Terra Battle jest grą logiczną typu puzzle z elementami RPG od studia Mistwalker. W grze rekrutujemy swojego wojownika wybierając go spośród kilku dostępnych klas, a później wraz z nim ruszymy do ataków na innych graczy. Jednak liczy się tutaj skuteczność działania i chociażby podstawowa wiedza na temat gry, dlatego Desercik oferuje Wam dziś krótki poradnik, który wyjaśni podstawowe systemy działające w owej produkcji jak i przekażemy tym samym kilka cennych wskazówek dla początkujących graczy.

Maksymalnie możemy zabrać sześciu wojowników na pole walki

Gdy zaczynamy zabawę w Terra Battle to możemy do walki zabrać czterech sojuszników, ale możemy i powinniśmy zabierać ich ze sobą sześciu. Wojowników zdobywamy poprzez walki, ale na starcie gry warto odwiedzić tawernę i wydać nieco energii (waluta premium), aby zrekrutować przyjaciela.


Terra Battle 002

Pozbądź się najpierw jednostek uzdrawiających

Healerzy, czyli jednostki potrafiące leczyć inne w Terra Battle mogą nam nieźle nabrudzić, oczywiście jeśli posiada ich nasz przeciwnik w trakcie starcia. Zaatakujemy, a oni szybko w swojej turze uleczą zadane przez nas rany. Może to być dość irytujące, więc zalecamy pozbycie się ich jak najszybciej, przywalcie im całą siłą już na starcie całej batalii, a z racji tego, że to jednostki fizycznie bardzo słabe to nie powinniście mieć z tym problemów.

Zwrócić należy uwagę na rozstawienie jednostek przeciwnika, jeśli stoją bardzo blisko siebie to możemy celując w środkowego ranić również tych obok niego, to doskonały sposób aby za pomocą kilku tur oczyścić stronę przeciwnika z jego najlepszych wojowników. Zabijając kilku przeciwników jednocześnie zyskujemy również o wiele więcej doświadczenia dzięki specjalnym bonusom za multi-kill.


Terra Battle 003

Pamiętaj o złotej zasadzie trzech broni. Jak w wielu podobnych grach warto nauczyć się i tutaj kilku zależności, które wpłynął pozytywnie na przebieg walki. Chodzi głównie o to, która broń w grze ma swoje silne strony przeciwko innej. Przykładowo jednostki wyposażone w miecze mają przewagę nad łucznikami, a oni zaś doskonale radzą sobie z włócznikami. Włócznicy są efektywni w walce z miecznikami – co zamyka cały krąg zależności.

Kiedy poruszamy naszych wojowników po polu walki to możemy zauważyć dziwną niebieską linię jaka ich łączy. Oznacza ona jak wielu z nich dołączy do ataku. Oczywiście im ich więcej tym lepiej, tym mocniejszy jest nasz atak, jak i oddziaływanie specjalnych umiejętności, które niejednokrotnie towarzyszą standardowym atakom.


Terra Battle 004

Sprawdź informację o przeciwniku przed wejściem do walki. Łatwo przegapić to okienko informacyjne jeśli ktoś jak najszybciej chce przejść do akcji, ale warto się przy nim na chwilę zatrzymać i zobaczyć jaką siłą dysponuje aktualnie przeciwnik. Poznamy tu naturę przeciwnika, czym dysponuje do ataku i można łatwo ocenić jak trudno będzie nam go pokonać, czyli jak trudna będzie sama walka.

Ciekawe możliwości w Terra Battle daje nam przepychanie wojowników innymi wojownikami. Otóż gdy poruszamy się z płytki na płytkę w trakcie swojej tury, a wojownik znajduje się na jednej z sąsiednich to próbując wejść na miejsce, w którym stoi przepchniemy go na płytkę o jedną dalej w zależności od tego z jakiego kierunku nadchodzimy. To doskonała metoda która pozwoli nam przesunąć jednego z wojowników jeszcze dalej, bo użyjemy do tego wcześniejszych wojów jak i wykorzystamy jeszcze ruchu dostępne dla niego samego. Pamiętajcie jednak o limicie czasowym, mamy cztery sekundy, aby przesunąć się na odpowiednie miejsce.

Terra Battle 005

Sprawdzaj możliwości ataku zarówno swoich wojowników jak i przeciwnika. Planuj takie rozstawienie jednostek, aby atak przeciwnika Cię nie dosięgnął, ale abyś ty mógł zadać mu obrażenia. Mimo prostoty całej aplikacji wiele zależy od tego jak planujemy każde kolejne posunięcie, jaką obierzemy strategię jak i samo rozstawienie wojowników po planszy daje nam wielką przewagę, ale niewłaściwe rozporządzanie nimi spowoduje, że szybko skończymy grę bo stracimy w kilku turach całą armię.

Sprawdzaj regularnie Metal Zone, gdzie znajdziemy potwory metalu, z których zyskać można przyzwoity loot i spore ilości doświadczenia. Strefy takie można znaleźć na mapie gry, ale nigdy nie wiadomo kiedy zostaną otwarte i gdzie dokładnie.

Terra Battle 006

Odwiedzaj strefę łowiecką (Hounting Zone)Terra Battle i zdobywaj rzadkie przedmioty. Znajdziemy owe strefy na mapie, oferują nam one pokaźne nagrody jak choćby przedmioty potrzebne do odblokowania nowych postaci czy ich jobów. Są różne rodzaje takich miejsc i zmieniają się one z dnia na dzień.


Gry podobne