Jeśli macie dziś ochotę na ciekawą strategię online to polecam Supremacy 1914, przeglądarkową grę, do której nie potrzeba pobierania skomplikowanych aplikacji, a zagrać w nią można zawsze i z każdego miejsca na świecie.

Gra Supremacy 1914 została stworzona przez Bytro Labs i należy pogratulować twórcom za niezwykłą precyzję w odwzorowaniu każdego szczegółu jeśli chodzi o historie wojen panujących w Europie. Jak sama nazwa mówi przeniesiemy się w czasie, tuż po wydarzeniach, które spowodowały wybuch pierwszej wojny światowej. My jako gracze musimy opowiedzieć się po stronie jednego z państw biorącego czynnie udział w konflikcie.


Opis gry Supremacy 1914

Do chwały i sławny przybliża nas umiejętne zarządzanie zdobytymi surowcami, ale i do tego musimy zadbać o nic innego jak rozbudowywanie własnej bazy, porządnego zaplecza gospodarczego. W miarę rozwoju rozgrywki nasze ziemie poszerzą się o kolejne prowincje, tam na nowo musimy wszystko budować, rozwijać ekonomię itp.

supremacy1914 002

Jednak w Supremacy 1914 nasze tereny nie powiększą się nawet o metr kwadratowy jeśli nie wyszkolimy dobrej i stabilnej armii, ale do tego zarówno przyczyni się nasza ekonomia i obrana ścieżka rozwoju. Czasami bywa tak, że Ci najbardziej agresywni, najbardziej rządni walki rozwiną się najlepiej ze wszystkich. Jednak od zawsze wiadomo, że najlepsza taktyką jest rozwijanie równoległe zaplecza gospodarczego wraz z armią. Musimy tutaj każdy kolejny krok dokładnie przemyśleć, znaleźć najlepsze solucje właśnie dla nas.


W strategicznej grze na przeglądarkę Supremacy 1914 może brać udział w rozgrywce od dwóch do 31 graczy, jeśli do kompletu brakuje choćby jednego to jego miejsce zajmuje gracz sterowany przez sztuczną inteligencję. Praktycznie zawsze, co ja piszę, definitywnie zawsze mamy na każdej z plansz podział na osiemnaście państw, a te z kolei dzielą się na prowincję, których w sumie można naliczyć do 163. Nie próbujcie robić tutaj kariery samotnie, to do niczego Was nie doprowadzi. Jak w prawdziwym życiu musimy dużą wagę przyłożyć do dyplomacji, więc podpisywania sojuszy i wspólne akcje będą odgrywały w omawianej grze niebotyczną rolę.

supremacy1914 001

Znajdziemy tu również trzy podstawowe surowce, które wpływają bezpośrednio na nasze postępu i na rozwój wypadków w grze Supremacy 1914. Aby ludzie mogli swobodnie żyć muszą być dostarczane paczki z jedzeniem, do budowy niezbędne będą materiały budowlane, a ostatnim surowcem i może najważniejszym jest energia. Jakoż że jesteśmy dowódcą jednego z państw walczącego w pierwszej wojnie światowej musimy dbać o każdą z szesnastu prowincji, każda prowincja bowiem wspiera nas określonym typem surowca (jednym słowem w różnych prowincjach w o wiele większej ilość będzie występował jeden z trzech surowców jakie wymieniłem powyżej). Surowce potrzebne nam są cały czas, wydobywane są co godzinę. Jeśli zużyjemy wszystkie, a nasza produkcja będzie na minusie to wpłynąć to może negatywnie na morale naszych żołnierzy/mieszkańców, albo budynki mogą nie spełniać swojej roli, kiedy brakuje surowca.


Morale są bardzo ważne w Supremacy 1914, wpływają na większość systemów rządzących całą rozgrywką. Im wyższe one są tym silniejsze są nasze jednostki, zwiększona zostaje produkcja surowców etc.

supremacy1914 003

Jeśli chodzi o grafikę w dziś opisywanej produkcji to nie ma jakiś fajerwerków, tak naprawdę nie znajdziecie tutaj nic więcej, czego byście dawno nie widzieli w innych strategiach online.

Jednak trzeba przyznać jak na grę, gdzie nie rządzi masa animacji to same zdjęcia, obrazy odzwierciedlają w dużym stopniu faktyczny stan panujący podczas pierwszej wojny światowej.


Gry podobne