Threads of Mystery to gra na facebooku o ukrytych obiektach (hidden object) ze stajni studia Playdom. Aplikacja charakteryzuje się w znaczący sposób rozbudowaną narracją, za pomocą której graczowi przydzielane są kolejne zadania dotyczące różnego rodzaju spraw kryminalnych, ale główny wątek odnosi się do zabójstwa młodej kobiety o imieniu Rose. Duch Rose pomaga graczowi w początkowej fazie rozgrywki, ale również poznamy inne postacie, które przeplatają się przez całą historię. Miejsca, które odwiedzimy w poszukiwaniu przedmiotów oznaczone będą jako typowe hotspoty w różnych lokacjach dając nam poczucie progresji, gdy przesuwamy się ze śledztwem z miejsca do miejsca.

Threads of Mystery 001


Recenzja gry Threads of Mystery

Same te miejsca są przedstawione w dość konwencjonalny sposób, a gracz zdobywa różnego rodzaju bonusy odnajdując przedmioty, a dodatkowo za szybkie wykonanie dostajemy coś ekstra. Nasz sukces mierzony jest punktami, a one konwertowane na gwiazdki, których maksymalnie może być pięć w każdej scenie. Niektóre etapy wymagają od nas zdobycia określonej ilości gwiazdek, aby przejść dalej. Taka forma sprawia, że Threads of Mystery nie jest prostą aplikacją, w której możemy łatwo cokolwiek osiągnąć.

Dodatkowo możemy spotkać się z innymi celami, a to wszystko, aby rozwiązać specyficzną zagadkę, może to być określony materiał, albo przedmiot specjalnie oznaczony na liście poszukiwanych. Jednak same poszukiwania przedmiotów to nie jest jedyny cel zabawy bo poza naszymi poszukiwaniami możemy rozbudowywać nasz dom mody. Podobnie jak w innych grach od Playdom kupowanie różnych mebli, przedmiotów i dekoracji nie tylko pozwoli nam wyrazić siebie, ale również wpłynie na pasek Spirit, kiedy osiągnie on maksimum, albo odpowiedni poziom to nowe sceny zostają nam odblokowane. Ale w grze Threads of Mystery jest coś niecodziennego, czego nie znajdziecie w typowych grach hidden object, otóż można tutaj również tworzyć różne elementy dzięki systemowi craftingu.

Threads of Mystery 002


Niektóre zadania wymuszą na nas posiadanie określonych itemów, które następnie będą potrzebne do stworzenia dla nas sprzętu. Na przykład, aby wejść do Moulin Rouge musimy posiadać koktajlowe przebranie. Niektóre materiały znajdziemy podczas normalnej rozgrywki, ale inne mogą być zdobyte tylko w formie prezentów od znajomych, a także wtedy, gdy odwiedzimy ich domy mody. Kiedy tylko zbierzemy potrzebne materiały to będzie potrzeba troszkę czasu na wykonanie przedmiotu (oczywiście można to ominąć używając waluty premium).

Jak w wielu grach społecznościowych tak i w Threads of Mystery wielką rolę odgrywają nasi znajomi, bez nich niektórych przedmiotów po prostu nie zdobędziemy, ale to nie wyklucza dobrej zabawy bez ich udziału. Jednym słowem bez przyjaciół na facebooku będzie nam bardzo ciężko z progresją, ale rozwój jest całkowicie możliwy. Z ułatwień jakie znalazłem najbardziej chyba pomoże nam tryb pełnoekranowy. Ale gdy zobaczycie, że jest tutaj system energii to najdzie Was chwila pełnej frustracji. Z początku wystarczy nam energii na wszystko, ale w dalszych etapach poczujemy pewien nacisk, który wymusza na nas zakup waluty premium. Jeśli już miałby ktoś wydać realną kasę na omawianą aplikację to warto zainwestować wszystko w dom mody, który wpłynie na inne elementy gry i pozwoli nam lekką ręką przejść przez aktualną historię.

Threads of Mystery 003


Tak czy inaczej gra Threads of Mystery jest wspaniałym dodatkiem do gatunku „gier ukryte obiekty”. Wspaniała grafika i narracja dopełnia się idealnie z dźwiękami w tle. Gracze mają dodatkowo ciekawą mechanikę tworzenia przedmiotów, a dzięki dobremu planowaniu nasz dom mody może stać się nieodzowną pomocą w szybkiej progresji.


Gry podobne