Sudden Attack jest to taktyczny shooter MMOFPS, która najbardziej chyba przypomina klasycznego FPS’a Counter Strike. Gra oryginalnie została wydana w Południowej Korei w 2004 roku. Jednak mimo tego ciągle jest pionierem wśród gier MMOFPS.Jedną wspólną rzeczą z innymi grami FPS jest to, że możemy stracić wszystkie nasze punkty w jednej chwili od strzału w głowę. Podobnie jak w innych grach znajdziemy i tutaj snajperów, co sprawia, że rozgrywka chwilami jest bardzo frustrująca. Snajperzy prawie zawsze mogą nas zdjąć jednym strzałem, więc nigdy nie jest dobrym pomysłem stanie w miejscu w dodatku na otwartym terenie. Dziwnymi taktykami posługują się tutaj inni gracze, np. strzelają zza rogów z nadzieją, że kogoś trafią. Grając w trybie bomb defusal poczułem niestety, że wpadłem znowu w bagno podobne do samego Counter Strike, gdzie czerwona drużyna musi bronić bomby aby wygrać i ble ble ble. Nudy!

Sudden Attack


W sumie najbardziej brak mi w tej grze różnorodności. Nie ma tutaj w ogóle jakiejś personalizacji postaci, kompletnie nic, no chyba, że już skupimy się na tylko trzech trybach rozgrywki. Dodatkowo mało broni do wyboru co sprawia, że nudzi się gra bardzo szybko, oby w wersji europejskiej wydawcy dodali więcej treści bo inaczej zamiast dobrego startu to będzie upadek z wielkim hukiem.

Inną sprawą jest masa hackerów w tej grze, albo inaczej mówiąc masa dzieci wykorzystujących przeróżnego rodzaju boty i programy ułatwiające rozgrywkę, a wydawcy mimo licznych programów anti-hack nie dają sobie rady z problemem więc powinno to się stać obecnie priorytetem dla programistów.

Sudden Attack


Kolejną, strasznie uprzykrzającą rozgrywkę rzeczą jest tutaj tzw. kamera śmierci, a chodzi o to, że gdy polegniemy to widzimy z perspektywy pierwszej osoby naszych kolegów z drużyny, dla jednych może to i dobre rozwiązanie w oczekiwaniu na dołączenie do rozgrywki, ale prawda jest taka, że gdy tak czekamy to gra zaczyna niesamowicie lagować, co sprawia, iż czekamy jeszcze dłużej, a co za tym idzie coraz bardziej dopada nasz wszechobecna nuda.

Mimo tych wad to gra Sudden Attack jest imponująca bo popatrzcie sami na jej wiek i jaką mimo to popularnością cieszy się dalej w Korei i w Ameryce Północnej. Jednak niestety strasznie widać przebyłe lata i przestarzałą grafikę, ale gra zasługuje na chociażby dobrą ocenę ze względu na to, że mimo wad dalej jest na rynku i ciągle się rozwija.

Wymagania sprzętowe

  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows XP i wyżej

Gry podobne