To trudne być za szybkim, albo za wściekłym siedząc przed swoim monitorem (chyba, że jesteście furiatami), ale można zawsze pokosztować driftu w Tokio, Miami i kilku innych miastach prosto poprzez portal społecznościowy facebook.

Dzięki przeglądarkowej grze StreetRally możemy spalić swoje opony w najwspanialszych wyścigach przeciwko zarówno żywym jak i komputerowym przeciwnikom, aczkolwiek doznania w owej grze dość znacznie różnią się od tych rzeczywistych. Wielu nastolatków chciałoby, aby kierowanie samochodem było tak proste jak w StreetRally. Używamy tutaj tylko klawiszy na klawiaturze, głównie są to strzałki.


Opis gry StreetRally

Bardziej złożone manewry mogą być wykonywane za pomocą klawisza spacji, który odpowiada za hamulec ręczny, a samochody wyposażone w nitro mogą przyśpieszać przy użyciu klawisza Shift.

StreetRally wybor auta

Zaczynając grę musimy przejść tutorial, który w sumie pozwoli nam zarobić wystarczającą ilość monet, abyśmy mogli zakupić kilka różnych aut, a później wyjechać nimi na ulice Miami. Szeroki wachlarz rajdów i trybów gry jest prawdopodobnie jedną z największych zalet gry. Niektóre trasy są bardzo proste, będziemy się na nich ścigać przeciwko jednemu, albo większej ilości przeciwników AI. Inne poziomy, na wyższych etapach zmuszą nas do zachowań wykraczających poza kanony prawa, gdzie będziemy zmuszeni uciec policji, a w innych wypadkach naszym zadaniem będzie zniszczenie samochodu przeciwnika. Są tutaj także trasy, które przetestują nasze umiejętności, omijanie przeszkód tak szybko jak to tylko możliwe, drift na niebezpiecznych zakrętach, gdzie musimy zebrać taką ilość punktów jak to tylko możliwe. Te wszystkie tryby wyścigów znajdziecie w Trybie Kariery, ale jeśli wolicie ścigać się z ludźmi to znajdziecie tutaj zarówno tryb Ligowy jak i Turniejowy, który zawiera wiele tras, gdzie zdobędziemy mnóstwo monet i punktów doświadczenia.


W grze via www StreetRally możemy rzucać wyzwania innym kierowcom, a opcje multiplayer pozwolą nam szybko wybrać losowo gracza do wyścigu. Zarówno tablica rankingowa jak i rejestry wyścigów pozwalają nam porównywać swoje wyniki z innymi. Jednak największą wadą tutaj jest długi czas ładowania, a i są przedziwne trasy, które niekiedy nie chcą się załadować do końca. Pomiędzy zmaganiami na trasach możemy poświęcić czas na pracę przy naszym samochodzie. Od tego mamy garaż, gdzie można ulepszać praktycznie każdą część jak silnik, skrzynia biegów i części zawieszenia, jak również można wymienić opony, hamulce i wiele innych elementów. Jednak nie tylko liczy się to co pod maską skrywa nasze auto, ale liczy się także jego wizualny wygląd, możemy go przemalować, przyciemnić szyby itp. Można w garażu także zakupić wiele części służących do naprawy auta, albo do zabezpieczenia przed zniszczeniami. Wszystko za monety, albo facebookowe kredyty.

Niestety oprócz tuningu gra StreetRally nie oferuje nam jakiegoś większego realizmu w trakcie gry, nie ma tutaj odniesień do realnych aut, choćby dlatego, że za wykorzystanie wizerunków popularnych marek trzeba słono zapłacić, więc nie sądzę, aby w przyszłości były wprowadzone. Inna sprawa, dość kłopotliwa jak dla mnie to fakt, że w grze często jesteśmy pytani o to, czy chcemy wykupić status VIP. I właśnie za tą miesięczną opłatę członkowie otrzymuje ekskluzywny samochodów co miesiąc, 50 tysięcy monet raz na tydzień i dostęp do specjalnych przedmiotów w garażu jak i wejściówki do zamkniętych lig i turniejów.

StreetRally to gra, którą na pewno zechce wypróbować wiele osób i wielu z nim przypadnie ona do gustu. Jest to świetny sposób, aby zabić kilka minut przebywając na facebooku, ale na pewno jest to dużo bezpieczniejsze niż prawdziwym życiu.Gry podobne