Studio Ketchapp nigdy nie zawiodło swoich fanów dostarczając zawsze ciekawych i wciągających gier. Dziś omówimy ich najnowszą apkę The Tower (iPhone, iPad), w której naszym celem jest budowanie jak najwyższej wieży ze spadających kawałków materiałów, a przy okazji im wyższą wieżę zbudujemy tym więcej zarabiamy monety, które są jedną z walut obowiązujących w grze. Gra przypomina do złudzenia popularne przeglądarkowe gry, w których za pomocą kolejnych bloków również budujemy jak najwyższą wieżę. Jednak w każdej z nich, jak i w The Tower, mogą się przydać wskazówki i poradniki, które pomogą nam ustawić wyższą wieżę, niż ktokolwiek inny.

Po pierwsze musimy jakoś sprawić, aby prędkość chodziła w parze z dokładnością i tym samym zawsze upuszczać kolejne bloku tak, aby idealne spasowały na wcześniej ustawione. Perfekcyjne ustawienie przynosi nam dziesięć razy więcej monet aniżeli „dobre” ustawienie.


the tower 2

Tym samym możemy uzyskać więcej monet ustawiając kilka bloków niż budując niechlujnie wysoką wieżę. Jednak wyrobienie w sobie perfekcji, wyczucia czasu wymaga sporej ilości czasu, więc nie zniechęcajcie się początkowymi trudnościami i kombinujcie tak, aby w pierwszych próbach jak najwięcej się nauczyć.

Tak na zachętę napiszę, że „good drops” daje nam jedynie 2 minety, a „perfect drops” aż 20! Jest różnica? Jest!


Już wiemy jak zarabiać sporą ilość monet, więc czas napisać coś o ich wydawaniu. Możemy za nie kupić specjalne boostery, które pozwolą nam osiągać jeszcze lepsze wyniki niż dotychczas. Powracamy do głównego ekranu gry i sprawdzamy co tam mamy do wyboru, jakie wspomagacze możemy zakupić. Z doświadczenia wiem, że na starcie nie warto kupować boost „coin doubler”, jest on według mnie najbardziej bezużyteczny w grze, gdyż wydacie 1000 monet na jego zakup, a mimo wszystko nie ma najmniejszych szans, aby przy jego użyciu zdobyć więcej niż 500 monet. Również „insurance boost” jest dla nas bezwartościowy. Pomyślcie, że i tak macie w grze beznadziejną sytuację i ostatni blok był tylko wisienką na torcie waszej porażki, używając tego boosta można kontynuować grę, ale pytam po co? Aby kolejny raz zaliczyć porażkę?

Nie patrz na wyniki innych, są łatwe do zmanipulowania. Możliwe, że widziałeś niesamowite wyniki innych graczy i pomyślałeś, że nigdy nie zdobędziesz tyle co oni, mało tego, niektóre z nich wydają się być niemożliwe do zdobycia, ale użyj iExplorer albo hex editor i zobaczysz jak łatwo zmanipulować własne wyniki i pokazać światu jak wymiatamy w The Tower.

Jak usuwać denerwujące reklamy? Twórcy gry chcą zbierać jakieś korzyści ze swojego produktu i tym samym serwują nam uporczywe reklamy w trakcie zabawy, ale za to grę można pobierać za darmo. Jednak jeśli chcemy się ich pozbyć to można włączyć tryb samolotowy, pozbywając się tym samym przesyłania danych, połączenia sieciowego, a co za tym idzie wszystkich reklam.


the tower 1

Nie wiem czy to nie głupie ze strony dewelopera, ale nie ma różnicy czy ustawiamy bloki szybciej czy wolniej, choć logika podpowiada, że ten co ustawia szybciej powinien zarobić więcej. Z drugiej strony mimo braku tejże różnicy zalecam nastawianie się na szybkie kładzenie klocków, gdyż w miarę rozwoju gry i budowy coraz wyższej wieży i tak gra przyśpiesza, więc lepiej sobie za wczasu wyrobić wprawę w szybkości i zręczności.


Gry podobne