Kolejna gratka dla fanów gier strategicznych. Mowa tu o Total Battle, w którą zagracie za darmo na Facebooku i która dostępna jest w całości w języku polskim, więc nie będziecie musieli się męczyć z tłumaczeniem. Ta gra jest z pewnością miejscem dla prawdziwych imperatorów, którzy cenią sobie klimat starożytnego Rzymu. Możemy mieć tu własną armię, podbijać przyległe tereny czy ruszyć do walki z epickimi potworami. W skrócie nic nowego, a może jednak?

Total Battle to bez wątpienia kolejna gra RTS, nie musimy pobierać klienta gry, gdyż jest dostępna przez przeglądarkę, a co najważniejsze, nie trzeba zakładać konta o ile macie już swoje na Facebooku.


Opis gry Total Battle

Przy pierwszym wejściu do rozgrywki zostajemy zalani poradnikami, które pomogą nam od podstaw poznać wszelkie zasady panujące w grze. Dowiadujemy się jak budować, przyśpieszać różne procesy, trenować jednostki czy jak poruszać się po otaczającym nas świecie.

Prócz treningu zwykłych jednostek możemy także zatrudniać kapitanów, jednostki ze specjalnymi umiejętnościami przydatnymi czy to w ataku czy w obronie. Kapitanowie to także przepustka do ekstrapolacji jaskiń (krypt), z których przyniosą nam cenne zdobycze jak części ekwipunku. Po zebraniu odpowiedniej ilości części możemy tworzyć potężne przedmioty, które jeszcze bardzie wzmocnią kapitana jak i dowodzone przez niego jednostki. Niektóre przedmioty wpływają korzystnie również na życie całego miasta.

Na mapie świata znajdziemy wiele celów oczekujących na nasz atak, są tam inne miasta, potwory jak Ogry czy Nieumarli. Do ataku wysyłamy wyszkolone jednostki, które należy odpowiednio dobrać do celu naszej wyprawy, w przeciwnym razie nikt nie wróci żywy. Raporty z walki pojawią się w naszym dzienniku, każdą warto przeanalizować, aby dobrać na następny atak odpowiednie jednostki bądź ich dostateczną ilość. Wszystko jest ważne, w końcu jest to gra strategiczna.


Gracze w Total Battle mogą tworzyć między sobą sojusze, a członkowie mają możliwość wzajemnej pomocy np. przy wznoszeniu nowych konstrukcji, jednym słowem im więcej członków liczy nasz sojusz, tym szybciej możemy rozbudować miasto prosząc ich o pomoc. A jeśli do końca budowy pozostało mniej niż 5 minut to mamy możliwość zakończyć ją natychmiast bez dodatkowych kosztów.

Kiedy tutorial się kończy to dalej otrzymujemy setki nowych zadań. Każde z nich przynoszą po wykonaniu wiele nagród jak surowce, walutę gry czy doświadczenie.

Sądzę, że warto spróować swoich sił. Interfejs gry jest prosty i przejrzysty, nie ma zbyt wielkiego nacisku na waluty premium, choć kupując je możemy w znacznym stopniu przyśpieszyć swój rozwój. Zagrać można na stronie https://apps.facebook.com/totalbattleGry podobne