Dla wszystkich fanów gier budowlanych, symulacji tworzenia własnego miasta mogę polecić SuperCity, najnowszą grę na Facebooku tego typu, którą stworzyło i wydaje nam studio Playkot. To doskonała alternatywa dla fanów CityVille. Wcielamy się w niej w rolę burmistrza z początku niewielkiego miasta, który posiada kilka miejsc na nowe budynki na niewielkim kawałku ziemi. Tym samym w Super City stajemy przed zadaniem zagospodarowania posiadanego miejsca i doprowadzenia małej mieściny do rangi metropolii.

Zbudujemy domy, od małych chatek po wielkie apartamentowce, które przyciągną do miasta nowych mieszkańców, a tym samym zwiększymy populację – bo czymże by było wielkie miasto będzie ludności? Jak już są mieszkańcy to należy otwierać kolejne biznesy, sklepy fabryki, które przyniosą nam monety (waluta gry) potrzebne do dalszej rozbudowy. Budynki biznesowe przynoszą nam także inne profity, ale należy je uzupełniać odpowiednimi towarami, które stworzymy na farmach.


super_city 001

W trakcie rozbudowy miasta zmierzymy się także z setkami różnych zadań, które na początku posłużą nam jako samouczek i przyniosą nam cenne nagrody, które następnie pozwolą nam jeszcze szybciej i sprawniej się rozbudowywać. W trakcie postępu odblokowują się nowe przedmioty i budynki jak kluby, korty tenisowe i inne struktury, fabryki itp.

Zapraszając graczy do wspólnej zabawy możemy liczyć na dodatkowe nagrody jak i na dodatkowe miejscówki do odwiedzania. Można zdobywać również gwiazdki i trofea, w dwóch różnych rodzajach albo w formie materiałów budowlanych.


W międzyczasie gracze SuperCity mogą stawiać w mieście dekoracje i nie tylko po to, aby otoczenie wyglądało ładniej i przyjaźniej, ale po to, aby dodawać do przyległych do nich budynków liczne bonusy, a tym samym wytwarzać więcej towarów czy produkować więcej monet z kolejnych budynków mieszkalnych.

super_city 004

Budynki do ukończenia wymagają energii jak i czasu. Energia odnawia się automatycznie z czasem, albo możemy ją dokupić za walutę premium w sklepie gry. Za walutę superbucks można także natychmiastowo ukończyć zadania i wiele innych czynności. Ewentualnie dzięki tym dolcom można pominąć wymagania odnośnie budowy, chodzi o potrzebne materiały.
Z czasem, w SuperCity, odblokujemy dodatkowe strefy i ziemię pod budowę na mapie gry, wliczając w to Snow Plateau, Highland i Enchanted Valley. Nowe strefy przyśpieszą znacząco nasz postęp.


Gracze mogą również odwiedzać miasta swoich znajomych i pomóc im każdego dnia w pięciu czynnościach, jak choćby w uprawianiu roli na farmach – co przynosi nam nowe towary, budynki biznesowe i domy zarobią dodatkowe monety na rozbudowę. Za odwiedzanie znajomych dostajemy także darmową energię, więc pomagać się opłaca.


Gry podobne