Swordsman Online zwana również w krajach azjatyckich jako JX Online, to gra rodem z Chin którą przygotowało dla nas studio Kingsoft, a w krajach anglojęzycznych wydana została przez Perfect World. Choć u nas nie cieszy się zbyt wielkim powodzeniem to w swoim ojczystym kraju bije rekordy popularności.

Oczywiście wszystko kręci się wokół kultury dalekiego wschodu, głównie akcja przenosi nas do starożytnych Chin, w czasy panowania dynastii Song, gdzieś w okolice 12, 13 wieku naszej ery. My wchodząc do rozgrywki wcielamy się w mistrza sztuk walki, ale jak to bywa w grach MMO na starcie zajmiemy się wyglądem postaci. Tutaj niestety deweloperzy nie popisali się zbytnią kreatywnością, ale mimo wszystko co nieco możemy pozmieniać w wyglądzie bohatera, choć i tak najważniejsze u niego będą umiejętności i cechy fizyczne. W Swordsman Online niemalże cały czas zdobywamy nowe umiejętności i skille, które dzielą się na kilka podstawowych grup, opanujemy fizyczne ataki, kombosy czy popiszemy się siłami mentalnymi wykorzystując potęgę własnej duszy.


Swordsman Online

Jednak szkolenie będzie tutaj trwało bardzo długo, a najlepsze jest to w trakcie zwiedzania obszernego świata gry. Podczas kolejnych podróży spotkamy postacie NPC, który posłużą nam nauką, dobrymi radami i wskazówkami pozwalającymi na lepszy rozwój postaci. Ale jak wiemy sama wiedza nie wystarczy i potrzeba sporej praktyki, aby koniec końców wymiatać na polu walki i nie dać się pokonać podrzędnym wojownikom. Co ciekawsze możemy wziąć udział w potężnych wojnach frakcji, gdzie tak naprawdę nie istnieje ograniczenie na ilość graczy, po prostu powstaje jeden wielki kurz bitewny i nam powinno zależeć na tym, że gdy ów kurz opadnie to my jako jedyni zostaniemy na polu chwały, niezwyciężeni, prawdziwi wojownicy swoich czasów.

W Swordsman Online (JX Online) walki mogą toczyć się także na grzbiecie wiernego rumaka, wtedy stajemy się bardziej mobilni i zwiększają się nasze statystyki. Z drugiej strony nie musimy ciągle toczyć walk a potworami czy z innymi użytkownikami (PvP) i w wolnej chwili opłaca się imać innych zajęć, a jak wiemy klasyczny handel dobrze prowadzony da nam większe zyski niż codzienne walki. A gdy akceptujemy związki online to również można postarać się znaleźć w grze swoją drugą połówkę.


Swordsman Online niestety nie zaskoczy was jeśli chodzi o grafikę. Tutaj produkcja mocno kuleje i spotkał mnie niezły zawód gdy zamiast trójwymiarowej naparzanki zobaczyłem 2D, w widoku rodem z Diablo (izometryczny). Jednak to z drugiej strony sprawia, że gra nie jest tak zasobożerna jak inne i możemy ją uruchomić nawet na słabszych maszynach. Jednak kosztem niskiego zapotrzebowania na grafikę tracimy płynne animacje i dodatkowe możliwości.

Zdjęcia z gry Swordsman Online

Wymagania sprzętowe:

  • CPU 1,7 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • Windows 98SE/2000/XP

Gry podobne