Studio Kabam ostatnio szeleje wypuszczając coraz więcej gier strategicznych o szerokim zakresie tematycznym. Nie tylko mamy tutaj motywy typowo science fiction czy globalny konflikt, a także spotkaliśmy się z tematyką czysto mafijną. Obecnie deweloper zagłębia się w świat wampirów i skupia się na wysysaniu krwi. Ale to nie będzie standardowa wizja charyzmatycznych wampirów. Gra przeglądarkowa Thirst of Night rozgrywana jest w świecie przyszłości, gdzie okultyzm i technologia mieszają się ze sobą, a wampiry stąpają dosłownie po całym świecie. Atmosfera w grze najlepiej jak to możliwe oddaje klimat całości gry, w sumie widziałem tylko jej początkowe etapy, ale nie sądzę, aby w dalszej rozgrywce zmieniło się diametralnie wszystko. Mroczny i unikalny świat będzie od teraz domem każdego śmiałka wchodzącego do świata Thirst of Night. Gracze będą budowa kluby nocne obok czegoś w stylu poligonu, gdzie roić się będzie od krwi, którą co pewien czas będziemy zbierać podobnie jakbyśmy zbierali kamień czy żelazo w innych grach.

gra mmo Thirst of Night


Jak już wspomniałem wszystko rozgrywa się w przyszłości, gdzie technologia odgrywa bardzo ważną rolę. Budynki mają mieszany styl, taki gotycko-futurystyczny, a niektóre z nich będą nam generować dziwnie zmutowanych żołnierzy, których posyłać będziemy na wojnę z innymi klanami wampirów, a także przeciwko ludzkiemu ruchu oporu. Oczywiście jak w większości gier Kabam wszystko wykonano niezwykle estetycznie. Thirst of the Night wygląda niesamowicie, a szczegółowe wizualizacje są nasycone odcieniami czerwieni i purpury, a także znajdziemy tutaj mnóstwo światła i subtelnych animacji.

gra mmo Thirst of Night

Sama rozgrywka nie różni się zbytnio od innych gier tego studia. Budujemy swoje miasto, tworzymy domy i inne obiekty, modernizujemy budynki, szkolimy żołnierzy i dbamy o odpowiednią ilość wytwarzanych zasobów, ale też warto od początku zajmować się badaniem nowych technologii, a jeśli miałbym porównać moje pierwsze odczucia do innej gry to najbardziej pasuje mi tutaj Global Warfare. Projekt miasta jest w dużej mierze określony już pewnymi zasadami co ogranicza w pewnym sensie naszą swobodę.


gra mmo Thirst of Night

Cechy społecznościowe są wszystkim dobrze znane, od wysyłania prezentów znajomym po ich odwiedzanie i pomoc w pewnym czynnościach. Oczywiście będzie także małe okienko czatu, które pozwoli nam na komunikację z innymi. Każdy kto zechce czuć się pewniej dostanie możliwość do dołączenia do wybranego klanu, co da nam pewną stabilizację i choć znikome bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o walki to mamy tutaj już większe pole do popisu bo będziemy musieli się wykazać bardziej niż tylko wybraniem konkretnych jednostek do ataku, wysłanie ich do drogi i oczekiwaniem na wygenerowany raport. Wszystko najlepiej zobaczyć na żywo więc nie będę psuł Wam zabawy i wyprzedzał faktów.


gra mmo Thirst of Night

Thirst of Night jest z pewnością nowym pomysłem, ale czy wykonanie jest warte uwagi? W pewnym sensie tak, bo zapewni nam ona unikalne doświadczenia z rozgrywki, ale miałem problem podczas testów ze znalezieniem w niej nutki oryginalności w porównaniu do innych tytułów. Oczywiście na chwilę obecną gra znajduje się w fazie testów beta i będzie w przyszłości dostępna na platformie facebook i google+.

 


Gry podobne