Stone Dale jest grą przeglądarkową, którą znajdziemy na portalu społecznościowym facebook. Jest to typowa gra farmerska, gdzie wszystko rozgrywa się za czasów gdy po ziemi stąpały wielkie dinozaury.

Stone Dale jest atrakcyjną i żywiołową grą z kolorową grafiką, która przenosi nas do czasów prehistorycznych. Możesz ścinać przeróżne drzewa, trawy morskie zamiast sosny, oswoić Dodo i dawno już wymarłe ptaki i zwierzęta, a także budować wszystkie udogodnienia i tworzyć potrzebne narzędzia.


Stone Dale

 

Głównym minusem gry jest to, że bardzo przypomina rozgrywką FrontierVille, a głównie chodzi o system prograsji, czyli budujemy własną wieś, hodujemy zwierzęta, które najpierw musimy oswoić itp. Jeśli chodzi o sam system oswajania zwierząt to możemy zdobyć je podczas różnego rodzaju prac, jak na przykład ścinania drzew, gdzie albo zwierzę wyskoczy albo po prostu trafimy na jego ślad.


Oczywiście każde drzewo czy roślina może skrywać innego rodzaju zwierzę, ale żeby je oswoić musimy posiadać tzw. urok na danym poziomie. Jeśli jest on wystarczający to zwierzę zostanie dodane do naszej wsi. Podobnie jak w FrontierVille czy Leśnej Przygodzie na pustym miejscu po wyciętym drzewie czy usuniętym przedmiocie może losowo pojawić się po pewnym czasie coś nowego.


Gry podobne