Tanks Brawl to świetna gra, ponieważ ma taką samą mechanikę jak Brawl Stars, ale z tą różnicą, że nie mamy tu zawadiaków, a walczymy czołgami znanymi nam z historii wojen.

Tanks Brawl – Zdrowie i amunicja

Czołg ma pasek zdrowia, który jest wyświetlany na zielono tuż nad zbiornikiem. Powinieneś cały czas monitorować swoje zdrowie i wycofywać, aby się schować, jeśli okaże się, że nagle spadnie na nas ogień, który wyssie to życie do cna.


Jeśli pozostaniesz poza walką, unikając obrażeń i atakując / strzelając z broni, twoje zdrowie zacznie się regenerować. Ucieczka od akcji pomoże utrzymać twój czołg przy życiu dłużej i pozwoli ci powrócić do walki z odnowioną siłą (zdrowiem).

Drugi pasek (zwykle podzielony na kilka segmentów) to amunicja. Każdy czołg ma swój własny rodzaj pocisków, a większość czołgów uzupełnia amunicję, gdy tylko wystrzelisz pocisk. Nauka i opanowywanie czołgów pomoże ci wygrać trudne bitwy i strzelaniny!


Złoto i srebro

Złoto i srebro to dwa rodzaje waluty w grze. Złoto służy do kupowania skrzyń w sklepie. Skrzynie te zawierają losowe nagrody, takie jak monety, żetony lub plany czołgów.

Srebro służy do ulepszania twoich czołgów. Jeśli zabraknie Ci pieniędzy, zawsze możesz kupić więcej w sklepie za złoto.

Co to są tokeny?

Tokeny (żetony) to specjalna waluta, którą wygrywasz na koniec każdej gry. Użyj swoich żetonów, aby otworzyć skrzynie! Zebranie 100 zwykłych żetonów lub 10 żetonów gwiazd pozwala ci otworzyć małe lub mega skrzynie w menu głównym, które zawierają losową kombinację nagród, w tym plany czołgów, złoto, srebro i sprzęt.


Żetony nie są dostępne do bezpośredniego zakupu w Sklepie, ale możesz zamiast tego kupić Małe skrzynie i Mega skrzynie.

Krótko mówiąc, walka częściej pomaga zbierać żetony i żetony gwiazd, aby otwierać skrzynie oraz odblokowywać czołgi i sprzęt.

Czym są skrzynie?

Skrzynie to te zabawne pakiety, wypełnione po brzegi losową mieszanką nagród, sprzętu, złota i srebra. Są to cenne i przydatne przedmioty, które pomogą Ci rozwinąć konto, poszerzyć zbrojownię i kolekcję czołgów i tak dalej!

W grze mamy 2 rodzaje skrzyń: małe skrzynie (zielone) i Mega skrzynie (niebieskie).

Małe skrzynie są najbardziej powszechne i wszechstronne w grze, są dostępne za 100 żetonów, które z kolei są uzyskiwane pod koniec każdej gry, w którą grasz.

Mega skrzynie zwykle zawierają lepsze nagrody i zamiast tego wymagają 10 żetonów gwiazd. Te żetony gwiazd zdobywa się, zdobywając pierwsze zwycięstwo na każdej nowej mapie. Uważaj na rotację mapy i upewnij się, że na każdej nowej mapie masz żeton gwiazdy!

Podczas gdy zarówno Małe skrzynie, jak i Mega skrzynie są dostępne w menu głównym, czasami można również znaleźć bezpłatną małą skrzynię. Możesz też użyć zgromadzonego złota, aby kupić Małe skrzynie i Mega skrzynie w tym samym sklepie, aby nieco przyspieszyć swój postęp.

Co to jest „super”?

Każdy czołg ma własną Super Zdolność, unikalną umiejętność, która pomaga pokonać wrogów lub wspiera Twoją drużynę. Weźmy na przykład KV-2: ten czołg ciężki ma super, który daje radykalny wzrost prędkości ruchu, jednocześnie pozwalając mu zadawać obrażenia i ogłuszyć czołgi wroga w przypadku kolizji! W rezultacie ten powolny czołg może stać się wyjątkowym potworem, ładując i uderzając wrogów superumiejętnością, jeśli jest prawidłowo prowadzony.

Bójka czołgów – ligi

Ligi są rankingiem, w których gracze są umieszczani na podstawie łącznej liczby trofeów zdobytych we wszystkich czołgach. Jako takie pokazują ogólny postęp gracza w grze.

Wygraj więcej trofeów, aby znaleźć się w wyższej lidze! Ligi zapewniają dostęp do nowej zawartości gry: osiągnięcie każdego nowego kamienia milowego pozwala odebrać nagrodę. Może to być dowolna odblokowana nagroda po osiągnięciu obecnego kamienia milowego lub poprzednich lig.

Wszystkie skrzynie, które otrzymujesz, mają swoje nagrody w oparciu o twoją najwyższą ligę. Należy pamiętać, że ligi nie mają wpływu na skrzynie uzyskane w sklepie i mogą przyznawać graczowi dowolną nagrodę z dowolnej ligi.

Tanks Brawl – Rangi

Ranga to kolejny dowód Twoich umiejętności posługiwania się czołgiem, determinowany bezpośrednio przez liczbę zdobytych trofeów. Gdy tylko osiągniesz wymaganą liczbę trofeów, twój czołg przejdzie do następnej rangi.

W przeciwieństwie do trofeów, gracz może awansować do następnej rangi, gdy tylko zdobędzie wymagane trofea, ale nigdy nie stracisz rangi w przypadku przegranej. Jeśli osiągniesz określoną rangę i stracisz trofea niezbędne do jej uzyskania, twoja ranga zostanie utrzymana, chociaż będziesz musiał odzyskać utracone trofea, zanim będziesz mógł przejść do następnej, dostępnej rangi.

Każdy nowy czołg zaczyna się od 0 Trofeów Y Ranga 1.

Zwycięskie trofea zwiększają rangę twojego czołgu. Ranga pozwala dokładnie zobaczyć, jak daleko gracz poszedł z każdym czołgiem.

Tanks Brawl – Trofea

Trofea reprezentują twoją ogólną dominację i umiejętności z każdym konkretnym czołgiem w grze. Powiedzmy, że wygrywasz mecze z tygrysem, wygrywasz trofea dla tego czołgu.

Ilość wygranych lub utraconych trofeów zależy od całkowitej liczby trofeów w twoim czołgu. Kiedy zgromadzisz wiele trofeów dla konkretnego czołgu, zdobycie większej liczby trofeów z tego czołgu będzie trudniejsze, a ich utrata znacznie łatwiejsza

Trofea służą do określenia twojej umiejętności dzięki dopasowanemu czołgowi. Wyjęcie nowego czołgu na jazdę próbną pozwoli ci popełnić wiele błędów z 0 trofeami i pierwszymi kamieniami milowymi!

Jaka jest różnica między czołgami?

Każdy czołg jest unikalnym wojownikiem, który należy do jednej z czterech klas: czołgów lekkich, średnich, ciężkich i artyleryjskich. Istnieją rzadkie wyjątki od tych kategorii, takie jak Fire Tank lub wyrzutnie rakiet.

Lekkie czołgi są niezwykle mobilne, idealne do wykonywania manewrów, flankowania, ról zwiadowczych oraz taktyki uderzania i ucieczki.

Czołgi średnie oferują kompromis między mobilnością a pancerzem, ponieważ są wszechstronnymi łowcami, a SUV-y spełniają niezbędną rolę.

Czołgi ciężkie są ostoją twojego zespołu. Brakuje im mobilności, kompensują to wysokim HP i wytrzymałością, są zdolne wytrzymać znacznie dłużej niż inne czołgi.

Artyleria pancerna to maruderzy dalekiego zasięgu, którzy na ogół prezentują potężną umiejętność, która pomaga atakować umocnienia obronne podczas oblężeń. Zasadniczo zapewniają one doskonałe wsparcie ogniowe.

Opanuj te typy czołgów i koordynuj wysiłki ze swoim zespołem, aby opracować własną innowacyjną strategię!

Jak odblokować więcej czołgów?

Możesz odblokować więcej czołgów, zdobywając ich plany, które znajdują się zarówno w małych skrzyniach, jak i w wielkich skrzyniach. Te same plany służą do awansowania czołgu na wyższe poziomy!

Możesz ulepszać swoje czołgi na kolejne poziomy do maksymalnie 10. Aby ulepszyć swój czołg, zbierz niezbędne plany i srebrne monety, znajdź czołg w odpowiednim menu, a następnie potwierdź ulepszenie.

Tryb gry: Radio Wave

Jest to klasyczny tryb gry, w którym musisz połączyć siły z kolegami z drużyny, aby zniszczyć bazę wroga!

Tryb gry: Metal Grab

Widzisz te lśniące kawałki metalu? Złap 10 z nich przed wrogiem! Uważaj: śmierć powoduje upuszczenie całego metalu, który nosisz. Wykorzystaj to na swoją korzyść i zachęć wrogów do zbierania metalu, a następnie rozbij ich na kawałki!

Po zebraniu 10 kawałków metalu rozpocznie się odliczanie. Jeśli drużyna przeciwna nie odbierze Ci Twojego Metalu przed końcem, wygrywasz mecz.

Pamiętaj, że jeśli obie drużyny zdobędą po 10 sztuk metalu, odliczanie rozpocznie się na korzyść drużyny, która zdobędzie więcej metalu niż ich przeciwnicy! Tak więc, jeśli masz krótką przewagę, taką jak 10 do 9 sztuk, zyskaj przewagę i zamiast tego zdobądź 11-12 sztuk.


Gry podobne