Taikodom to brazylijska gra MMORPG, której fabuła przeniesie nas do świata science fiction, a tak zasiądziemy w kokpicie własnego myśliwca międzygwiezdnego. Jednak zanim ruszymy i zbadamy cały kosmos czekają nas trudne decyzje i pierwszą z nich będzie wybór odpowiedniej profesji spośród pięciu dostępnych. Możemy wcielić się w rolę Hotshota, który skutecznie działa na krótkich dystansach, albo Juggernauta, którego cechuje mocny pancerz i wielka siła ognia. Jest też Merchant (zajmuje się przede wszystkim handlem) jak i zwiadowca Scout, który wyszpieguje, przeszuka wszystko i wszystkich. Scout jest o tyle dobry, że nie wpływają na niego żadne zjawiska atmosferyczne itp.

Kolejnym wyborem w Taikodom jest wybór statku, na starcie jest ich tylko trzy, ale mimo wszystko ciężko się na jakiś zdecydować, każdy ma zarówno tyle samo zalet co i wad i nasz wybór powinien być dopasowany do konkretnego stylu gry.


tkd_full_8_2

Aby się rozwijać i otrzymać dostęp do nowych funkcjonalności należy ruszać na misje i wykonywać zadania, z których zdobędziemy cenę doświadczenie. Możemy również zbierać wiele surowców z unoszących się w kosmosie asteroid. Same misje przypadły mi do gustu, gdyż nie polegały jedynie na niszczeniu i plądrowaniu, choć i takie były, ale głównie trafiałem na bardziej skomplikowane zadania, które nadawały obecny klimat całej rozgrywce.

Uniwersum po którym będziemy się poruszali to dobrze nam znany układ słoneczny, ale będzie możliwość odlecenia nieco dalej, poznania odległych zakątków całej galaktyki i to jedna z funkcji Taikodom, która zasługuje na naszą szczególną uwagę.


To co uda nam się zarobić, zebrać będziemy mogli sprzedawać innym graczom. Na rynku w grze będziemy sprzedawać nawet całe statki kosmiczne. Możemy tutaj również zakupić całkiem ciekawe części do swojego statku, coś z broni, albo z opancerzenia, zależy co w danej chwili tak naprawdę potrzebujemy.

Co do grafiki to Taikodom może się tutaj nieźle popisać i jeśli graliście w Hommeworld to już wiecie jak mniej więcej ona wygląda. Zresztą rzucić można okiem na poniższe zdjęcia.

Zdjęcia z gry


Wymagania sprzętowe:

wymagania taikodom

 


Gry podobne