Poznaj życie średniowiecznego lorda w grze MMO Stronghold Kingdoms, strategii czasu rzeczywistego. Gra łączy tysiące graczy z całego świata we wspaniałej symulacji średniowiecznego życia. Musimy postarać się, aby Nasz zamek nigdy nie został przejęty, obalić bezwzględnych tyranów, plądrować sąsiadów albo po prostu hodować spokojnie bydło.

Opis gry Stronghold Kingdoms

Ale czemu nie robić tego wszystkiego? Różnego rodzaju statystyki, osiągnięcia daje nam poczucie ciągłej rywalizacji. To jak walki, strategia i rywalizacja to jest to co chyba lubimy najbardziej, a jeśli dodać wspaniałe uniwersum Stronghold to mamy bardzo wybuchową mieszankę.


Naszym głównym zadaniem w grze Stronghold Kingdoms jest budowanie miasta i wspaniałego zamku w środku tętniącego życiem morskiego świata handlu i obrony. Zaczynamy od wyboru realnego kraju i miasta – miejsca na mapie odpowiadają tym rzeczywistym na całym świecie. Rozgrywka toczy się bardzo powoli jak to bywa w strategicznych grach. Tartaki dostarczą nam drewna, a kamieniołomy oczywiście przyniosą kamień. Będziemy tutaj nawet hodować zwierzęta, handlować z sąsiednimi miastami, a także toczyć liczne wojny z krajami, których właściciele nie przypadną nam do gustu, tak delikatnie mówiąc.

stronghold kingdoms 003

Zapytacie co sprawia, że gra Stronghold Kingdoms jest inna od średniej jakości gier z tego gatunku. W rzeczy samej jest inna od oryginalnej wersji bo każda rozpoczęta przez nas akcja wymaga czasu do ukończenia. Wybierzcie chociażby Tartak do budowy, zajmie nam ona 15 minut. Tym sposobem sama rozgrywka jest bardziej spokojniejsza i relaksująca niż tradycyjne strategiczne produkcje. Wszystko tutaj praktycznie działa w tle, a my powracamy do codziennej rutyny.


Info o grze
  • ProducentFireFly Studios
  • WydawcaFireFly Studios
  • Język: Polski
  • Oficjalna strona

Prawda jest taka, że w tej produkcji tkwi coś o wiele głębszego, zajmujemy się zarówno gospodarką, aby zadbać o szczęście ludzi, bronimy się przed napastnikami, wysyłamy zwiadowców , aby znaleźć nowe środki, budujemy zamek i zakładamy nowe wioski opracowując jednocześnie taktykę do danej sytuacji. Lista naszych zadań jest bardzo długa, co sprawia, że mamy zapewnioną ciekawą zabawę na wiele tygodni zanim sprawdzimy wszystkie możliwości jakie rozpościera przed nami gra Stronghold Kingdoms.

stronghold kingdoms 002

Początkowo zabawa tutaj nie jest zbyt skomplikowana, ale później możemy trafić na sytuacje, w których utkniemy nie wiedząc co dalej mamy robić, ale na szczęście jest tutaj bardzo rozbudowana wiki, gdzie znajdziemy tłumaczenia najbardziej skomplikowanych elementów. Pewnie jak już choć raz uruchomiliście omawianą grę to nie umknęło Waszej uwadze, że gra opiera się na systemie freemium, ale często dojdzie do sytuacji, gdzie w nagrodę otrzymamy 2 dni premium. To pozwoli Nam kolejkować zlecenia budowy, badań i ustawi nam automatycznie wszelkie szlaki handlowe. Bez tych dodatkowych funkcji gra po pewnym czasie staje się uciążliwa i bardzo trudna co zmusza nas do wydania realnej kasy na zakup premium. Moim zdaniem gra poszła w bardzo złym kierunku jeśli chodzi o freemium bo wymuszanie na siłę, aby zakupić cokolwiek w grze nie zachęca do dalszej zabawy, a przewagę mają Ci co posiadają najgrubsze portfele.


Wracając do całej esencji gry Stronghold Kingdoms to widać, że jest to typowo społecznościowa gra, wprawdzie nie taka jak na facebooku, ale w tym wypadku chodzi o liczne interakcje między graczami jakie muszą być, aby trybik dalej się kręcił. Zbieramy razem ekipę, napadamy na sąsiednie kraje, handlujemy między sobą i wiele więcej funkcji, które odkryjecie w miarę postępu w grze.

stronghold kingdoms 001

Największy problem w grze to przestarzała grafika, która wygląda jak z przełomu wieku i dlatego gra Stronghold Kingdoms nie jest na pewno do oglądania. Menu i interfejs korzysta ze standardowych przycisków, które wyglądają jak rodem wzięte z Windows 98. Jednak fanów porządnych strategii nie powstrzyma to przed opanowaniem całego świata gry.

Wymagania systemowe dla Stronghold Kingdoms :

Windows XP SP2, Windows Vista SP1 or Windows 7 (Updates recommended)
1024×768+ Screen Resolution
Processor: 1GHz or faster
512Mb RAM Windows XP
(1GB+ for Windows Vista/7)
DirectX 9 Compatible Graphics Card
150 Mb of Hard Drive Space


Gry podobne