The Grinns Tale to jedna z najnowszych propozycji od studia Nexon (idealna, jeśli znudziły Wam się gry o farmach rodem ze stajni Zynga – autora ostatniego hitu CityVille 2), którą znajdziecie na portalu społecznościowym facebook, a co za tym idzie możecie w nią zagrać bez pobierania wielkich klientów gry, bo jest dostępna już z poziomu naszej przeglądarki internetowej. Macie już dość słodkich postaci z nienormalnie wielkimi głowami? To nie włączajcie tej gry, usiądźcie na chwilkę wygodnie i przeczytajcie co w sobie kryje ostatnio odnaleziona przez naszą redakcję gra. Może zacznijmy od tego, że następnym razem po wejściu na portal facebook darujcie sobie już oklepane gry farmerskie i zainteresujcie się czymś zupełnie nowym.Postacie w The Grinns Tale mają dość wielkie głowy, ale zapewne i tak od razu zauważycie te iście przerażające uśmiechy, rodem z horrorów. Jednak zrobiono to w swojego rodzaju słodki sposób, ale nie dajcie się zwieść pozorom bo tak naprawdę jest tutaj fantastyczne połączenie gry typu citybuilding, strategii i RPG.

The Grinns Tale 002


Poznaj fabułę gry

Dawno, dawno temu istniała wielka wieża. Wieża była źródłem magii, ale również prawdziwą pożywką dla wszelkiej maści potworów. Tajemniczy bohater w końcu wziął wszystko w swoje ręce, zapieczętował całe zło wewnątrz razem z przerażającymi monstrami stąpającymi po ziemskim padole. Oczywiście jak to bywa w legendach nigdy takie zamknięcie nie jest trwałe i zarówno zła magia jak i monstra uciekły z wieży na nowo. My jako gracze musimy wejść do wieży, zabić wszystko co się rusza wewnątrz i przywrócić szczelność zamknięcia wieży. Tym razem użyjcie lepszej magii, potężniejszych zaklęć, aby zakończyć ten koszmar raz na wieki.

Jednak podejmując się tego zadania musicie liczyć się z wielkim ryzykiem, ale jak widać wielu graczy już podjęło to wyzwanie i spieszy z mieczem ku nowej przygodzie. W grze The Grinns Tale zbudujemy naszego awatara i tym samym przyszykujemy go do krwawej walki z potworami. Możemy ruszyć do boju samotnie, albo stworzyć party wraz grupką przyjaciół. Oddano nam tutaj wiele różnego rodzaju postaci wliczając w to wojowników, kleryków i łuczników. Ale pamiętać musimy, że nasi sojusznicy nie biorą się znikąd. Musimy rozbudować naszą wioskę i przyciągnąć do niej nowych mieszkańców poprzez budowę słodkich domów, w których zamieszkają.

The Grinns Tale 001


Dowodzenie małą armią w The Grinns Tale to nie jest proste zadanie i będziecie musieli zmobilizować wszystkich mieszkańców wioski, aby produkowali jak najwięcej różnych surowców/przedmiotów, które pomogą nam podbić wieże. Puby produkują zbroje, piekarnie dodadzą nam pożywienia, a item shop pozwoli nam na zdobycie eliksirów leczących i innych kolorowych-słodkich akcesorii.

 

Ruszamy do walki – wieża czeka

Kiedy już będziecie gotowi do walki to przemierzycie wieżę piętro po piętrze. Każdy poziom roi się od wrogów, a jeśli ich pokonamy to często będzie okazja na zdobycie materiałów budowlanych, które są niezbędne do wzniesienia nowych struktur w naszej osadzie. Cała walka polega głównie na klikaniu i przeciąganiu naszego wojownika na danego potwora, albo na innego członka party (w celu uzdrowienia lub zdobycia innego buffa). Musimy szybko eliminować wroga za wrogiem, ale nasza postać nie może stać w miejscu, gdyż w ten sposób szybko zostaniemy dorwaniu przez kumpli ostatnio zabitego stwora.


The Grinns Tale 003

W czasach gier społecznościowych, gdzie wszyscy coś kopiują od Zynga, albo Zynga kopiuje od innych to naprawdę coś niesamowitego widzieć jak wielkie studio Nexon wypuszcza kolejną aplikację na facebook, które jest pomimo pozornej prostocie naprawdę dobrze przemyślana. Fabuła jest ciekawa, postacie są zabawne, a same projekty potworów są niezwykle pomysłowe, zwłaszcza sam widok bossów powala na kolana.

 

Podsumowanie recenzji

W grze na przeglądarkę The Grinns Tale może i czasami akcja jest nieco nużąca, ale w tym wszystkim tak dziwna, że aż ciekawa, w sumie nie wiem jak to ładnie ubrać w słowa, ale mam nadzieje, że wiecie o czym mówię. Jest wiele rzeczy jakie możemy zrobić, odkrywać itp., a do wielu czynności, aby przebiegały szybciej można w prosty sposób przypisać wolnych wieśniaków – co jest naprawdę bardzo pożądana opcją. Jednak nie spodziewajcie się tutaj zbyt szybkich, wysokich wyników bez wyłożenia określonej ilości własnej gotówki. Warto zagrać choć przez moment, a może ktoś z Was znajdzie dla swojej postaci odpowiedniego dentystę?


Gry podobne