Pixel Federation uruchomiło na Facebooku TrainStation, grę w pociągi, która powinna zainteresować wszystkich fanów Rail Nation, choć może możliwościami nie umywa się do produkcji Travian Games, to mimo wszystko jest to gra godna uwagi, w której krok po kroku zbudujecie własne imperium kolejowe. 

Przygoda w TrainStation rozpoczyna się na dzikim zachodzie, tuż po wynalezieniu silnika parowego. Dostajemy na własność własną stację kolejową wraz z dwoma startowymi pociągami. Na chwilę obecną znajdziemy w grze dwa typy pociągów: pasażerskie i transportowe.


Jak już się domyślacie pasażerskie posłużą do przewozu zarówno osób jak i poczty. Więc ładujemy pociąg i puszczamy go w trasę, a długość podróży w dużej mierze zależy od wybranego miejsca docelowego i typu torów. Im dalej go poślemy tym więcej doświadczenia zgarniemy jak i pokaźniejsze nagrody.

trainstation 1

Pociągi transportowe, które przewożą towary działają nieco inaczej niż pasażerskie i przed ich wysłaniem w trasę musimy je załadować w Loading Dock (Doku). Materiały będą potrzebne do rozbudowy stacji jak ulepszeń naszych pociągów. Dodatkowo aby utrzymać pasażerów przy sobie musimy im uatrakcyjniać podróż poprzez stawianie różnych dekoracji i budynków wokół stacji, użyjemy do tego kamieni, cegieł i drewna. Więc w pewnym sensie będziemy mogli potraktować TrainStation jako kolejną grę budowlaną, a jak wiecie studio Pixel czuje się w tym gatunku najlepiej.


Co więcej nie musimy trzymać się wiecznie tych dwóch, danych nam na starcie, pociągów – przecież gra daje nam możliwość ich edycji, rozbudowy, a nawet zbudowania własnej maszyny od początku do końca. Do zakupienia będą dostępne wszelkie potrzebne do tego części jak silnik, przedziały pasażerskie, skrzynki pocztowe itp. Wydamy na wszystko swoje monety, ale zbudować coś samemu to nie lada sztuka i polecam spróbować to uczynić każdemu z was.

trainstation 2

W TrainStation im wyższy mamy poziom tym więcej pociągów możemy posiadać. To również pozwoli nam zwiększać poziom stacji, ale niektóre ulepszenia wymagają także pozyskania kilku sąsiadów z Facebookowych znajomych, albo użycia waluty premium (gemów) klejnotów.


trainstation 3

Graficznie wszystko wydaje się być średniej jakości, unikalne. Do większości akcji używamy myszki, a większość gameplayu to głównie taka sama klikanina. Jednak ciągłe powtarzanie tych samych czynności nieco nudzi, a posyłając wszystkie pociągi w trasę przez pewien czas musimy zrezygnować z zabawy z racji wyczekiwania na ich powrót.


Gry podobne