Wiele osób do mnie pisało, aby polecić coś podobnego fo gry Funtris 2.0 na nk, szukałem, grzebałem po necie i nie dość ze znalazłem praktycznie identyczną grę to powiem Wam, że jest o wiele lepsza, choć po angielsku, ale jeśli chodzi o Tetris to przecież tutaj nie ma za wiele czytania, trzeba grać, skupić się na klockach. Grę, którą chciałem Wam przedstawić to przeglądarkowa gra na facebook Tetris Battle. Powiem to od razu, już wiem skąd pomysł wzięli twórcy podczas kreowania Funtris na Naszej Klasie. Gra Tetris Battle ma to wszystko co Funtris, a nawet o wiele więcej, więc nie zawiedziecie się i to jest pewne.

tryby gry


Zapewne wielkie grono fanów tetrisa ma spore doświadczenie i Tetris Battle Was nie będzie nudzić rozgrywkami z początkującymi, po pierwsze potyczce spotkacie się z pytaniem czy chcecie przejść na wyższy poziom, o ile popiszecie się zdolnościami i całkowicie zmiażdżycie przeciwnika. Pierwsze co może od razu Was zaskoczyć to możliwość nie tylko grania w trybie jeden na jednego, ale może w meczu uczestniczyć do 6 graczy jednocześnie. Zasady są takie same jak w Funtris, układamy klocki i zbieramy całe linie, a jak już ją ułożyły to wysyłamy ją przeciwnikowi. Aby się jej pozbyć nasz rywal musi postawić dowolny klocek na minie, ale to już pewnie wiecie, więc nie będę się na ten temat rozpisywał. Ciekawy jest też tryb z czterema graczami, gdzie nie chodzi o to kto wyśle najwięcej liń przeciwnikowi, ale tutaj wygrywa ten kto zbije 40 liń jako pierwszy. Bardzo ciekawa i dość szybka rozgrywka powiem Wam. Warto wypróbować. Dodatkowo warto pamiętać, że istnieją w grze także punkty KO, nie tylko linie, w KO chodzi o to, że gdy przeciwnik nie ma już miejsca na nowe linie to zostaje znokautowany, znacie to pewnie z funtris. Jeśli mimo tego, że rywal wysłał nam więcej linii, ale my go znokautowaliśmy to wygrywamy my mimo wszystko. 

 


Podczas, gdy nokaut nastąpił po obu stronach to wtedy liczy się ilość linii, ale jest też kolejny przypadek, gdy mamy taką samą ilość wysłanych linii, a nawet taką samą ilość punktów KO po obu stronach, co wtedy? Kto wygrywa? Otóż wygrywa ten, który ma więcej miejsca na nowe linie. Prosty system, ale skuteczny, wg mnie uczciwy. Ale to nie wszystko, w grze dostępny jest także tryb Maratoński, gdzie musimy grać solo i starać się przejść wszystkie 15 rund, co daje nam wspomnienia z tradycyjnego tetrisa. Jednak nawet i sprint może być zabawą single player, gdyż mamy tryb, gdzie musimy jak najszybciej zbić 40 linii. Należy jedynie pamiętać, że każdy z tych trybów odblokowuje się po pewnym poziomie, dlatego na początku należy zagrać kilka razy, zdobyć parę leveli i możemy cieszyć się innymi trybami.

w trakcie gry

Również w Tetris Battle zbalansowano ilość pobieranej energii, także nie będzie się ona kończyć tak szybko jak w przypadku Funtris, co zapewnia nam długotrwałą rozgrywkę na wysokim poziomie.


Jeśli w grze Tetris Battle coś Wam pójdzie nie tak to mamy do użycia specjalne tarcze, które zapobiegają utracie gwiazdek. Zebranie pięciu gwiazdek daje nam dostęp do kolejnego poziomu. Z początku za darmo dostaniemy trzy tarcze, a później musimy kupować je za walutę premium w grze. Oczywiście podczas rozgrywki sterujemy całością za pomocą klawiatury, Shift będzie odsyłał dany klocek do kolejki oczekujących, co z pewnością ułatwia nam zabawę, a także daje pewną dozę strategii. Niestety spadanie klocków jest dość powolne, ale jeśli już wycelujemy w odpowiednie miejsce to wystarczy kliknąć w spacje i klocek natychmiast ląduje na dole. Dla sprawnych palców rozgrywka będzie tak szybka, że ledwo można nadążyć.

Pamiętajcie, że w grze Tetris Battle jak i Funtris musimy oczyścić dwie linie co najmniej, aby jedna została wysłana naszemu przeciwnikowi, ale jeśli będziemy likwidować po jednej linii raz za razem to uruchomi się kombo i już przy usunięciu drugiej linii pod rząd zaczniemy wysyłać rywalowi niechciane „prezenty”.

Podobnie jak w grze Funtris tak samo w grze Tetris Battle mamy mapy, są to specjalne plansze z już wypełnionymi polami, gdzie musimy już bardziej pogłówkować, aby nie dostać KO na początku zabawy, ale też dają nam możliwość szybkiego wyeliminowania przeciwnika. W grze Tetris Battle map jest o wiele więcej niż w Funtris, więc będziecie zadowoleni.

Dla tych co mają ciężkie i wypchane portfele dostępny jest sklep gry ze specjalnymi bonusami, ale także są tam dekoracje, więc za zdobytą kasę możemy nieco zmienić wygląd naszej gry.

Jak widzicie gra Tetris Battle oferuje nam dużo więcej dobrej zabawy aniżeli gra Funtris na nk, jednak każdy ma swój gust i zdaje sobie z tego sprawę, a cały ten artykuł ma na celu przedstawić Wam tylko opcję, a nie zniechęcać do dobrej zabawy. Więc czy na nk czy na facebook możemy wrócić do tradycyjnego tetrisa, wrócić do wspomnień z dzieciństwa.  


Gry podobne