Total War: ARENA to nadchodząca, darmowa gra MOBA ze stajni angielskiego studia Creative Assembly. Jest to kolejna część większej serii, z której już na pewno znacie takie tytuły jak Total War Battles: Shogun i Rome: Total War. Wcielimy się tutaj w sławnego, historycznego generała, będziemy dowodzić wyszkolonymi oddziałami, decydować o każdym ich ruchu, opracowywać strategię walki, a to wszystko by móc z podniesioną głową ruszyć przeciwko innym graczom.

Gra łączy w sobie elementy znane nam z produkcji MOBA jak i typowe cechy ze strategicznych gier RTS. Gracze dowodzą trzema jednostkami, które mogą zostać podzielona na drużyny, albo można sterować nimi indywidualnie. Staniemy w szranki nawet z dziewięcioma innymi graczami, ale do tego najlepiej zebrać i po swojej stronie silną drużynę.


Wybierz jedną z lokacji i rusz do walki

Podobnie jak wcześniejsze gry MOBA jak choćby DotA czy League of Legends, gra Total War: ARENA działa tylko online skupiając się wyłącznie na masywnych i drużynowych walkach online, tu nie ma miejsca na solówki jeden na jednego w PvP. Jak wspomniałem wcześniej gra będzie w zupełności za darmo, a wszelkie korzyści zostaną czerpane z mikrotransakcji.

Recenzja gry Total War: ARENA

Macie ochotę na kolejną grę strategiczną? Jeśli tak to co powiecie, aby łączyła się ona poniekąd z gatunkiem MOBA? Podoba wam się? Jeśli tak to musicie koniecznie sprawdzić grę Total War: Arena, strategiczną grę z segmentu ostatnio popularnego gatunku MOBA, której planowane wydanie ma być całkowicie darmowe, więc zapomnijcie o abonamentach czy innych opłatach za rozgrywkę.


Total War: Arena odkrywa przed nami nowe wyzwania, kolejne epickie walki, staniemy na arenie przeciwko setkom tysięcy innych graczy, a my jedynie musimy nauczyć się wykorzystywać swoje silne strony jak i słabości na naszą korzyść. Aby zagrać należy najpierw pobrać dla siebie klienta gry i zainstalować potrzebne składniki. Dopiero wtedy ruszymy do walki, rozpoczniemy swoją pierwszą wojenną ścieżkę, która bez względu na nasze starania pochłonie olbrzymią ilość ofiar. Tylko tutaj znajdziecie wierne odwzorowanie klasycznych bitew, które poznaliście już na lekcjach historii, więc co powiecie aby zmienić ich przebieg, co powiecie na inne, alternatywne zakończenie?

Rusz do walki z wielotysięczną armią

Jeśli graliście kiedyś w Diablo to powinien wam się spodobać widok całej rozgrywki widziany z lotu ptaka. Sterowanie naszą armią jest również podobne, więc nie powinniście mieć problemów z opanowaniem oddziałów, które czekają na Twoje rozkazy. Jeśli wytrwale będziemy dążyć do rozwijania swoich umiejętności to po pewnym czasie będziemy w stanie wystawić do walki prawie półtora tysiąca jednostek. Wyższy poziom to nowe możliwości, odblokuje się nowa broń jak i coraz to cenniejsze nagrody.


Jednak sama, silna armia to nie wszystko, potrzebny jest również rozsądny dowódca, który stanie murem za swoimi oddziałami, poprowadzi je do walki, która z pozoru wygląda na przegraną i wyprowadzi wszystkich żołnierzy żywych, aby mogli jeszcze nie jeden raz wykazać się odwagą w ogniu walki. Twórcy gry oddali nam do wyboru masę różnych dowódców, którzy posiadają unikalne umiejętności, a gdy już dochodzi do bezpośrednich starć użyją całej swojej wiedzy i siły, aby osiągnąć cel, celem tutaj jest zawsze zwycięstwo.

Epickie walki

Ciekawostką w Total War Arena jest to, że do wyboru (wśród dowódców) pojawiają się takie persony jak Juliusz Cezar, Aleksander Wielki czy sam Leonidas, który powinien być znany każdemu kto oglądał film o heroistycznej walce słynnych 300, którzy stanęli w obronie całej Grecji przeciwko tysiącom Persów.

Ale powiedzcie mi, czymże jest MOBA jeśli nie grą o współpracy, o wspólnej walce z wrogiem. Bez sojuszników jesteśmy nikim, bez walki nie tworzymy historii. Czekają nas tutaj walki 10vs10 na spersonalizowanych mapach, w których strategia odgrywa najważniejszą rolę, taktyka czyni cuda, a gra drużynowa decyduje niejednokrotnie o zwycięstwie.

Więcej informacji na temat gry Total War Arena dodamy jak tylko wyjdzie jej oficjalna i pełna wersja.


Gry podobne