Tanki Online to przeglądarkowa gra z grafiką 3D wykonana całkowicie w technologii flash. Gracze tutaj stają do walki każdy przeciwko każdemu na trójwymiarowych arenach, gdzie zdobywają kasę i rozwijają tym samym swoją karierę jak własny czołg. Rozgrywka nie odbiega zbyt mocno od rzeczywistości i mamy tutaj nieco rzeczywistej fizyki zachowania się naszych pancernych maszyn. Możemy wjechać w dół, z którego niemożliwy będzie wyjazd, albo utknąć pomiędzy drzewami czy spaść w przepaść z mostu albo skarpy.

Wydawca oddał fanom kilka trybów rozgrywki w Tanki Online i w sumie są one klasyką, mamy tutaj przecież Deathmatch, Drużynowy Deathmaych czy też tryb Zdobądź Flagę. Niszcząc przeciwników zdobywamy punkty doświadczenia, możemy leczyć sojuszników, zdobywać flagi i podejmować się przeróżnych, innych działań. Im więcej punktów zdobywamy tym wyższą mamy rangę. Im więcej takich punktów zdobędziemy tym wyższy będzie nasz ranking.


Dynamiczna rozgrywka multiplayer

W grze do dyspozycji mamy wiele broni, pancerzy i bonusów. Wyższa ranga odblokowuje nam nowe możliwości, działka, czy elementy opancerzenia. Wszystko można kupić w swoim garażu za specjalną walutę – kryształy. Zdobędziemy je w trakcie walki, albo można je dokupić za prawdziwe pieniądze czy dostać za zapraszanie znajomych do wspólnej zabawy.

Tanki Online 001

Broń tutaj odgrywa jedną z największych ról. Jej rodzaj wpłynie na styl gry i możemy dzięki dobrym wyborom przeprowadzać agresywne i błyskawiczne ataki, albo kierować akcjami dywersyjnymi. Każda broń w grze może zostać ulepszana, są cztery modyfikacje do najsłabszej do najsilniejszej (od M0 do M3). Jednak cena kolejnych takich zmian jest dość wysoka. Możemy sprawdzić kilka taktyk jeszcze przy randze juniora bez wydawania masy kryształów. Jednakże nie dostaniemy wszystkiego naraz. Niektóre broni i modyfikacje mogą zostać dokupione dopiero po uzyskaniu odpowiedniej rangi.


Skieruj lufę czołgu do celu

Kolejnym wyborem, który wpłynie na naszą karierę w Tanki Online to pojazd, nasz czołg, który również można modyfikować i każda część, podobnie jak broń, posiada cztery modyfikacje. Możliwości w grze jest bardzo wiele, a my musimy je po prostu nauczyć się wykorzystywać.

Zdjęcia z gry

[youtube id=”Hxw3U42IPr8″ width=”673″ height=”356″]Gry podobne