamy najsłynniejsze zabytki, a także może i zgubimy się w gąszczu amazońskiej puszczy! Jednak jeśli jesteście rządni prawdziwej przygody nie możecie przegapić tejże gry.

Czekają nas tutaj wyzwania różnego rodzaju, czasami zaczniemy od Quizu na temat odwiedzanego miejsca, przykładowo padnie seria pytań o Australii, gdzie za każdą poprawną odpowiedź zostaniemy nagrodzeni 2 punktami, jeśli pomylimy się raz to tylko jednym, a przy trzecim strzale pytanie nie będzie zaliczane, ale nie ma co się dziwić skoro są jedynie 3 możliwe odpowiedzi. Później staniemy przed wyzwaniem obrony ogrodzenia przed największymi szkodnikami Australii, czyli królikami, ale musimy uważać, aby nie zranić żadnego kangura podczas rzucania bumerangiem. Zawsze mamy trzy życia do wykorzystania, jeśli zawiedziemy tracimy życie i nieco punktów.


moskity w ameryce

 

Tak czy inaczej oprócz serii pytań, w TRAMPek czekają nas wszędzie zadania na zręczność. W Afryce zasiądziemy za sterami naszego motoru terenowego i ruszymy na safari. Biega tu mnóstwo dzikich zwierząt i przy użyciu klawiszy J i L musimy je skutecznie omijać. Wydaje się proste, ale to zadanie do łatwych nie należy. Zwierząt na naszej drodze przybywa, a i my co pewien czas zaczynamy przyśpieszać. Po wykorzystaniu wszystkich żyć punkty są podliczane i lądujemy według nich na określonym miejscu w rankingu. Czekają nas jeszcze zadania w stylu obrona przed moskitami/komarami w Ameryce czy też naśladowanie ruchów Indyjskiej tancerki (ot taka pamięciówka).


Dla tych, którzy boją się pytań z wiedzy o danym regionie świata przygotowano tutorial, opisówkę, która idealnie sprawdzi się podczas przygotowania teoretycznego. Mamy tam zawarte wszelkie informacje, z których następnie przygotowywane są pytania.

rzucanie bumerangiem w kroliki w australii

 


Podróżnicy w grze TRAMPek na NK mają możliwość zbierania pieczątek z różnych miejsc na ziemi, ale funkcja obecnie wydaje się być tylko dostępna dla graczy mobilnych, oficjalnie przez portal Nasza Klasa nie jest to możliwe.

Grę mogę spokojnie polecić dla młodszych graczy, którzy chcą poznać świat, a przy okazji nieźle się bawić podczas licznych mini gier zręcznościowych czy pamięciówek. Oczywiście nikt nie broni zagrać tutaj starszym osobom, więc do dzieła podróżnicy. 


Gry podobne