Gra przeglądarkowa Super Ball na portalu Facebook jest ciekawą i oryginalną grą logiczną, w sumie jedną z najlepszych jakie ostatnio udało mi się odnaleźć na tym portalu. Nie da się ukryć, że można znaleźć tutaj wiele podobieństw do znanej nam już od dawna aplikacji Peggle, choć moim zdaniem Super Ball jest o wiele bardziej rozbudowana, a jak kto woli jest w bardziej zaawansowanym stadium. Na samym początku rozwija się przed nami wielka mapa świata, na której kolejne lokacje zostały podzielone na wyspy. Uznajcie pierwszą rundę jako testową bo nie ma w niej nic wyjątkowego, a służy głównie do nauki i poznamy nieco zasad panujących podczas każdego rozgrywanego przez nas poziomu.

super ball mapa


Na czym polega zabawa w Super Ball? Wszystko jest bardzo proste i nie będzie to kolejna gra match 3 na co wskazywałyby wszelkie znaki na niebie i ziemi. Na górze ekranu mamy nasze działko, które zostało załadowane dziesięcioma magicznymi kulkami. Poniżej widzimy planszę, które ułożenie zmienia się za każdym razem jak przechodzimy do nowego etapu. Na owej planszy położone są cegiełki w kolorach niebieskim, czerwonym i różowym. Nas najbardziej interesują te czerwone, gdyż zbicie ich jest naszym głównym zadaniem. Klocki o kolorze niebieskim również przynoszą nam punkty, ale są tutaj głównie po to, aby utrudnić nam dotarcie do celu, czyli zbicie wszystkich czerwonych elementów. Cegiełki różowe są to pewnego rodzaju bonusy, dotykając je zdobędziemy nieco więcej punktów, ale nie skupiajcie się na nich i wykorzystujcie je przy okazji. To czego szybko się nauczymy to oszczędzanie kulek, bo jeśli wystrzelimy wszystkie, a nie zdążyłem wykonać zadania to runda kończy się przegraną.

super ball gra

Inną ważną sprawą w grze Super Ball jest to, że aby runda przebiegła właściwie i zakończyła się powodzeniem z naszych zdobytych punktów musimy zdobyć co najmniej jedną z trzech gwiazdek, co spotykamy często w grach bubble puzzle. Jednak jeśli jakimś cudem nie uda nie uda nam się spełnić jakiś wymagań i przegramy to tracimy jedno z kilku posiadanych żyć, a jeśli żyć nam już nie pozostanie to musimy przerwać zabawę i poczekać, aż z czasem się zregenerują.


Oczywiście gra Super Ball oferuje nam całkiem sporo power-up'ów, ale tak czy inaczej musimy odblokowywać kolejna w miarę naszego rozwoju w grze. Kupujemy je przed każdą rozpoczętą rundą i możemy mieć ich tyle ile mamy wolnych slotów. Maksymalnie jest do trzech slotów, które można zapełnić. A zakupić można wszystko za walutę gry, którą zarabiamy podczas zabawy, dzięki nim możemy zwiększyć zasięg rażenia kulki, rozdwojenie kulek (czyli strzelamy jedną, a ona dzieli się na dwie), ciekawa jest też opcja kulki, która co pięć uderzeń eksploduje, jest też wiele innych, których wykorzystanie w dalszym etapie ułatwi nam w znaczny sposób zabawę. Są także dodatkowe boosty, ale zakupić je można tylko za walutę premium.

super ball sklep

Gra Super Ball to naprawdę kupa fantastycznej zabawy, która wypełni Wam godziny nudnych wieczorów. Wspaniałe animacje, liczne efekty to wszystko sprawia, że gra ma szansę zdobyć wielką popularność. Warto zagrać, a na zachętę przedstawiam Wam materiał wideo z owej aplikacji. Gry podobne