Gra Tajemne Miasto jest darmową produkcją typu klient game, określić ją można jako wirtualny świat czatu 3D, gdzie liczy się przede wszystkim społeczność. Każdy nowy gracz ma możliwość stworzyć tu swój wirtualny odpowiednik, spotykać się z przyjaciółmi, tworzyć (szyć) ubrania jak i zanurzyć się w mniejszym, bądź większym handlu. Dodatkowo do naszej dyspozycji oddano prywatny apartament, który położony jest w dość malowniczej okolicy w zaskakująco wielkim, choć wirtualnym mieście. To nie wszystko – Ci, którzy się tutaj dorobią mogą posiadać nawet własną wyspę!

Tajemne Miasto od niedawna pojawiło się w języku polskim, więc tym bardziej polecam graczom, którzy szukają bardziej portalu społecznościowego z elementami gry casualowej aniżeli tym hardcorowcom kochającym walkę i bryzgającą w każdym kierunku krew. Na początku zabawy musimy wybrać swoją płeć, od tego w sumie zaczynamy zakładanie konta. Zwrócić musicie uwagę, że wprowadzono tutaj ograniczenie wiekowe od 16 lat. W zależności od naszego wyboru dostajemy dodatkowo kilka opcji wyglądu. Oczywiście cały ten proces można pominąć, bo po wejściu do zabawy tak czy inaczej możemy zmienić wygląd naszego awatara. No ale nick, hasło i pocztę musimy podać w celach rejestracyjnych. No i teraz pozostaje nam tylko pobrać klienta gry, który waży nie mało, choć i nie dużo bo około 300MB.


screen1chat

No to może cały opis zaczniemy od głównej funkcji, którą jest czat, mamy tutaj jego dwie odmiany, ten prywatny i lokalny. Każdy może rozmawiać, ale okienko obejmuje graczy jedynie z określonego regionu, więc nie mamy tutaj nawsadzanych graczy z całego serwera, co uważam za bardzo dobry pomysł. Aby z kimś porozmawiać prywatnie wystarczy najechać na awatara danej osoby i z menu wywołanym kliknięciem myszki wybieramy prywatną wiadomość. Z tego samego menu można wybrać odpowiednią funkcję i dodać kogoś do znajomych, albo go z niej usunąć czy wykonać wiele innych akcji jak choćby zaprosić do tańca, coś podarować, czy potrzymać się za ręce (to coś dla płci pięknej). Aby uniknąć spamu zaimplementowano funkcję, dzięki której mamy możliwość akceptowania nowych znajomości, bądź jej odrzucenia, bo po co każdy ma mieć nas na liści znajomych – to nie Facebook. Ale po co nam znajomi? Jak się Nam nudzi, włazimy po wirtualnym świecie, to za pomocą jednego przycisku można zobaczyć kto ze znajomych jest online i rozpocząć z nim rozmowę.

Wspomniałem o tańcu, w sumie w grze Tajemne Miasto znajdziemy mnóstwo miejsc, w których ta funkcja jest dostępna i tak, nie można tańczyć na środku ulicy, od tego są parkiety. Do wyboru mamy zarówno wolny taniec, coś rodem z „zakazanych filmów” jak i zwykły, amerykański taniec country.


screen2landing

Kolejnym ciekawym elementem gry Tajemne Miasto są apartamenty, ale w grze poznacie je pod nazwą Zaby, ale niestety opcją dostępna jest jedynie dla graczy VIP. Dzięki naszemu mieszkaniu poszerzamy zakres naszych działań w grze, możemy je dowolnie wystroić, zarządzać tym, kto ma prawo do niego wejść, kto może nas odwiedzać itp.

Można mieć apartament za darmo, bez konta VIP, ale za niego będziemy zmuszeni co pewien czas zapłacić czynsz, który uwierzcie mi do małych nie należy. O tym jak kupić mieszkanie/apartament w grze Tajemne Miasto dowiecie się dokładnie z tworzonych poradników do gry, które pojawią się niedługo na łamach naszego portalu.


A teraz może o funkcji, przez którą „musimy” posiadać minimum 16 lat, aby zagrać! Mając konto VIP możemy nawet zająć się „igraszkami” dla dorosłych. Jak potwierdzimy, że mamy 18 lat to nawet zdjęcia i sceny nie zostaną ocenzurowane. Co ciekawe możemy ze swoją połówką wybrać się do różnych klubów, nawet takiego dla swingersów, ale i tak każdy zaczyna od Secret Love Club. Nie musicie się tutaj bać wpadki, wirtualnie i bezpiecznie.

screen3

W grze Tajemne Miasto mamy walutę Rays, którą wykorzystamy jako członkowie konta VIP do zakupu mieszkania, umeblowania, ubrań czy zapłacimy nią za bilety wstępu do najlepszych klubów w mieście. Rays możemy podarować znajomym, ale oni także muszą mieć VIP, aby móc wykorzystać prezent podarowany przez Nas samych. Inną ważną rzeczą, na którą musicie zwrócić uwagę to tzw. Punkty Społeczne, do których zaliczają się Popularność, Karma, Flirtowanie i Przyjazność. Nie zostają one z nami na zawsze, znikają w miarę naszej bezczynności, więc musimy być jak najaktywniejsi w grze, inaczej więcej stracimy niż zyskamy. Zdobędziemy je dzięki różnym czynnościom, na przykład podczas oceny innych profili, ich zdjęć itp. W ten sam sposób zarabiamy Reys. Owe punkty głównie są źródłem nagród i tytułów. Tytuł to specjalny znak nad naszymi głowami, który pojawia się już przy 9 poziomie.

Jest jeszcze wiele rzeczy w Tajemnym Mieście, które należałoby opisać, ale to miejsce raczej na poradnik aniżeli na krótką recenzję. Grafika nie jest wyszukana i widać wyraźne braki w tłumaczeniu, ale w miarę czasu zapewne owe problemu znikną, a Was zapraszam do wspólnej zabawy, niekoniecznie z kontem VIP.


Gry podobne