Zupełnie bym zapomniał o fanach gier samochodowych, więc znalazłem dla was Top Gear At Top Speed na facebooku. Jest to gra w sumie po części wyścigowa, ale jak dla mnie bardziej zręcznościowa, ale co najważniejsza poczujecie dzięki niej zapach spalonych gum na trasach położonych na całym świecie. Pewnie widząc nazwę gry zaczyna Wam się co nieco kojarzyć, a to pewnie dlatego, że Top Gear to nic innego jak najsłynniejszy program motoryzacyjny na kanale edukacyjnym BBC Knowledge. Jakby nie było sama aplikacja powstała w sumie tylko dla promocji programu, a gracze tutaj bez wątpienia mogą zostać gwiazdą w aucie, które zawsze oferowane jest dla Nas za mniej więcej rozsądną cenę.

Dobra, ale przyjrzyjmy się bliżej grze Top Gear At Top Speed. Wcielamy się tutaj w rolę kierowcy początkowo dość taniego autka, ale i tak na tyle sprawnego, aby nauczyć się nieco kunszty kierowcy rajdowego. Sterowanie w owej aplikacji jest niezwykle proste bo używamy wyłącznie klawiszy na klawiaturze i daleko ich nie trzeba szukać bo to po prostu cztery, podstawowe strzałki.


Top Gear At Top Speed 002

Do dyspozycji graczy oddano trzy różne tryby rozgrywki: indywidualny, zespołowy i trening. W grze indywidualnej musimy zdobyć jak najlepszy czas okrążenia i zostać prawdziwą „gwiazdą za rozsądną cenę”. W tym trybie mamy również do wyboru zmagania na długościach jednego okrążenia, albo trzech czy nawet pięciu. W trybie zespołowym możemy zebrać drużynę wraz ze znajomymi i spróbować pobić najlepszy średni czas okrążenia. Nie wiem czy jest sens opisywać tryb treningu, bo chyba każdy doskonale wie do czego on służy.

Wbrew pozornej prostocie, na jaką na pewno wskazuje sama grafika, gra Top Gear At Top Speed nie jest łatwym wyzwaniem nawet dla wprawionych fanów gier o samochodach tudzież wyścigowych. Mamy cztery klawisze, ale mimo tego sterowanie jest bardzo ciężkie do opanowania, ale niekiedy nasze autko jest bardzo wyczulone na każdą naszą akcję, na każde przyciśnięcie klawisza. Łatwo tutaj wpaść w poślizg, a także wyznaczone dla nas trasy muszą być rygorystycznie przestrzegane (głównie w zmaganiach rankingowych). Jeśli wyjedziemy daleko poza trasę zostajemy automatycznie przywróceni do najbliższego, prawidłowego punktu, w którym się znajdowaliśmy. Dodatkowo w zdobyciu najlepszego czasu przeszkadza nam nic innego jak stery piachu, barykady i inne słupki, których po kilku minutach gry na pewno będziecie mieli dość. Wkurzające są także te ciągłe okienka pop-up, które zachęcają nas, aby publicznie pochwalić się swoimi wynikami.


Top Gear At Top Speed 003

Gra Top Gear At Top Speed jest tak czy inaczej formą reklamy, reklamy przy której mimo wszystko można bawić się całkiem dobrze. Grafika jest płaska, a widok typowy dla prostych gier zręcznościowo-wyścigowych, choć czego ja wymagam od gier usytuowanych na facebooku, ale żeby w nią zagrać nie musicie wchodzić na fejsa bo na oficjalnej stronie kanały BBC również ją znajdziecie.Gry podobne