Twórcy gry Slot Universe, czyli studio Dream Interactive do swojego zestawu gier na Facebooku dodali nowy diament, w sumie to gra w diamenty – Super Gem Heroes. Wcielamy się w rolę młodego chłopca o imieniu Gem Boy, którego misją jest odzyskanie skradzionych zabawek od złego Boogeyman'a. Z pomocą przychodzi nam superbohater o imieniu Ruby-loo, który poprowadzi nas poprzez każdy nowy poziom oferując za każdym razem cenne wskazówki.

Super Gem Heroes jest niezwykle podobna do wielu popularnych gier typu match 3 puzzle na Facebooku, w sumie duże podobieństwo widzę tutaj do Candy Crush Saga i Pet Heroes Saga. Na każdym poziomie dostajemy nowe zadanie, głównie trzeba zdobywać pewien próg punktowy, ale nie będzie łatwo to zrobić bo mamy zazwyczaj ograniczoną ilość ruchów. Oczywiście wszystko polega na przesuwaniu kolorowych diamentów tak, aby tworzyły ciągi w poziomie, pionie po co najmniej 3 elementy. Niektóre poziomy posiadają dodatkowe wyzwania jak choćby czyszczenie wszystkich tzw. Boogey-Goo z planszy, albo staniemy przed zadaniem zdobycia jak największej liczby punktów w ściśle określonym czasie (tutaj nie ma znaczenia ilość ruchów, ale i czasami ograniczony czas łączy się z ograniczonymi ruchami). Jeśli nie uda nam się spełnić wszystkich wymagań to tracimy jedno z żyć, ale co pewien czas puste sloty na serduszka się odnawiają, więc nawet utrata ich wszystkich nie oznacza zakończenia przygody z grą. Oczywiście za prawdziwe pieniądze (kupująć diamenty) możemy sztucznie zwiększać ilość dostępnych żyć, albo wystarczy o nie poprosić swoich znajomych, o ile grają w SGH.


Super Gem Heroes Mapa

 

Jeśli uda nam się połączyć w jedną linię więcej niż trzy identyczne diamenty to w miejsce ich powstania pozostaje nam dodatkowy power-up, który może oczyścić nam cały wiersz, czy to kolumnę z dostępnych elementów. PO stworzeniu kształty litery T, albo L powstają bomby, które po dopasowaniu likwidują otaczające je elementy. Dodatkowe bonusy mogą zostać aktywowane ręcznie. Oczyszczą nam one planszę z elementów jednego koloru, albo zlikwidują kilka wierszy itp. Kilka takich bonusów dostaniemy na początku za darmo, a ich większą ilość nabędziemy za walutę premium w sklepie gry.


Diamenty są używane do kupowania większej ilości ruchów, powerupów, żyć i innych dodatków. Mamy ich ograniczoną ilość na początku, ale zawsze można ich dokupić więcej, oczywiście za prawdziwe pieniądze.

Super Gem Heroes  plansza gry

 


Jak widzicie gra Super Gem Heroes jest całkiem ciekawa, a co najważniejsze nowa na rynku casualowych gier online, więc nie ma co wybrzydzać i warto skupić się nieco na nowej zabawie, a chyba macie już dość rozbijania kolejnych cukierków, warzyw i owoców – wróćmy do tradycji, wróćmy do diamentów. 


Gry podobne