Grasz w Tera Online Lancer’em? Szukasz poradnika na temat odpowiedniego build’a postaci, czegoś o jej skilach i glifach? Dobrze trafiłeś, przedstawimy ci poradnik stworzony przez jednego z profesjonalnych graczy, który pomoże ci budować postać tak, aby zdominować przeciwnika na polu walki. 

Odkąd wystartowały angielskie serwery jestem aktywnym graczem Tera Online i spędziłem długie godziny na opracowaniu najlepszych połączeń skill, glifów itp. pasujących zawsze do konkretnych sytuacji. Postaram się dziś przedstawić wam najlepsze buildy (oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić, ale statystyki mówią same za siebie) dla Lancera.

Najlepsze skille i glify dla Lancera

Lancer w Tera Online posiada kilka ciekawych umiejętności, które odblokujemy w trakcie naszych postępów, ale tylko niektóre z nich mogą nam służyć w danym momencie. Wszystkich nie da się używać, nawet bezsensowne by było jakbyśmy chcieli je doskonalić równocześnie. Dzisiejszy build, który wam przedstawię prezentuje ową postać jako typowego supportera/tanka. Weźcie pod uwagę to, że wszystko jest dostosowane do mojego stylu gry, więc czujcie się swobodnie i możecie tam wprowadzać lekkie modyfikacje.

Challenging Shout

Challenging Shout jest pierwszą umiejętnością, którą polecam, odblokujemy ją na 18 poziomie. Skill pozwoli nam odciągać uwagę przeciwników i przy okazji zdobyć nieco aggro. Koszt użycia to 300 pkt many i na odnowienie musimy czekać jakieś 10 sekund.
Glyph of Threat: Glif pozwoli wam wyciągnąć o 20% więcej aggro od otaczających wrogów. Rozważcie jego użycie jeśli wasi koledzy z drużyny nie są tankami.

Challenging Shout

Glyph of Blaze: Pozwoli nam przedłużyć działanie zaklęcia o 25%.

Menacing Wave

Menacing Wave to doskonała umiejętność CC, która przynosi wiele korzyści dla naszego teamu. Gdy ją aktywujemy wywołuje się fala uderzeniowa, która redukuje prędkość poruszania się i siłę ataku przeciwników będących w zasięgu jej działania. Efekt utrzymuje się przez pięć sekund i użycie skilla konsumuje nam 300 many, a kolejny raz można go użyć po 30 sekundach. Używając Glyph of Lingering możemy przedłużyć efekt działania do ośmiu sekund, a jeśli chcemy zaoszczędzić nieco many to polecam Glyph of Brilliance, dzięki czemu zapłacimy 240 many za odpalenie Menacing Wave.

WARTO ZOBACZYĆ  Tryby gry w Counter Strike Online 2

Menacing Wave

Lockdown Blow

Lockdown Blow to kolejna umiejętność z serii CC, dzieki której w jednego przeciwnika skierujemy śmiercionośny atak jak i zmniejszymy jego prędkość poruszania się (używając Glyph of Resolution zmniejszymy ją o dodatkowe 30%), ale wydatek to 200 punktów many, choć opłaca się bo wywoływać tego skilla można co 15 sekund. Używając tutaj Glyph of Threat możemy zdobyć o 50% więcej aggro od pobliskich wrogów.

Lockdown Blow

Infuriate

Infuriate to bardzo dobry skill dla supportera, który pozwala ratować pobratymców przez niepotrzebnymi obrażeniami. Pozwala on rozwścieczyć pobliskich wrogów na tyle, że zdobywanego aggro będzie jeszcze więcej. Co więcej, nie używamy tutaj many, ale czas przeładowania to aż sześć minut. Coś za coś!

Infuriate

Oczywiście używając Glyph of Energy zmniejszymy wyżej wspomniany czas o 20%, przy 300 sekundach jest to jedna minuta, więc się opłaca. Dodając do tego Glyph of Numbing zmniejszymy prędkość poruszania się przeciwnika o 50% na 5 sekund.

Pledge of Protection

Pledge of Protection to najlepszy skill dla wszystkich, którzy chcą skupić się na wsparciu drużyny w walce. Gdy go aktywujemy będziemy w stanie brać na siebie wszystkie obrażenia zadawane innym członkom party. Jednak pamiętaj, że twoja obecna obrona wpływa na to ile takich obrażeń możesz wziąć na klatę. Dodając Glyph of Salvation przyśpieszymy regenerację życia o 20% na 20 sekund i tym samym będziemy w stanie przyjąć więcej obrażeń na klatę. Przydaje się przy walce z BAMami.

WARTO ZOBACZYĆ  W jaki sposób można zdobyć w Stonies kryształy?

Pledge of Protection

Pledge of Protection można używać co 60 sekund, ale dzięki Glyph of Energy ten czas zmniejszy się do 48s.

Zestawienie (build) związany z kryształami dla Lancera

Umieszczenie i wykorzystanie właściwych kryształów podczas kreowania swojego Lancera w TERA Online jest równie ważne jak glify czy umiejętności. Poniżej przedstawię wam listę kryształów, które według mnie są najbardziej efektywne w grze – omówimy broń i zbroję.

Broń

 • Threatening – Dodaje bonus do zagrożenie
 • Swift – Dodaje bonus do prędkości poruszania się w trakcie walki
 • Savage – Atakując mobki od tyłu dodaje nam bonus do krytycznego uderzenia
 • Forceful – Dodaje siłę wszelkim buffom
 • Slaying – Zwieksza mnożnik krytyczny, gdy nasze życie spadnie poniżej 50%
 • Carving- Zwiększa szansę na zadanie krytycznego ciosu o wartość x

Zbroja

 • Resolute – Zmniejsza otrzymywane obrażenia, gdy HP spadnie poniżej 50%.
 • Warding – mamy 50% szans na odbicie ciosu w przeciwnika
 • Relentless – Zwiększa HP o pewną ilość
 • Anarchic – Zmniejsza obrażenia zadawane przez BAM o wartość X
 • Stalwart – Zmniejsza obrażenia zadawane przez normalne mobki o wartość X

Prawda jest taka, że nie przekaże wam cudownego środka, build Lancera zależy od naszego stylu gry, a także od wielu sytuacji, w których się znajdziecie grając w Tera Online, więc nie traktujcie tego co powyżej napisałem jako twardych pewników, a bardziej jako podpowiedzi, bo to wy zdecydujecie o końcowych możliwościach Lancera.