Czy jesteś gotowy, aby przyłączyć się do tajemniczego Zakonu Poszukiwaczy? Czy jesteś gotów przemierzać kolejne światy w poszukiwaniu ukrytych tam przedmiotów i obronić tym samym świat przez zgubnym działanie mistycznego artefaktu? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco to czeka Cię ekscytująca przygoda okraszona szczyptą magii w The Secret Society: Hidden Mystery. 

Na początku gry dowiaduje się, że nasz wujek Richard zaginął i musimy zrobić wszystko aby go odnaleźć. Jak się później okazuje był on członkiem i to dość wysoko postawionym wspomnianego wcześniej Zakonu Poszukiwaczy, ligi która nie bała się nawet najniebezpieczniejszych przygód. Wkrótce również okazuje się, że i my jesteśmy obdarzeni darem, który pozwala nam dołączyć do zakonu. To nam pozwala odkrywać kolejne, magiczne fotografie i to od nas będzie zależeć czy potrafimy wykorzystać swój dar, zmierzyć się z kolejnymi tajemnicami aby odszukać wujka zanim będzie na to za późno.


ponad 1700 zadań w 25 fantastycznych lokacjach

Tuż po starcie na ekranie gry pojawia nam się plansza z pocztówkami czy też znaczkami, zwał jak zwał, które oznaczając kolejne obrazy gdzie zaczniemy nasze poszukiwania ukrytych przedmiotów. Rozpoczynając dany poziom otrzymujemy obraz i na dolnej części ekranu otrzymujemy listę przedmiotów jakie należy wyszukać na prezentowanym zdjęciu, czy w danej lokalizacji. Wyszukiwanie jest dość proste, choć im bardziej złożony obraz tym więcej nam ono zajmuje czasu, jednak twórcy gry oddali nam dodatkowe pomoce (bonusy) w prawym, dolnym rogu ekranu gry, które umożliwiają nam jeszcze szybsze i łatwiejsze wyszukiwanie tego co zostało ukryte przed naszym wzrokiem.

W zależności od kilku czynników, czyli od czasu jaki nam zajmie wyszukanie przedmiotów w The Secret Society jak i naszej celności (czyli nie klikaniu w kolejne elementy na planszy w ciemno) otrzymujemy po zakończeniu poziomu od jednej do maksymalnie trzech gwiazdek. Dodatkowo dostajemy liczne nagrody jak kredyty (ikonka niebieskiego diamenty) jak i bonusy jak choćby zwiększona energia o 5pkt, gdy tylko uzyskamy wyższy poziom. Za samo ukończenie poziomu także wpadają nam nagrody, ale one już bardziej potrzebne są do otwarcie innych lokalizacji.


Co ciekawsze, gra oferuje nam rożne tryby zabawy. W jednym poziomach będziemy rzeczywiście poszukiwać ukrytych przedmiotów, ale w kolejnym możemy stanąć przed zadaniem naprawy uszkodzonych zdjęć poprzez zwykłe układanie puzzli.

Wyszukuj przedmioty i zbieraj nagrody

Pamiętajmy jednak, że na każdym poziomie jak rozpoczniemy grę mamy ograniczoną ilość czasu na wykonanie wszystkich zadań, więc skupcie się zanim rozpoczniecie zabawę, niech nic was nie rozpraszam inaczej polegniecie na nawet prostych misjach. Także bez energii za wiele sobie nie pogramy, potrzebujemy jej do otwierania kolejnych scen, do rozwiązywania puzzli, tak naprawdę potrzebujemy jej do wszystkiego. Na szczęście często energię otrzymujemy jako nagroda w kolejnych rundach jak i odnawia się ona co pewien czas samoczynnie, więc nie przejmowałbym się zbytnio jej niskim poziomem, no choćby dopóki się tak naprawdę nam nie skończy.


Nie wolno nam także zapominać o złotych monetach, które zarabiamy podczas gry, a które posłużą nam do odblokowania nowych poziomów i scen. A kryształy to waluta premium w grze, za które kupimy przedmioty w sklepie jak choćby uzupełnienia energii, tajemnicze i magiczne talizmany jak i power-upy, które wskażą nam poszukiwane przedmioty, albo ogólnie pomogą nam w ich odnalezieniu.

Sama grafika w The Secret Society jest dość płaska, ale to racze spowodowane jest charakterem całej gry, a nie niedbałością twórców. Jako gra logiczna sprawdza się doskonale, a sam fakt, że jest dostępna zarówno na Facebooku, Androidzie jak i iOS sprawia, że dociera do szerokiego grona odbiorców przez co na pewno jest godnym rywalem dla gier, które już od kilku lat utwardziły swoją pozycje na rynki gier online.


Gry podobne