To The Death jest to nowa gra MMO, którą twórcy nazywają „mash-up of beat ‘em up and shoot ‘em up”, a team tworzący grę to Scary Mostro (oni stworzyli serię Call od Duty i Tutanfall), który współpracował ze studiem Section (seria God of War). W grze poznajemy dwóch wojowników, którzy żyją jedynie chęcią zemsty (jeden nienawidzi drugiego i na odwrót). Pomimo, że już pozabijali się nawzajem to ich zemsta przeniosła się do miejsca zwanego The Crawl, czyli przestrzeni położonej pomiędzy światem żywych i umarłych.

Już w trakcie swojego życia walcząc ze sobą zniszczyli swoje ziemie doszczętnie. Teraz stoją znowu po dwóch rożnych stronach barykady, ale w The Crawl, gdzie także nie przebierają w środkach. Gracze w grze To The Death przejmują kontrolę nad jednym ze wspomnianych wojowników i muszą zmagać się z kolejnymi falami wrogich armii. Każdy wojownik posiada pistolet, miecz i tarczę, aha i potrafią również latać. Zabijając wrogów i wykonując dodatkowe cele i zadania zdobywają doświadczenie, a ono w zamian odblokowuje dla nich dodatkowe moce. W trakcie swojej gry gracze mogą personalizować swoje postacie, ulepszać, dodawać nowy i lepszy sprzęt, a wszystko po to, aby byli gotowi do ostatecznej walki.


Sprawa się nieco komplikuje, gdy dwóch największych wrogów musi zacząć współpracować ze sobą, aby wspólnymi siłami pokonać Króla Crawl. Tylko on stoi na przeszkodzie w dążeniu do ostatecznej walki na „śmierć i życie” prezentowanych bohaterów.

 

Możemy również rozpocząć kampanie pojedynczego gracza, w której poruszając się po mapie się gramy i powtarzamy poziomy, które już odblokowaliśmy.


W To The Death musimy również zrozumieć, że za identyczne czynności można zdobywać inne ilości doświadczenia. Co więcej, im fajniejsze, albo bardziej stylowe ruchy wykonamy podczas walki, albo im lepiej wykorzystamy posiadane skille tym więcej doświadczenia powędruje na Nasze konta w nagrodę. Tym samym najlepiej jest uruchomić swoją fantazję i wymyślać różnorodne metody eliminacji wroga. Możemy nastawić dwóch przeciwników, aby walczyli przeciwko sobie, uchylić się przed strzałą, albo co więcej odbić lecącą na Nas strzałę w kierunku przeciwnika i zabić go w ten perfidny sposób. Wojownicy mają pełną kontrolę nad swoją bronią i nie ważne czy w tym momencie używany jest miecz, tarczy czy pistolet. W trakcie zdobywania nowych poziomów odblokują się nowe przedmioty i moce. A gdy odblokujemy pewne osiągnięcia to możemy liczyć na dodatkowe profity w postaci ciekawych skilli, które będą przydzielane losowo.

W grze znajdziemy także wiele ciekawych wspomagaczy, które zwiększą podstawowe statystyki broni czy obrony. Przykładowo podczas strzelania możemy ogłuszać przeciwnika, albo w walce wręcz korzystać z tarcz magnetycznych, które przyciągają nowych wrogów jak najbliżej miecza.

Przypadkowość w To The Death będzie codziennością, a dodatkowe funkcje pozwalające dostosowywać bohatera na dowolne sposoby dostarczą nam zawsze wiele świeżych i ekscytujących doznań podczas normalnej rozgrywki. Gra może służyć do szybkich rozgrywek, albo równie dobrze stanie się jedną z gier, w które decydujemy się grać wiele godzin, dni czy miesięcy.


Gracze dostaną do dyspozycji ogromną mapę świata do odkrywania, a wiele nowych światów czeka dopiero na odkrycie, w których oprócz nowym miejsc, przedmiotów czekają Nas intensywne walki.

Tylko grając nie pomieszajcie swojego świata żywych ze światem truposzy.

Gra planowo będzie udostępniana na platformach PC, Mac, Linux, PS4 i Vita.


Gry podobne