Gra Top Gear Speed World jest to aplikacja wyścigowa, o samochodach występujących ciągle i ciągle w kolejnych rajdach, a my jako gracze kontrolujemy swoje auto i bierzemy udział w globalnych zmaganiach z innymi graczami. Gra wyznacza nam określone cele, a głównie naszym zadaniem będzie ukończenie całej trasy szybciej niż przeciwnicy, a to wszystko, aby zebrać jak najlepsze nagrody i punkty honoru. Top Gear Speed World wydaje studio 6waves, to samo, które odpowiada za takie gry jak Jane Austen’s Rogues and Romance and Antiques Hunter: Portobello Road.

Top Gear Speed World 001


Sama rozgrywka w Top Gear Speed World jest niezwykle prosta, zostajemy wrzuceni najpierw w wir rajdów treningowych, gdzie otrzymujemy swój pierwszy, a zarazem bardzo podstawowy samochód. Strzałkami na klawiaturze sterujemy naszym autkiem w lewo i prawo, a klawisze X i Z służą do zmiany biegów w górę i w dół odpowiednio. Mimo tego prostego systemu wcale nie będzie nam tutaj łatwo, gdyż spotkamy trasy na których prawa strona staje się lewą itd. Dziwne? Ale zagracie to przekonacie się o tym sami na własnej skórze. Jednak nie tylko z samym poruszaniem będziemy tutaj mieli największe problemy, choć i tak autko głównie nie słucha się nas tak jakbyśmy tego oczekiwali. Są tutaj również elementy, której nadają całej rozgrywce głębszego charakteru. Liczne beczki z olejem lub wodą na naszych trasach sprawią, że nieraz stracimy kontrolę nad samochodem. A co najgorsze za każdy zderzeniem, albo poślizgiem tracimy jeden punkt benzyny co skutkować może trwałą awarią, choć chyba sami domyślacie się, że nie będzie zbyt wesoło kiedy ilość benzyny spadnie do zera.

Top Gear Speed World 002

Jednak jakby podsumować całość gry Top Gear Speed World to jest ona po prostu o wyścigach, musimy wykonywać dane trasy w kółko, bez przerwy – to niechybnie prowadzi nas do znużenia. Jednak nasze wysiłki również mają sens bo robimy to po to, aby wkrótce odblokować nowe samochody i części. Pierwszych kilka tras będą dla nas czymś w stylu tutorialu, gdzie nauczymy się kilku cennych sztuczek. Wszystkie trasy są bardzo krótkie, a i one skondensowane są do tego samego rozmiaru. Kąt kamery jest tutaj zawsze stały, więc nie ma przesuwania trasy jak w innych grach samochodowych, wszystko mamy w jednym widoku. Na naszych trasach porozrzucane są przedmioty, tutaj oznaczone poprzez różnego rodzaju ikonki, dadzą nam one coś na wzór popularnych power-up'ów. Owe bonusy obejmują między innymi możliwość pełnego zatankowania pojazdu, uruchomienia nitro czy też zostaną nam niekiedy dodane kredyty. W większości wypadków nasz sukces będzie zależał od tego jak będziemy potrafili zarządzać wcześniej wymienionymi bonusami.


Top Gear Speed World 003

Jeśli spodziewacie się znaleźć coś więcej w Top Gear Speed World oprócz tego co już opisałem to niestety muszę Was rozczarować. Gra jest monotonna, a wyścigi kończą się według mnie za szybko, co sprawia, że wciąż i wciąż przenosimy się z toru na tor. Jednak pocieszające jest to, że na czas tworzenia owej recenzji gra znajduje się w fazie testów beta, więc niektóre funkcje mogą być dodane w przyszłości, mogą, ale nie muszą. Dodatkowo wiele rzeczy zablokowanych jest i nie możemy z nich korzystać. Ale w całym interfejsie jest jeszcze nadzieja dla opisywanej aplikacji, znajdziemy tam opcję garaży, gdzie będzie można ulepszyć, a nawet dostosować swoje autko pod nasze indywidualne wymagania. Tak czy inaczej na tą chwilę spotkałem wiele funkcji oznaczonych jako "coming soon".

Top Gear Speed World 004


Niewygodne sterowanie, brak jakiejś innowacyjności w temacie i rzeczywistych elementów społecznościowych, oraz nie ma tutaj żadnej fabuły – to wszystko sprawia, że gra Top Gear Speed World znajduje się na dość miernej pozycji wśród gatunku wyścigowych. Troszkę ją usprawiedliwia fakt, że znajduje się w fazie beta, ale to nie zawsze jest adekwatna wymówka dla tak spartaczonego tytułu. Potrzeba jeszcze wiele pracy, aby mogła osiągnąć jakikolwiek sukces na facebooku.


Gry podobne