Gigant gier Electronic Arts jest również obecny na urządzeniach mobilnych, zarówno dzięki grom sportowym, takim jak seria FIFA i NBA Live, lub innym nabytym przez siebie grom, takim jak Plants vs. Zombies, SimCity i The Sims. Zgadza się – The Sims Mobile jest teraz dostępne zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android i jest dokładnie tym, czego oczekujesz – mobilną wersją popularnej gry symulacyjnej życia, która była wielkim hitem dla graczy na PC już dawno temu.

Oczywiście oryginalna seria Sims doczekała się kilku kontynuacji, ale EA dopiero zaczyna w świecie urządzeń mobilnych. Mimo to możesz być zaznajomiony z wieloma takimi samymi lub podobnymi mechanizmami, przez które mogłeś przejść podczas grania w niemobilne tytuły Simów – budowanie i dekorowanie domu, budowanie relacji z innymi Simami i chodzeniem do pracy (lub powinniśmy powiedzieć, robieniem kariery), o które musisz zadbać, gdy zarządzasz życiem swoich Simów.


Jak można się spodziewać, jest to bardzo głęboka i w pełni funkcjonalna gra, a całe doświadczenie może być zbyt przytłaczające, jeśli wchodzisz do gry po raz pierwszy, a nawet jak grasz w tę grę od kilku dni. Dlatego w naszym ostatecznym poradniku do gry The Sims Mobile posunęliśmy się tak daleko, jak tylko mogliśmy i omówiliśmy jak najwięcej szczegółów. Tutaj mamy 22 wskazówki i porady, które obejmują wszystkie aspekty gry, od życia domowego, pracy, związków, po podstawowe zasady grania w grę The Sims Mobile na urządzeniach mobilnych, co oznacza zarabianie większej ilości głównej i waluty premium, jak i korzystanie z niej we właściwy sposób.

1. Rozpoczęcie gry – jak grać?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić w The Sims Mobile, jest posprzątanie rzeczy w swoim nowym domu i rozpoczęcie pierwszego zadania związanego z dekoracją. Wybierz pokój, który chcesz udekorować najpierw i ruszaj – możesz zacząć kupować meble i inne przedmioty. Wszystkie te zakupy pomogą poprawić tę niezwykle ważną ocenę jakości stylu życia, co z kolei odblokuje nowe przedmioty. Meble są podzielone na trzy kategorie – Dom, Kariera i Hobby – i chociaż w niektórych punktach tego przewodnika będziemy omawiać te dwie ostatnie, to właśnie na meblach domowych chcesz się skupić.

Dotknij i przytrzymaj mebel, aby go przesunąć i naciśnij przycisk w dolnej części ekranu, jeśli chcesz obrócić element. Dotyczy to zarówno Twojego domu, jak i miejsca pracy, na wypadek gdybyś się zastanawiał.

Na początku nie będziesz mieć żadnych urządzeń do umieszczenia w swoim nowym domu – może to być duża niedogodność w prawdziwym świecie, ale w tej grze jest to zło konieczne, z którym musisz sobie poradzić. Przedmioty te można odblokowywać na wiele sposobów, np. kończąc określone rozdziały kariery lub ucząc się nowego zajęcia. Na przykład, możesz umieścić lodówkę lub kuchenkę mikrofalową tylko wtedy, gdy osiągnąłeś pewien punkt w swojej karierze, ale będziesz mógł używać urządzeń do gotowania tylko wtedy, gdy nauczyłeś się gotowania.

W pewnym momencie możesz zauważyć muchy unoszące się nad Twoimi meblami i urządzeniami. Nie jest to dokładnie to, czego można by się spodziewać w prawdziwym świecie, ale jest to sposób, w jaki gra informuje, że przedmiot jest uszkodzony. Będziesz musiał wydać kilka simoleonów (wszechobecna waluta w grze), aby naprawić te przedmioty i pozbyć się irytujących much.


2. Jak dodać więcej pokoi lub przenieść ściany w domu?

Teraz, gdy omówiliśmy już podstawy konfigurowania domu w The Sims Mobile, być może zastanawiasz się nad opcjami dodania większej liczby pokoi, przesunięcia ścian lub ogólnej rozbudowy domu. Niestety, nie możesz przesuwać ani usuwać istniejących ścian w grze, tak jak w innych grach Sims – to sprawia, że ​​bardzo ważne jest planowanie z wyprzedzeniem i absolutna pewność, że zdecydowałeś, gdzie umieścić te ściany.

Ale masz tutaj pewne obejście, które polega na przejściu do menu mebli, dotknięciu ikony kompilacji i wybraniu opcji Pokoje. Poszukaj ikony na środku wybranego pokoju, przytrzymaj i przeciągnij, aż znajdziesz optymalną lokalizację swojego pokoju i gotowe. Możesz także przeciągać strzałki, jeśli chcesz powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie.

3. Podążaj za zadaniami

Potrzebujesz wskazówek, co dalej robić w The Sims Mobile? Nie musisz się martwić, ponieważ gra poprowadzi Cię przez to wszystko i zapewni, że zawsze będziesz na bieżąco. Dzieje się tak, ponieważ zostaniesz poproszony o wykonanie zadań, które można osiągnąć, wykonując normalne czynności w grze, chociaż, jak zauważysz, zadania są celowo zaprojektowane, aby pomóc ci skupić się na właściwej rzeczy. Co najlepsze, za wykonanie tych zadań otrzymujesz nagrody, które mogą obejmować simoleony, SimCash i inne przydatne rzeczy, które pozwolą ulepszyć Twój dom. Możesz chcieć zoptymalizować swoją listę zadań w taki sposób, aby skoncentrować się na tych, które przynoszą Ci najwięcej pieniędzy.

W związku z zadaniami możesz brać udział w specjalnych wydarzeniach związanych z relacjami, karierą i hobby, które pozwalają wygrywać gadżety, takie jak zestawy mebli i wyposażenie pasujące do różnych zainteresowań Twoich Simów. Omówimy to bardziej szczegółowo w dalszej części tego przewodnika, więc czytaj dalej!

4. Skoncentruj się na liście rzeczy do zrobienia

Zadania i wydarzenia to jedno i jak powiedzieliśmy, świetnie nadają się do ulepszania twojego domu i twoich Simów. Masz również listę rzeczy do zrobienia, która jest codzienną listą rzeczy do wykonania, które również nagrodzą cię doświadczeniem i przedmiotami, między innymi, jeśli zrobisz te codzienne zadania. Możesz zostać poproszony o rozpoczęcie nowej kariery, podjęcie nowego hobby lub nawiązanie relacji między jednym Simem a drugim – to tylko kilka przykładów rzeczy, o które będziesz proszony w tych „codziennych zadaniach”.

Nie ma znaczenia, którym Simem aktualnie sterujesz, więc jeśli martwisz się rozpoczęciem nowej kariery i zakłóceniem ścieżki kariery, na której aktualnie znajduje się Twój główny Sim, możesz poprosić kogoś innego o wykonanie tego zadania, chociaż w tym przypadku, aby kontrolować więcej niż jednego Sima, musisz zapłacić.

Odpowiednią walutę można zarobić wypełniając pozycje z listy zadań do wykonania. Nagrody nie będą na początku zbyt atrakcyjne, jeśli chodzi o tę funkcję, ale możesz zarobić zarówno simoleony, jak i walutę premium (SimCash), wykonując te codzienne zadania.

5. Dekoruj swój dom za pomocą mebli i urządzeń

Twój dom musi być atrakcyjny pod względem estetycznym, a jeśli nie masz w nim odpowiednich urządzeń, Twoi Simowie mogą się nudzić i być nieszczęśliwi, co wcale nie jest dobre dla ich dobrego samopoczucia. Dlatego musisz ulepszyć swój dom, kupując meble i dekoracje, a każdy element pomoże ci podnieść poziom domu i odblokować nowe rodzaje mebli.

Jeśli chodzi o urządzenia, będziesz ich także potrzebować, aby zapewnić rozrywkę swoim Simom lub pomóc im w ich obecnej karierze lub hobby.

6. Daj swoim Simom przerwę

Życie Sima prawie nie różni się od życia przeciętnego, prawdziwego człowieka. Oni też muszą trochę odpocząć i możesz się założyć, że po długim dniu w pracy, wieczorze na randce lub innych codziennych czynnościach będą musieli się wyciszyć, a nawet uciąć sobie krótką drzemkę. Jeśli chcesz odzyskać trochę energii, możesz uciąć sobie drzemkę w domu lub w międzyczasie opuścić The Sims Mobile i wrócić, gdy starczy Ci energii na wznowienie.

Gra zawiera różne przedmioty, które pozwalają przywrócić energię i możesz uzyskać dostęp do każdego z nich, dotykając paska energii swojej postaci i wybierając jeden z przedmiotów. Należy jednak pamiętać, że możesz używać tych przedmiotów tylko określoną ilość razy w ciągu dnia na jednego Sima, albo w ciągu kilku godzin – gra i tak pokaże ci licznik czasu odnowienia dla każdego przedmiotu. Więc chociaż możesz korzystać z łóżka tylko raz dziennie, jeśli masz pod kontrolą wielu Simów, oni również mogą korzystać z łóżka, gdy Twój pierwszy Sim skończy spać lub drzemać.

7. Rozpoczęcie rozmowy to nowe relacje

Możesz wyruszyć do świata gry i porozmawiać z innymi Simami w Twojej okolicy, poznać ich i zdobyć przyjaciół lub umawiać się z nimi na randki. Nie ma znaczenia, czy rozpoczynasz rozmowę w parku, czy tuż przed domem – nawiązywanie kontaktów towarzyskich jest kluczowym elementem tej gry i mamy na myśli sytuacje, w których Twoi Simowie wychodzą i spotykają się z ludźmi. To sprawia, że ​​Twoi Simowie są szczęśliwsi, więc nie masz nic do stracenia zdobywając nowych przyjaciół.

Rozmawiając z innymi Simami, możesz zacząć od rozmowy o ostatnich wydarzeniach, ale jeśli czujesz się wystarczająco odważnie, możesz wybrać opcję Flirtuj z innym Simem i sprawdzić, czy nie chciałby iść z tobą na randkę. Z drugiej strony, niech konwersacja będzie bardziej swobodna, a po prostu później zaprosisz kogoś do siebie na małą pogawędkę.

8. Jak działają kariera i hobby?

Jeśli znasz serię The Sims, powinieneś wiedzieć, jak ważna jest kariera, jeśli chcesz, aby Twoi Simowie przynieśli do domu bekon – to zupełnie jak w prawdziwym życiu, w którym nie możesz jeść, jeśli nie pracujesz. Na szczęście The Sims Mobile ułatwia aplikowanie o pracę i rozpoczynanie nowych karier przez Simów. W większości przypadków możesz kazać im wejść i dostać pracę od razu, po czym będziesz musiał ukończyć rozdziały kariery, gromadząc określoną liczbę punktów, aby podnieść poziom kariery swoich Simów. Punkty te są zdobywane za każdym razem, gdy ukończysz wydarzenie związane z karierą, a po ukończeniu rozdziału zostaniesz nagrodzony w postaci nowych przedmiotów i SimCash, która jest walutą premium w grze.

Czym są wydarzenia związane z karierą? Przede wszystkim porozmawiajmy o tym, jak sprawdzić różne wydarzenia. Stuknij ikonę Sima w prawym dolnym rogu ekranu, a tam zobaczysz opcje do wyboru, rozdziały dotyczące relacji, hobby i kariery. Stuknij w rozdział Kariera, a zostaniesz przeniesiony do swojego miejsca pracy, aby ukończyć wydarzenie.

Możesz przyjąć praktyczne podejście i obserwować, jak Twój Sim robi to, co ma do zrobienia, lub możesz wyjść z gry i zrobić wszystko automatycznie w tle. Stuknij w gwiazdy, które znajdziesz nad ludźmi i przedmiotami w pracy, a będziesz mógł przechodzić przez różne działania potrzebne do ukończenia wydarzenia. Ukończenie wydarzenia może dać ci PD, simoleony, punkty kariery (za ukończenie rozdziałów) i bilety domowe (za kupowanie rzeczy w menu Home Decor).

Możesz także sprawić, by Twoi Simowie przeszli na bardziej lukratywne kariery, zdobywając kolejne poziomy i odblokowując nowe dzielnice. Na przykład, być może na początku będziesz musiał przetrwać jako barista, ale później w grze możesz posunąć się nawet do pracy w studiu mody, choć może to brzmieć różnie w stosunku do pierwszej pracy. Możesz również zostać poproszony o wykonanie pewnych nietypowych, „ryzykownych” rzeczy w miejscu pracy – jeśli pracujesz jako kucharz, możesz zostać poproszony o rozpalenie flambiru, co nie jest łatwe w grze, podczas gdy także oczywiście ryzykowne!

9. Jak pracować na dłuższe zmiany?

Teraz przechodzimy do bardziej zaawansowanych rzeczy w The Sims Mobile i tym razem zaczniemy dokładnie tam, gdzie zakończyliśmy ostatnią wskazówkę – rozmawiając o karierze i pracy. Szybkie zmiany zapewnią Twojemu Simowi więcej energii, ale nie będą zbyt korzystne, jeśli próbujesz szybko awansować. Zamiast tego powinieneś pracować na dłuższe zmiany, jeśli próbujesz awansować wcześniej niż zwykle, chociaż jest w tym kompromis – dużo energii i zwykle więcej niż zwykły limit 30. Masz możliwość zrobienia swojej pracy w toalecie lub zdrzemnięcia się w domu lub zjedzenia babeczek w pracy, aby dać sobie zastrzyk energii.

Ta ostatnia jest preferowaną opcją – istnieje powód, dla której ta pierwsza opcja jest w zasadzie „porannymi rytuałami” większości ludzi w prawdziwym świecie (a także w świecie Simów). Zawsze miej na uwadze ilość energii wymaganą do każdego zadania i dowiedz się, jak ją zoptymalizować – mając na uwadze to drugie, masz również wybór, aby zmienić Sima lub opuścić grę na chwilę, aby naładować swoje symboliczne baterie.

10. Nie musisz trzymać się tylko jednej ścieżki kariery

W The Sims Mobile możesz swobodnie skakać z pracy do pracy, w przeciwieństwie do trzymania się tej samej ścieżki kariery przez całą grę (co również możesz zrobić).

W każdej chwili możesz opuścić obecną pracę, aby rozpocząć nową, a dobrą rzeczą jest to, że nie będziesz musiał zaczynać od zera, jeśli zdecydujesz się wrócić do poprzedniej pracy, aby ukończyć ścieżkę kariery. Wszystkie ulepszenia miejsca pracy i umiejętności będą nadal działać i nie będziesz musiał niczego uczyć się od nowa. Możesz także mieć oddzielnego Sima, który rozpocznie osobną ścieżkę kariery, ale musimy jeszcze raz przypomnieć, że kontrolowanie wielu Simów będzie cię kosztować trochę SimCash.

11. Nie ufaj miernikowi sukcesu

Miernik sukcesu pokaże Ci jaką masz szansę na wykonanie zadania, które ma małą szansę na niepowodzenie. Tak przynajmniej jest w teorii, ponieważ miernik sukcesu, jak zauważyliśmy, często jest zbyt optymistyczny, jeśli chodzi o przewidywanie szans!

Weźmy przykład flambe, o którym wspomnieliśmy powyżej – gra może powiedzieć ci, że masz 55 procent szans na sukces, ale nie powinieneś się dziwić, jeśli zajmie ci więcej niż trzy próby (efektywnie 33 procent lub mniej szans) do zrobienia tego dobrze. Stracisz również trzy punkty energii za każde ryzykowne zadanie, które podejmiesz, niezależnie od tego, czy się powiedzie, czy nie. Ale z drugiej strony, jeśli odniesiesz sukces, będziesz cieszyć się szybszym rozwojem kariery, więc naprawdę będziesz musiał dobrze to przemyśleć, zanim zdecydujesz się na coś ryzykownego w swojej pracy.

12. Pozwól Simom robić swoje, aby oszczędzać energię

Twoim pierwszym odruchem może być mikrozarządzanie swoimi Simami do punktu, w którym kontrolujesz to, co robią w miejscu pracy. Wydaje się, że nie jest to konieczne w The Sims Mobile, ponieważ zajmie to tylko cenny czas, jednocześnie narażając cię na sytuację, w której zabraknie ci babeczek, zanim zmiana dobiegnie nawet do połowy. Zamiast tego możesz wysyłać swoich Simów do pracy, nawet jeśli brakuje im energii, pozwolić sztucznej inteligencji zająć się sprawami w tle i na razie opuścić grę. Zrób wszystko, co możesz, aby uniknąć sytuacji, o której wspominaliśmy wcześniej przy babeczkach – tak, możesz je kupić, aby uzupełnić zapasy, ale to cię będzie kosztować nieco waluty premium, która jest dość trudna do zdobycia.

Jako dodatkową wskazówkę zalecamy umieszczenie z wyprzedzeniem wszelkich specjalnych przedmiotów związanych z karierą, które zdobyłeś do tej pory – mogą one kosztować dużo waluty, ale mogą dać ci nieco przyśpieszenia, gdy zaczną się przyszłe wydarzenia. Nie obejdzie się bez dużych kosztów, ale w końcu będzie warto. Ponadto wszystkie działania, z wyjątkiem ryzykownych, dadzą ci nagrody proporcjonalne do ilości zużytej energii!

13. Uzyskaj premie produktywności za dekorowanie swojego miejsca pracy

Ponieważ spędzisz dużą część swoich godzin w miejscu pracy, wypadałoby, abyś poczuł się jak w swoim drugim domu. W związku z tym nie powinieneś ograniczać mebli i dekoracji do swojego domu. W rzeczywistości, w miarę kontynuowania ścieżki kariery, odblokujesz meble związane z karierą i możesz ich użyć do dekoracji swojego miejsca pracy i poprawy jakości stylu życia, jednocześnie ciesząc się niewielkim (ale nie bez znaczenia) wzrostem produktywności. Zadowoleni pracownicy są zazwyczaj lepsi i bardziej zmotywowani niż ci, którzy nie są, więc wzmocnij się w tym dziale dzięki meblom i ozdobom!

14. Kariera i co dalej?

Może się zdarzyć, że w ramach wydarzenia możesz wykonać akcję i zdobyć przedmioty jako nagrodę zamiast zwykłych PD. Zobaczysz te przedmioty w menu Przedmioty zamówienia kariery – po prostu dotknij prawej strzałki i możesz użyć dowolnego z znajdujących się tam przedmiotów, aby odblokować nowe akcje specjalne. Posługując się, po raz kolejny, karierą Baristy jako przykładu, możesz zacząć serwować kawę lub herbatę po jej przygotowaniu i otrzymać fajny mały bonus w postaci XP, a w niektórych przypadkach SimCash. Od czasu do czasu warto spróbować, pod warunkiem, że masz przy sobie trochę dodatkowej energii.

15. Jak rozpocząć związek z innym Simem?

Teraz nie mówimy o „związku” w zwykłym znaczeniu, czyli o prawdziwej parze Simów. Zamiast tego mówimy o związkach w kategoriach ogólnych, nawet jeśli próbujesz tylko zaprzyjaźnić się z Simem lub narobić sobie wrogów, jeśli jesteś w nastroju do trollingu, lub jeszcze lepiej, jeśli gra tego wymaga.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać jedną z trzech ścieżek podczas rozmowy z innym Simem – Przyjazną, Zalotną i Konfrontacyjną. Są one dość oczywiste i niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzesz, wyniki mogą się różnić, w zależności od tego, jak osobowość Twojego Sima łączy się z Simem, z którym rozmawiasz. Jeśli wybierzesz ścieżkę Flirt, możesz od razu zaczepić drugiego Sima, ale jeśli twoje osobowości mieszają się jak olej z woda, nie zostaniesz nawet umieszczony w strefie przyjaciela, jeśli wiesz, o czym mówimy.

Zasadniczo chodzi o to, że musisz wchodzić w interakcje z jak największą liczbą różnych Simów – jeden Sim może być dla ciebie lepszy jako przyjaciel, podczas gdy inny może być odpowiednim facetem lub dziewczyną, z którym możesz umówić się na randkę. Są też Simowie, którzy są, delikatnie mówiąc, nieprzyjemnymi osobowościami i to z nimi będziesz w konfrontacji. To pomaga mieszać różne rzeczy podczas przedstawiania się nowym Simom — wybierz inny sposób za każdym razem, gdy z nimi rozmawiasz, a będziesz mógł płynnie przejść przez ścieżkę fabularną.

W sumie w The Sims Mobile dostępnych jest 17 różnych historii o związkach, nad którymi możesz pracować w zależności od Sima, z którym wchodzisz w interakcję. Są to w kolejności alfabetycznej: Arcynemezis, Miłośnicy Sztuki, BFFs Forever, The Fixer-Upper, Wrogowie, Przegapiony związek, Więcej niż przyjaciele z korzyściami, Dawni rywale, Geek Speak, Misery Loves Company, Raincheck Please, Secret Crush, Soulmates, Soundtrack of Soul, Sports Buddies, Tainted Love i Two Peas in an Odd Pod.

16. Potrzeba energii, by spędzać czas z innymi Simami

Po zaprzyjaźnieniu się (lub szukaniu wrogów) z różnymi Simami z sąsiedztwa, będziesz musiał wydać energię, jeśli umawiasz się z nimi na randkę, jeśli zapraszasz ich do swojego domu na rozmowę lub jeśli po prostu kłócisz się z nimi i pogłębiasz swoją konfrontacyjną relację. Ponownie, działania będą się różnić w zależności od typów relacji, o których wspomnieliśmy powyżej, a jeśli chodzi o randki, zawsze będą się one odbywać, gdy jesteś w kawiarni, restauracji lub innym prywatnym miejscu.

Jako dodatkowa wskazówka może się zdarzyć, że zobaczysz, jak Twój Sim błyszczy. To dobrze, bo oznacza to, że Twój Sim jest w szczególnie dobrym nastroju i czuje się zainspirowany.

17. Inne korzyści z posiadania przyjaciół

Oprócz towarzystwa i miłości, a nawet posiadania arcywroga, który może zrównoważyć sprawy, są inne powody, dla których warto wyjść i wejść w interakcję z członkami społeczności w The Sims Mobile. Postępy w ścieżce związku pozwolą ci odblokować nowe ubrania, które możesz kupić dla swoich Simów – to bardziej estetyczna rzecz niż cokolwiek innego, ale jeśli chcesz, aby Twoi Simowie byli realistyczni i mieli różne stroje na różne dni, będziesz chciał aby nadal rozmawiać z Simami wokół ciebie i posuwać się do przodu.

Chociaż możesz grać w The Sims Mobile samodzielnie, możesz także dodawać znajomych z mediów społecznościowych lub ze świata rzeczywistego, po prostu umieszczając ich kod znajomego w zakładce strzałki znajdującej się po prawej stronie ekranu. Dzięki temu możesz odwiedzać ich domy, podczas gdy oboje zapraszacie się nawzajem na swoje przyjęcia.

Zanim zapomnimy, omówmy, co możesz otrzymać po ukończeniu rozdziału związku lub wydarzenia przyjaźni. Możesz zdobyć PD, punkty związku (za ukończenie rozdziałów) i bilety, które pozwalają odblokować nowych Simów.

18. Jak działają imprezy?

Gdy osiągniesz 6 poziom gracza w grze, możesz organizować imprezy lub w nich uczestniczyć, za które otrzymasz 10 punktów energii imprezowej, którą możesz przeznaczyć na ukończenie działań. W zależności od poziomu, jaki otrzyma impreza, akcje te będą zdobywać punkty dla całej imprezy i nagradzać każdego, kto weźmie udział. Co więcej, zdobędziesz dla siebie dodatkowe nagrody, jeśli wypełnisz osobisty wskaźnik imprezy znajdujący się w lewym dolnym rogu ekranu, obok awatara Twojego Sima.

Możesz użyć ciasta, które możesz zdobyć jako nagrodę za codzienne logowanie lub za uczestnictwo w imprezie, aby uzupełnić swoje punkty energii imprezy, chociaż złą wiadomością jest to, że nie możesz opuścić imprezy wcześniej jeśli ją zorganizowałeś. Nie będziesz miał innego wyboru, jak tylko czekać, aż skończy się czas i będzie po wszystkim.

19. W grze możesz znaleźć konkretnych Simów

The Sims Mobile pozwala naprawdę skupić się na Simie, z którym chcesz mieć kontakt, choć nie jest to coś, co jest od razu oczywiste dla wszystkich. Stuknij ikonę Sima w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie stuknij dymek w prawym górnym rogu, gdy otworzy się nowe okno. To zaprowadzi cię do listy wszystkich osób w twojej okolicy. Zobaczysz swój status związku z każdym z tych Simów i możesz wchodzić z nimi w interakcję, po prostu dotykając przycisku Towarzystwo.

20. Nie wydawaj SimCash niepotrzebnie na pominięcia

Wiemy, że nie jest niczym niezwykłym, że gracze stają się niecierpliwi, czekając na pracę, zadania lub inne czynności do wykonania, na uzupełnienie energii lub coś takiego. Czekanie jest co najmniej do bani, a ponieważ The Sims Mobile daje Ci możliwość płacenia SimCash, aby przejść do przodu i wykonać zadanie szybciej, a jeszcze lepiej, natychmiast, możesz ulec pokusie zrzucenia kilku jednostek tej waluty premium, aby zakończyć coś wcześniej.

O ile nie opływasz w duże ilości SimCash, nie jest to zbyt dobry pomysł – SimCash najlepiej nadaje się do kupowania przedmiotów o wyższej wartości i atrakcyjności, a nie do przyspieszania określonej pracy, kiedy możesz ją przeczekać bez rozstania się z walutą premium .

21. Różne sposoby zarabiania Simcash

Znasz już kilka sposobów, dzięki którym możesz zarobić więcej SimCash i dodać do swojego skarbca waluty premium, więc porozmawiajmy o kilku innych podstawowych sposobach, zaczynając od niezwykle ważnego procesu podnoszenia poziomu swojego Sima. Chociaż najbardziej oczywistą korzyścią płynącą z awansu byłoby otrzymanie PD, możesz także wygrać trochę gotówki. Po prostu kończ wydarzenia związane z relacjami, pracą i hobby, a awansujesz swojego Sima w stosunkowo krótkim czasie.

Oprócz zdobywania kolejnych poziomów możesz także oglądać filmy reklamowe, które od czasu do czasu będą pojawiać się jako opcja po ukończeniu wydarzeń związanych z relacjami, pracą i hobby. Zazwyczaj oznacza to podwojenie nagród zdobytych za ukończenie wydarzenia. Stukanie w skrzynkę pocztową lub inne obiekty, nad którymi znajdują się niebieskie trójkąty, pozwoli ci również oglądać reklamy i zarabiać różne rodzaje waluty w grze.

22. Dostosowywanie wyglądu postaci

Teraz jest to przede wszystkim dodatkowa wskazówka – wygląd Twojego Sima naprawdę nie miałby większego znaczenia pod względem jego statystyk, a pomysł jednej osoby na świetnie wyglądającego Sima może być pomysłem kogoś innego na tandetnego. Wszystko sprowadza się do osobistego gustu, ponieważ jest to cecha stricte kosmetyczna. Ale oczywiście znajdą się tacy, którzy będą chcieli bawić się wyglądem swoich Simów, może upodobnić ich do siebie lub innych znajomych, a także tacy, którzy są szczególnie oddani dobieraniu odpowiednich strojów dla swoich Simów. Mając to na uwadze, czytaj dalej, ponieważ pokazujemy, jak w dowolnym momencie edytować wygląd swojej postaci i inne szczegóły.

Po zalogowaniu się do gry dotknij ikony Sima znajdującej się w lewym dolnym rogu ekranu, wybierz Sima, którego wygląd i szczegóły chcesz edytować, a następnie dotknij Zmień wygląd. To pozwoliłoby ci zmienić wygląd ich głowy i ciała, zmienić ich stroje, a nawet zmienić ich imiona i płeć. Są to edycje twarzy i ciała, na które oczywiście chciałbyś zwrócić uwagę, jeśli próbujesz poprawić ich wygląd fizyczny, ale The Sims Mobile ułatwia to graczom, oferując ustawienia wstępne dla wielu części ciała.

Ale jeśli szukasz naprawdę szczegółowego dostosowania, możesz ręcznie wprowadzić zmiany dla każdej części ciała, aby upewnić się, że wszystko wygląda tak, jak chcesz. Można to zrobić w dowolnym momencie gry, a jeszcze lepiej, bez żadnych kosztów.

Jeśli chodzi o opcję Styl, to tutaj możesz dostosować strój swoich Simów, począwszy od ich fryzury i koloru włosów i/lub kapeluszy, topy, akcesoria, makijaż i inne obszary. Haczyk polega na tym, że być może będziesz musiał osiągnąć określony poziom gracza, zanim uzyskasz dostęp do większości elementów odzieży, ale gdy już osiągniesz ten poziom, możesz użyć waluty w grze, aby udostępnić je swoim Simom, niezależnie od ich płci. W tej chwili gra nie ma opcji wyboru różnych strojów do pracy, domu lub wydarzeń towarzyskich, ale mamy nadzieję, że stanie się to dodatkową funkcją w nadchodzących aktualizacjach gry.


Gry podobne