Rzeczywisty społeczny aspekt gier społecznościowych jest rzadko omawiany w recenzjach gier, ale może dlatego, że większość gier towarzyskich nie są w rzeczywistości społeczne w ogóle, przynajmniej w sensie posiadania prawdziwych znajomych, z którymi można zagrać aktywnie. Większość deweloperów opiera swoje zasady na tym, że dostajemy masę premii i darów za zapraszanie znajomych czy polecanie gry, ale czy tak być powinno, przecież chodzi o to aby gra była przyjemna, a ludzie z którymi w nią pogrywamy byli naprawdę naszymi przyjaciółmi, nie tylko w wirtualnym świecie. Jednak zadajmy sobie pytanie czy Survivor World różni się od innych gier społecznościowych? Przyjrzyjmy się jej bliżej. W Survivor World zaczynamy przygodę jako rozbitek i w pewnym sensie poczujemy się jak uczestnik jakiegoś realisty show. Po przejściu całej serii samouczków, które pokażą nam jak gromadzić podstawowe zasoby jak woda, żywność czy drewno musimy zacząć jak najbardziej funkcjonalną rozbudowę naszego plemienia. Na start otrzymamy postać NPC, która będzie występować jako postać naszego plemienia, a resztę musimy szukać wśród znajomych na facebooku, którzy oczywiście również grają w Survivor World. Mamy też opcję płatną, ale już prawdziwa kasa do tego jest potrzebna, bo możemy zatrudnić wszystkie gwiazdy poprzednich sezonów i tak właśnie można szybko wypełnić wszystkie wolne gniazda plemienia.

Gdy już zbierzemy nasze własne plemię to w sumie dopiero wtedy zaczyna się rzeczywista zabawa, możemy rywalizować z innymi plemieniami jak również uczestniczyć w różnych turniejach z udziałem mini gier. Można także wysyłać członków plemienia po gromadzenie środków w gęstej dżungli. Minusem chyba jest to, że gra staje się dość nudna i pamięciowa jeśli gramy tylko z członkami złożonymi z NPC lub tymi kupionymi. Bo w sumie gdzie jest trudność wygrać turniej gdzie tylko jeden członek jest prawdziwą osobą? Jednak gdy jesteśmy sami w plemieniu to nie ma sensu taka gra bo co możemy zrobić w pojedynkę? Nawet nie ma czasu ani sensu iść samemu do dżungli po zbieranie surowców bo po prostu nie będziemy mieli na to czasu.


Jeśli chodzi o mini gry w Survivor World to są bardzo dobrze zrealizowane, podstawą ich jest zazwyczaj technologia flash, a do wyboru mamy przeróżne gatunki jak puzzle w stylu dopasu 3, połowy przy użyciu włóczni, gdzie będziemy się wykazywać szybkością i zręcznością, a także gra pamięciowa – Memory.

Survivor World zachęca do próbowania swoich sił w każej z kategorii i dzięki temu zdobędziemy punkty. Granie nie jest za free bo zużywamy punkty energii. Znajdziemy tutaj także wiele misji, a także możemy za pomocą waluty w grze zwanej cocos budować przeróżne urządzenia wspomagające rozgrywkę jak koła wodne czy naczynia do gotowania w naszej wiosce.
 To o czym pisałem na początku udowadnia, że gra mimo swojej prostoty wymaga naprawdę społeczności i bez przyjaciół nie osiągniemy praktycznie wiele tutaj, dlatego nie skupiamy się tutaj na zapraszami czy odwiedzaniu znajomych aby coś dostać od razu, a za to rozgrywka w Survivor World wymaga od nas tworzenia prawdziwych więzi ze znajomymi, których powinni poniektórzy pozazdrościć nam w życiu realnym. Tutaj przyjaciel na facebooku, jest prawdziwym sprzymierzeńcem.

Niestety muszę Was zasmucić, ale gra dostępna jest tylko dla graczy z USA i Kanady, ale można zawsze użyć Auto Hide IP i zmienić nasze IP na amerykańskie.Gry podobne