Świat wg Zombie to nowa gra przeglądarkowa dostępna na portalu społecznościowym na naszej klasie. Jako gracz wcielamy się w przywódcę własne wioski pełnej zombii, którymi będziemy zarządzać tak, aby jak najlepiej prosperowała nasza osada. Ogólnie rzecz biorąc jest to typowa gra farmerska, via www, posiadająca także liczne elementy gier MMO.

Recenzujemy zombiaki

Na pierwszy rzut oka po uruchomieniu aplikacji widzimy dość przyjemną i kolorową grafikę, podobną do tej jaką znajdziemy w innej znanej już nam grze Farma Zombiaków. Na samym początku znajdziemy swój dość prymitywny ogród, gdzie już do pracy pali się garstka zombiaków. Już od samego początku możemy im wydawać rozkazy, oczywiście mamy do tak jakby podział na kasty, każdy typ zombiaka odpowiada za daną czynność – jeden będzie drwalem, a inny kamieniarzem czy też kucharzem. Oczywiście nie ma nic za darmo, aby efektywnie wykorzystywać siłę roboczą naszym umarlaków potrzebujemy ciągłej dostawy świeżych mózgów, czyli tego co żywe umarlaki lubią najbardziej.


Widok farmy okiem zombie

Jeśli jednak zabraknie nam tych mózgów co mamy możemy kupić je w sklepie czy też pożyczyć od naszych znajomych, a także można zakopać jednego z naszych przyjaciół i uzyskać jedną mózgownicę więcej. W sklepie także zakupimy nowe budynki.

To co może być dość ciekawe to personalizacja naszych zombiaków, więc jeśli zechcemy wyróżnić się spośród tłumu to możemy zakupić nowe kreacje naszym pupilkom, np: maski bohaterów z różnych filmów i ciekawe przebrania itp. Jak już wcześniej wspomniałem jest to gra farmerska więc zajmiemy się także sadzeniem, zbieraniem i tak dalej różnych rodzajów roślin, warzyw i owoców. Jak w każdej takiej grze każda roślina rośnie określony okres czasu, ale i ten możemy skrócić zakupując nawóz, jak już takowy posiadamy to rośliny dojrzewają błyskawicznie.


Rośliny, które możemy uprawiać

W grze Świat według Zombie znajdziemy także magazyn, gdzie zbierane są nasze środki: plony, przepisy, materiały budowlane itp. Oczywiście możemy jak w innych grach na naszej klasie możemy odwiedzać znajomych i pomagać im przy różnych pracach polowych.

Nie zabraknie także opcji wysyłania prezentów czy też wymiany surowców czy też szeroko pojętego handlu w grze.


Grę znajdziemy w języku polskim na portalu Nasza Klasa, a dokładnie mówiąc zagracie w nią w tym miejscu.


Gry podobne