"Stary król jest chory, a ciemność nadchodzi, powoli i wytrwale rozciąga się nad całym jego królestwem. Jego Diukowie chcą podzielić królestwo pomiędzy siebie i rzucić poczciwego władcę z tronu. Poza oczami chciwców wróżki, bandyci i rycerze chcą ochronić swój lud, odzyskać utracone prowincje i pomóc królowi. Stare księgi mówią o proroctwie Trzech Wojowników. To właśnie oni ruszą w drogę pełną niebezpieczeństw, pokus, staną do walk z mitycznymi stworzeniami i potężnymi wojownikami. Wciel się w jednego z tych bohaterów, stary druid już przygotował dla Ciebie proroctwa. Bądź mądry i gotowy odpowiedzieć na wszystkie pokusy i wyzwania, które staną przed tobą w grze Sword and Honor".

Sword and Honor jest grą MMO na przeglądarkę o charakterze strategicznym, stworzoną i publikowaną przez studio Looda Mova Games. Produkcja łączy w sobie najlepsze elementy wprost ze strategii, RPG i gier o zarządzaniu. Gra pozwala graczom zakładać gildie i rozszerzać swoje królestwo, a wszystko to zostało okraszone piękną historią fantasy opartą o słowiańską mitologię i historii Trzech Wojowników: Bandyty, Wróżki i Rycerza.


sword and honor wybór postaci

Każdy gracz rozpoczyna grę od wyboru swojej postaci, musimy zdecydować, którym z trzech wyżej wymienionych wojowników chcemy zostać i na pierwszych dwóch poziomach stara się opanować jego/jej umiejętności i wiedzę, kupuje sprzęt i znajdzie się też mnóstwo okazji do wygrania mnóstwa nagród. Wszystko odbywa się tutaj poprzez misje, turnieje i pojedynki. Misje, turnieje i pojedynki są warunkiem, aby przejść do następnego poziomu. To ważne, aby na samym początku kupić broń i ziołowe eliksiry. Poprzez kupienie broni pozwalamy naszej postaci wystartować z misjami, turniejami i pojedynkami, a wspomniane eliksiry pozwolą nam doładować energię bohatera. Sugeruje, abyście wystartowali w Mythical Duels. Za srebrne monety zdobyte podczas misji itp., kupować musimy jak najlepszą broń, sprzęt no i regularnie należy odświeżać energię swojej postaci.

Misje w grze Sword and Honor są reprezentowane poprzez zadania, które otrzymujemy od naszego króla. Poprzez misje możemy ulepszać swoje umiejętności w walce z mitycznymi potworami i innymi wrogami. W nagrodę za każdą misje dostajemy 5 punktów treningu (których użyjemy do trenowania naszego bohatera), srebrne monety, sprzęt i punkty Sword and Honor od króla. Oczywiście można zakupić dodatkowe misje za złote monety (waluta premium).


walka duel

Każdy wojownik w grze ma prawo do wyzwania innego wojownika na pojedynek. Możemy rzucać innym rękawice tylko trzy razy w ciągu jednego dnia (serwerowego – czyli raz na 8h). Wyzywać możemy graczy tylko o tym samym poziomie, albo i wyższym. Jeśli zostaniemy pokonani w pojedynku to król nie zabierze nam niczego, jako znak wspaniałomyślności, tylko utracimy życie.

Oczywiście gra Sword and Honor to nie są tylko walki i bezmyślnie wykonywane misje, produkcja ma także drugie dno, ale na pewno nie da się tego nie zauważyć. Każdy gracz wraz z rozpoczęciem zabawy dostaje pod swoją opiekę jedną wioskę, która odtąd jest pod naszymi rządami. Musimy powoli ją rozbudowywać, planować ustawienie wszystkich budynków, a to nie będzie łatwe bo mamy ich tutaj aż 21 rodzai. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że w kolejce budowy można umieścić do trzech planów budowy w tym samym czasie. Jak to bywa zazwyczaj w tego typu grach strategicznych każdy z naszych budynków został obarczony konkretną funkcją, jedne przyniosą nam większy przypływ surowców, inne dodadzą nam miejsce dla nowych mieszkańców, ale są o takie co przyniosą nam stały dochód w postaci srebrnych monet.


rynek w grze

Oczywiście w grze Sword and Honor mamy spore możliwości jeśli chodzi o handlowanie, czyli wkraczamy w sferę ekonomicznej zabawy, możemy naszymi rzeczami handlować na czarnym rynku, który jest własnością bandytów, a ceny tutaj ciągle się zmieniają. Zawsze lepiej tu poczekać na lepszego nabywcę. Wszystkie transakcje przeprowadzane są za wykorzystaniem srebrnych monet. Można oczywiście kupić sprzęt wysokiej jakości w sklepie gry, tam wszystkie przedmioty zostały wytworzone przez najlepszych rzemieślników króla, tych najbardziej lojalnych, co daje nam gwarancję najwyższej jakości, ale może dość poważnie uszczuplić nasz portfel – zakupy w tym sklepie robimy za złote monety.

Sword and Honor jako gra nie zachwyca nas jakimiś nowoczesnymi systemami, ot taka kolejna gra MMORTS, gdzie liczy się strategia, cierpliwość przy długiej rozbudowie wioski no i oczywiście nasza pasja. Dużym atutem jest całe tło historyczne przedstawiane nam etapami, a klimat rodem z mitologii słowiańskiej na pewno przypadnie do gustu znudzonym graczom wrzucanym raz za razem w świat greckiej mitologii, tutaj czeka nas spora odmiana.


Gry podobne