Terra Bellica jest grą strategiczną rozgrywaną poprzez przeglądarkę internetową, typowy RTS (strategia czasu rzeczywistego). Fabuła rozgrywana jest na szczeblu zarówno militarnym jak i politycznym, zostały nam oddane do dyspozycji różnorodne jednostki i sprzęt bojowy, a także liczne środki transportu, wliczając w to nawet transport morski czyli statki.

Jeśli chodzi o ramy czasowe to gra przyjęła czasy świetności Imperium Rzymskiego. Bardzo ciekawa produkcja dla fanów strategii, jednak problem jest taki, że tłumaczenie mamy obecnie tylko angielskie.


To czym chwalą się głównie twórcy to zróżnicowana mapa świata pod względem rzeźby terenu, gdzie napotkać możemy oceany, kontynenty, a także bagna i lasy, a każda z takich lokacji wymaga od nas innej strategii. Jak w każdej grze podstawą tutaj będzie nasz zamek, gdzie możemy tworzyć broń, szkolić wojsko i gromadzić jakże potrzebne zapasy, ale ważne jest aby umiejętnie zaplanować jego obronę, gdyż inni gracze czyhają na nasze dobra. Jeśli chodzi o wojsko, to mamy ponad 50 różnych jednostek, a każda nacechowana jest indywidualnymi wartościami, dzięki którymi możliwości doboru strategii są naprawdę ogromne.


Gry podobne