Stick Run to gra stworzona przez Manuela Otto i jest to typowa platformówką, w której biegniemy do przodu praktycznie w nieskończoność. Aplikacja przyciągnęła moją uwagę, gdyż znalazła się w zestawieniu 20 najlepszych gier na Facebooku tego tygodnia. W tej grze jest tylko jedna zasada, którą powinniśmy się kierować – jednym słowem należy biec przed siebie, unikać wszelkich przeszkód i dobiec tak daleko jak to tylko możliwe. Nie myślcie sobie, że uda Wam się przewidzieć kolejne przeszkody, albo że plansze będą identyczne za każdym razem jak powtarzacie zabawę.Wszystko dzieje się przypadkowo, losowo porozrzucane przeszkody w wielu różnych odmiana sprawiają, że Stick Run nie jest grą prostą, na pewno nie w sensie gameplay'a, bo o wykonaniu teraz nie debatujemy.

stick run 2


Sterujemy naszą prostą, rysunkową postacią, którą możemy spowolnić, albo przyśpieszyć korzystając ze strzałek „lewo” i „prawo”. Naciskając strzałkę do góry sprawiamy, że nasz bohater skacze, strzałka w dół powoduje stan podobny do czołgania się.

Przeszkody, które napotkamy to zarówno pojedyncze skrzynki, a także ich stosy, niekiedy bardzo wysokie. Trafiają się także tafle szkła, wielkie poruszające się piły mechaniczne i wiele innych. Jeśli nie będziemy uważnie się poruszać i trafimy na jedną z przeszkód to kończy się cała gra i musimy zaczynać od początku. W trakcie zabawy w Stick Run odblokowujemy określone osiągnięcia, o ile spełnimy pewne kryteria efektywności.

Omawiana dziś gra posiada również gameplay z elementami multiplayer, w którym możemy stanąć do wyścigu z maksymalnie trzema innymi graczami w czasie rzeczywistym. Oczywiście wygrywa wtedy ten gracz, który dobiegnie najdalej, a Ci, którzy odpadną muszą poczekać na rozpoczęcie się kolejnego wyścigu. Dodatkowo oprócz wieloosobowej rozgrywki gra zawiera wiele funkcji pozwalających na społecznościowe interakcje w formie czatu, listy najlepszych, zmagania „friend vs friend” i wiele interesujących osiągnięć, w których znajomi będą nam niezbędni.


stick run 3

Stick Run musi zarabiać na siebie, mimo swojej prostoty (pod względem wykonania) jakoś trzeba utrzymać dewelopment, więc twórcy zarabiają tutaj na sprzedaży waluty gry i specjalnych itemów. Oczywiście niekiedy pojawiają się okolicznościowe reklamy, więc chyba nie ma jakiejś większej tragedii i nie utrudnia to całej zabawy. Niektóre przedmioty jakie możemy zakupić dają wyłącznie kosmetyczne efekty, ale są na przykład specjalne buty, które pozwalają biegać szybciej czy skakać wyżej niż inni. Mimo to gra jest godna polecenia, choćby po to, aby przetestować swoją zręczność. Sprawdźcie ją sami, już dziś na Facebooku.  Gry podobne