The Lord of the Rings Online, to gra MMORPG wyprodukowana na podstawie powieści Władcy Pierścieni. Za produkcję gry odpowiada studio Turbine Entertainment. My wchodząc do gry trafiamy do Śródziemia, gdzie przyjdzie nam się zmierzyć z niezliczonymi hordami wysyłanymi przez mrocznego władcę cienia Saurona, który oczywiście jest ostatecznym celem w całej grze. Z początku za możliwość grania wydawca żądał miesięcznych opłat abonamentowych, ale na szczęście już w 2010 roku kompletnie zrezygnowano z takiego modelu rozliczeń i obecnie gra jest dostępna całkowicie za darmo, ale aby można było utrzymywać serwery pozostawiono Item Shop, gdzie za pomocą mikropłatności możemy dokonywać zakupów przedmiotów i funkcji premium.

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, bo tak brzmi pełna nazwa omawianej gry MMO, przeniesie nas do świata, który poznaliśmy z adaptacji filmowej hitowej powieści Tolkiena, Władcy Pierścieni. Wkroczymy do wojny, w której przyjdzie nam się walczyć z hordami orków będących na usługach Saurona, ale one nie będą naszym największym zmartwieniem, gdyż Śródziemie zamieszkują również inne, przerażające kreatury, które najchętniej widziałyby nas na swoim talerzu, albo martwych pod ziemią.


Oczywiście w trakcie podróży po świecie The Lord of the Rings Online napotkamy wiele znanych z powieści postaci, będziemy rozmawiać z NPC, którzy mają dla nas masę misji do wykonania, w których zbierzemy odpowiedni ekwipunek jak i zdobędziemy potrzebne punkty doświadczenia, a one z kolei pozwolą nam rozwijać umiejętności bohatera.

Grafika jest w pełni trójwymiarowa, do wyboru pozostawiono nam takie rasy jak Ludzi, Hobbitów, Krasnoludów i Elfów. Jednak nie rasa decyduje tutaj o tym kim jesteśmy, to nasze czyny, bohaterstwo i kolejne decyzje podejmowane w miarę rozwoju gry. Przy tworzeniu postaci zajmiecie się na parę ładnych godzin, gdyż jednym z popisowych systemów LotRO jest dostosowywanie postaci, a głównie jej wyglądu do naszych upodobań.


Gry podobne