Świat Marzeń na NK (Fantasy Garden) to słodka gra symulacyjna, która wyraźnie poszła w ślady FarmVille czy też obecnie popularnej gry The Smurfs & Co. Fabuła przenosi nas do magicznego lady, gdzie sny i fantazje mogą się materializować w realnym świecie. My wcielamy się w rolę młodzieńca, który podróżując poprzez wspomniany las wykonuje kolejne zadania. Praktycznie wszystko co występuje naturalnie w lesie można zbierać, czy to drewno, kwiaty, trawy, grzyby, nasiona i kamienie. Zebrane nasiona, albo te zakupione w lesie mogą zostać zasadzone na specjalnie przygotowanych grządkach. Jednak należy pamiętać, że każda czynność w grze kosztuje Nas jeden punkty fantazji (coś na wzór energii jaką znamy z innych gier). W zamian praktycznie zawsze dostajemy jakie surowce, doświadczenie, przedmioty do kolekcji i od czasu do czasu dodatkową energię.

wrzucamy składniki do kotła


Las jest domem wielu stworzeń, miejscem gdzie znajdziemy różnego rodzaju struktury, przepisy, które po wykorzystaniu pozwolą nam pozyskać dodatkowe produkty, czy też zaawansowane narzędzia.

W kuchni można wykorzystać zebrane nasiona, rośliny, płatki śniadaniowe, tworzyć zupy, sałatki i wiele innych pysznych potraw. Jednak dla Nas na początku ważne będzie tworzenie dżemów z jagód, które pozwolą nam przyciągnąć rozmaite zwierzaki z okolicy, które pomogą nam w codziennych czynnościach. Niedźwiedzie szczególnie upodobały sobie dżem malinowy, w zamian za ów przysmak pomogą nam ścinać okoliczne drzewa dzięki czemu pozyskamy drewno.

Poprzez całą przygodę w Świecie Marzeń na Naszej Klasie poprowadzą Nas w świecie marzeń Sowa, Duch Puszczy i świecące, latające lampiony. Dodatkowo niekończący się strumień nowych zadań nie pozwoli Nam się nigdy nudzić. Głównie zadania polegają na zbieraniu pewnych zasobów, na zakończaniu przepisów itp. Ale wiele misji pozwolą nam odkrywać kolejne funkcje gry i poznawać po kolei cały świat snów i fantazji.


Pierwszy raz gdy spotykamy Ducha Lasu to przypomina Nam o tym, że jest to miejsce, w którym materializują się sny i prosi o to, aby zacząć wyobrażać sobie różne postacie. Później karze Nam zakupić dziwną, błyszczącą kulę „żywą fantazję”, a następnie znika pośród gęstwiny. Żywa Fantazja może być przekształcona w różne zwierzęta, które generują różnego rodzaju surowce.

widok lasu

Podczas całej rozgrywki Fantasy Garden zapełnia się Nam stopniowo pasek doświadczenia i co określony czas zdobywamy nowe poziomy. Każdy nowy level przynosi ze sobą paczkę surowców i odblokowuje nowe budynki. W sumie jak w wielu innych podobnych aplikacjach, więc nie ma co się w tym wypadku rozpisywać, gdyż to nic innowacyjnego. Tak czy inaczej w grze zawsze mamy coś do roboty, choć w dużym stopniu ogranicza Nasze działania czas potrzebny do ukończenia danego przepisu, budowy itp. Można to przyśpieszyć za pomocą waluty premium, ale czy ktoś ma naprawdę tyle zbędnej gotówki, aby na takie coś wydawać? Dodając do tego ciągle kończącą się energię to po pewnym czasie grania pozostaje nam tylko czekać…


widok kuchni

Podsumowując gra Świat Marzeń, którą dziś prezentujemy jest przeciętną w swoim rodzaju, ale idealną dla dzieci i osób kochających świat fantasy i przesłodzone do granic niemożliwości grafiki. Muzyka jest relaksująca, ale powtarzam, w całości nie widzę niczego wyjątkowego. Co ciekawsze gameplay w omawianej grze i w The Smurfs & Co: Spellbound jest niemalże identyczny, więc z dwojga złego sam już nie wiem co wybrać.

Na Facebooku zagramy za darmo tutaj: apps.facebook.com/fantasygardengame


Gry podobne