W fabularnej grze na Androida i iOS The Hunger Games: Panem Rising wcielamy się w rolę przywódcy ruchu oporu, który zbierze swoją prywatną armię i pomoże Katniss Everdeen odbić Panem. Do swojej drużyny możemy dołączyć ulubionych bohaterów z serii i dzięki nim odbijać kolejne dystrykty uwalniając je jednocześnie spod władzy Prezydenta Sow raz na zawsze. Przemierzaj wszystkie dystrykty w Panem, rekrutuj w nich rebeliantów, zbieraj surowce, a wszystko ku chwale nadchodzącego zwycięstwa. Zebranych rebeliantów możemy ulepszać podczas treningów, szkolić ich w określonych umiejętnościach jak i wyposażać w dodatkowy ekwipunek, który odblokuje nowe możliwości.

Tak naprawdę do naszej drużyny możemy dołączyć prawie każdą postać z serii, nawet samą Katniss, Gale czy Peeta, a nawet Beetee tworząc tym samym niepokonaną ekipę, z którą można dosłownie wszystko. Dodatkowo przedmioty jakie znajdziecie w trakcie swojej podróży mogą znacznie zboostować ich możliwości, statystyki jak i zwiększyć posłuszeństwo, które jest jednym z głównych czynników decydujących o sukcesie w The Hunger Games.


jak wygląda pojedyncza karta w grze

W rzeczywistości każda postać w Panem Rising reprezentowana jest przez konkretne karty, więc mamy tutaj typowe połączenie RPG, strategi i TCG. Każda karta oznaczona jest gwiazdkami, im więcej ich jest tym jest ona rzadsza i posiada dodatkowe skille. Dodatkowo w prawym, górnym rogu karty mamy liczbę, która jest oznaczeniem mocy jaką konsumuje jednostka w trakcie walki. Na samym dole karty widzimy poziom ewolucji rekruta, możemy go dowolnie ulepszać, aby zwiększać go o kolejne kreski sprawiając jednocześnie, że posiadany rebeliant jest o wiele silniejszy niż zwykle. Oczywiście obok mamy również jego aktualny poziom. W lewym, dolnym rogu ikona serduszka mówi o posiadanym życiu, a ikonka toporka o sile ataku.

WARTO ZOBACZYĆ  Harry Potter: Hogwarts Mystery

eksploracja dystryktów


Walki w grze odbywają się automatycznie, kolejno postacie z naszych kart atakują przeciwnika i potyczka kończy się wraz z końcem życia po jednej ze stron konfliktu. W nagrodę za wygraną walkę otrzymujemy punkty doświadczenia jak i monety, dzięki którym możemy trenować członków naszej drużyny. Dodatkowo dostajemy tzw. Charms (Urok), który pozwala nam przyjmować w swoje szeregi kolejnych członków.

Do treningu naszych jednostek w Panem Rising musimy wskazać kogo chcemy trenować, przesunąć kartę na odpowiednie miejsce, a następnie z listy po prawej stronie wybrać kartę którą poświęcimy do treningu, uważajcie bo po zakończonej akcji nie odzyskacie poświęconej postaci. Za to zwiększycie poziom, życie i siłę ataku trenowanego rekruta. Plus macie szansę na jakiś bonusik dla jego umiejętności.

endurance potion

Podczas eksploracji mamy ograniczony czas, ale dzięki niej mamy szansę znaleźć nowe karty, wziąć udział w walkach dopóki nie skończy nam się wytrzymałość, ikonka żółtej fiolki na górnej części ekranu gry. Obok niej mamy Power, czyli moc używaną w trakcie walk, tracimy moc w zależności od tego ile jej zużywają jednostki będące aktualnie w naszej drużynie. Power odnawia się z czasem, głównie o jeden punkt co minutę.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o grze The Hunger Games: Panem Rising to możecie ją po prostu pobrać za darmo zarówno na urządzenia z systemami iOS czy Androidem.


Gry podobne