Dziś prezentuje Państwu poradnik do gry Toy Defense 2, gdzie znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dowiecie się jak grać, a w miarę czasu poradnik uzupełnię o strategię obrony i ataku dla kolejnych misji.

Dowódcy


Surowce i osiągnięcia

Po co nam dowódcy?

Dowódcy w Toy Defense 2, jak sama ich nazwa mówi, dowodzą naszymi oddziałami w walce. Każdy dowódca posiada 10 umiejętności, które może rozwijać i które dają nam specjalne bonusy podczas kolejnych walk. Dodatkowo jednostka z dowódcą jest tańsza niż zwykła jednostka nie posiadająca dowódcy.


Umiejętności dowódcy

Tylko dowódcy, którym przypisano jednostki mogą dołączać do walki. Więc jeśli zatrudniłeś jednego z nich, a nie przypisałeś mu nikogo do dowodzenia, to nie pojawi się on w walce i będziemy mieć do dyspozycji jedynie standardowe jednostki po zwykłej cenie.

Wszyscy dowódcy są unikalni chociaż na starcie mają identyczne umiejętności.


Jak wynająć dowódcę i przypisać do niego jednostki?

Aby wynająć dowódcę przejdź do menu Armia. Wynająć go można za zdobyte gwiazdy, ale również możemy zapłacić za dowódcę monetami.

Pamiętaj, że wynajęty dowódca nie dołączy do walki bez przypisania do niego jednostek. Aby je przypisać kliknąć należy po prawe stronie na zielony guzik Przypisz.

Dowódca może dowodzić jednostkami z dowolnego kraj ignorując rodzaj mapy. Dlatego możesz wybrać jednostki dla dowódców w oparciu o najbardziej zaawansowane ulepszenia, a nie mapy, na których obecnie walczysz.

Podczas misji dowódcy i przydzielone im jednostki będą widoczne w lewym dolnym rogu ekranu. Można je umieścić na polu bitwy tak samo jak zwykłe oddziały z prawej dolnej części ekranu.

Jak mogę ulepszyć swoich dowódców?

Każdy dowódca ma 10 umiejętności, którymi można zarządzać. Wybieramy skill, który chcemy ulepszyć i wciskamy „Naucz się za …”. Nad tym przyciskiem mamy opis ulepszanej umiejętności jak i bonus jaki otrzymamy za kolejne ulepszenie.

Ulepszeń dokonujemy za pomocą punktów treningowych, a jeśli ich już nie mamy to możemy wykorzystać gwiazdy.

Dowódcy zdobywają punkty treningowe nabywając doświadczenie i zwiększając swój poziom podczas kolejnych walk w misjach, im więcej ich wykorzystujemy tym więcej nabywają oni doświadczenia.

Większość umiejętności jest niedostępna od początku. Odblokowują się stopniowo, gdy dowódca zyskuje wymagane poziomy. Ale możliwe jest odblokowanie umiejętności bez osiągnięcia poziomu, płacąc określoną liczbę monet. Aby to zrobić, kliknij zablokowaną umiejętność, a następnie przycisk „Odblokuj teraz”.

Jednostki i ulepszenia

Jednostki, które ustawiłeś na mapie, możesz ulepszyć podczas bitwy tylko wtedy, gdy wcześniej ulepszyłeś ich zdolności bojowe.

Możesz to zrobić w menu „Udoskonalenia”.

Każde ulepszenie dzieli się na kilka etapów. Gdy tylko jedno ulepszenie zostanie w pełni rozwinięte, zostaną otwarte nowe opcje. Ulepszenia można przeprowadzać tylko jedno po drugim. Strzałki wskazują ulepszenia, które zostaną otwarte po pełnym ulepszeniu poprzednich. Pamiętaj, że różne kraje mają różne możliwości.

Ulepszanie jednostek podczas walki

Na stanowiskach strzeleckich jednostki zdobywają doświadczenie kosztem zabitych wrogów w walce. Po otrzymaniu wymaganej ilości doświadczenia, jednostka może zostać ulepszona do następnego poziomu.

Aby ulepszyć jednostkę należy na nią kliknąć i wybrać ikonę ulepszenia, co nas będzie kosztować określoną ilość $. Wynajęte jednostki nie zachowują doświadczenia zdobytego podczas bitwy do następnej misji. Wyjątkiem są jednostki przypisane do dowódcy, który brał udział w walce.

Osiągnięcia

Możesz śledzić swoje postępy w grze poprzez osiągnięcia, które znajdziesz w menu gry. Znajdziesz tam wszystkie informacje o swoich osiągnięciach i będziesz mógł odbierać za nie nagrody. Możesz również sprawdzić osiągnięcia, których jeszcze nie zdobyłeś i tym samym dążyć do nich dla cennych nagród.

Codzienne nagrody

Każdego dnia możemy odebrać nagrodę za codzienne logowanie. Każda kolejna nagroda dostępna jest po 24h od odebrania poprzedniej.

Skrzynie z zaopatrzeniem

Skrzynie można otwierać raz na 24h, potrzebne jest połaczenie z internetem. W skrzynce mogą znajdować się gwiazdki, specjalne narzędzia z Arsenały, a nawet monety. Graj codziennie, a otrzymsz zaopatrzenie bezpłatnie. Oczywiście nie musicie czekać 24h na otwarcie kolejnej skrzyni bo macie możliwość co 8h obejrzenia reklamy i tym samym otrzymanie wcześniej kolejnej skrzynii. Jeśli guzik reklam jest nieaktywny sprawdźcie połączenie z internetem albo ponownie zalogujcie się do gry. Czasem po prostu nie ma dostępnych reklam do wykorzystania.

Arsenał i jak go używać?

Podczas walk w misjach czy turniejach dostępny po prawej stronie jest nasz arsenał. Numer na każdym elemencie arsenału oznacza ilość możliwych użyć. Uzupełnienie arsenały następuje np. z codziennych nagród za logowanie, ze skrzyń z zaopatrzeniem jak i można je po prostu kupić w Arsenale (menu gry).

Pierwsza pomoc

Po aktywowaniu pierwszej pomocy drużyny będą się leczyć automatycznie przez dwie rundy.

Przegrupowanie

Jak zauważyliście podczas walki naszej jednostki tracą zdrowie i jeśli spadnie ono do zera to miejsce jest dalej zajęte, ale jednostki są bezużyteczne. Wtedy warto skorzystać z przegrupowania i zamienić nieaktywny oddział na nowy. Nowe jednostki będą posiadały te same udoskonalenia co wcześniejsze i nie stracą doświadczenia.

Zamrożenie

Spowalnia wszystkich wrogow na 30 sekund. Co oznacza, że przez 30 sekund jednostki wroga poruszają się bardzo powoli, a my mamy więcej czasu na ich likwidacje, gdyż nasze jednostki atakują dalej z tą samą prędkością.

Uderzenie obronne

Uderzenie obronne zadaje spore obrażenia wszystkim wrogom znajdującym się w bliskiej odległości od naszej bazy. Tworzy potężną ekplozję i warto korzystać z tego tylko wtedy, gdy wiele jednostek wroga jest już praktycznie przy naszej bazie, w przeciwnym wypadki zmarnujemy działanie tego bonusa. Nasze jednostki nie zostaną tknięte.

Awans polowy

Zwiększa oddział w największym dostępnym stopniu.

Atak artyleryjski

Dotknij wrogów, aby ich zniszczyć. Przez 20 sekund mamy możliwość wskazywania przeciwników do ataku.

Jak zdobywać więcej gwiazdek?

Gwiazdki głównie zdobywamy uczestnicząc w kolejnych misjach czy turniejach. Im lepsze są nasze wyniki tym więcej otrzymujemy medali na koniec potyczki. Medale zaś, a raczej ich ilość, wpływają bezpośrednio na ilość nagród, a co za tym idzie także na ilość zdobywanych gwiazdek. Dodatkowo gwiazdki dostaniemy w nagrodę za kolejne osiągnięcia, jako nagroda za codziennie logowanie czy też ze skrzyń z zaopatrzeniem. Możemy je także kupić za monety.


Gry podobne