Wielu z Was pewnie oglądało popularny serial The Walking Dead, w sumie mi się podobał i nie rozumiem czemu nie ma kontynuuacji, choć z drugiej strony przesadzili z ciąganiem na siłę niektórych wątków. Dziś macie okazję zagrać w grę przeglądarkową na facebooku, która stworzona została właśnie na podstawie tego serialu, ale do uświadomi Wam to już początkowa muzyka w grze. Jako gracz wcielamy się w jednego z ocalałych i już na starcie możemy spersonalizować naszą postać poczynając od płci po wygląd włosów, kolor skóry oczu itp. Oczywiście dla leniwych jest opcja losowego wyglądu.

the walking dead social game 1


Jako tutorial w grze The Walking Dead Social Game wystąpi sam sławny szeryf z serialu – Shane, przekaże nam istotną wiedzę na temat zombie, a także metody obrony przed nimi i różne strategie, wsłuchajcie się w jego rady dokładnie. W obozie dla ocalałych czekają na nas inni ludzie, od nich to właśnie dostaniemy nowe zadania. Często chodzi w nich o zdobycie przedmiotów potrzebnych do przetrwania, to my musimy zadbać o dalsze życie w tej niewielkiej społeczności. Na starcie wyposażeni jesteśmy w kij besbolowy, który posłuży do obrony.

Oczywiście nie wspomniałem, że The Walking Dead zawiera elementy RPG, możemy naszą postać rozwijać, o ile zbierzmy dostateczną ilość doswiadczenia, a za każdym nowym poziomem otrzymujemy 10 punktów umiejętności, które rozdać można w poprawię wzorku, w wytrzymałość, w szybkość ruchu, uderzenie i strzelanie.

the walking dead social game 2


Niestety każdy nasz ruch ogranicza odległość, a dodatkowo ogranicza nas energia jaką posiadamy, jeśli mamy jej mało to musimy poczekać pewną ilość czasu póki się nie odnowi.

Oczywiście w grze jest kilka ważnych wskaźników, na które musimy zwrócić uwagę jak amunicja, bez niej lepiej nie ruszać na misje, a także mamy zapasy, które dostajemy przez zbieranie przedmiotów na misji. Są także morale, podnosimy je rozmawiając z ludźmi. Jest też Intel, ale do końca nie mogę rozgryźć po co, może kiedyś dopisze.

W sklepie gry możemy zakupić nową broń, przecież nie będziemy latać cały czas z kijem, warto kupić toporek, nóż, albo strzelbę. W tym samym miejscu dostaniemy amunicje, możemy doładować energię i inne surowce. Są tutaj także przedmioty znane z serialu, ale to już itemki premium, za realną kasę. Wszystkie zakupione przedmioty i te zdobycie z misji mamy w naszym plecaku i korzystać z nich można kiedy tylko chcemy.


the walking dead social game3

Jak wspomniałem wcześniej cała fabuła gry The Walking Dead Social Game opiera się na serialu telewizyjnym i nasze przygody online podzielone są na rozdziały, a te na konkretne sezony filmu.

Z elementów społecznościowych znajdziemy tutaj możliwość zapraszania przyjaciół, a także wysyłania im prezentów. Możemy także ich odwiedzić, ale nie wiem co wtedy bo obecnie za mało osób gra w tą grę, aby móc jasno ocenić na co udostępniono ową opcję.  


Gry podobne