Stick Hero, kolejna gra pokroju Flappy Bird, której zasady wydają się niezmiernie proste jak i cała rozgrywka, ale … no właśnie jest jedno wielkie ale, mimo że sterowanie do bułka z masłem to wymaga czegoś więcej od nas niż poznania kilku tanich chwytów. Gra wymusi na nas, abyśmy się skupili, odłożyli twórcze myślenie i wyłożyli na tacę nieco zręczności połączonej z cierpliwością. Na starcie problem jest jeden, jeśli nie wkurzymy się i nie zrezygnujemy z grania po 2 minutach to wciągnie nas ona bez reszty, a nasze życie stanie czarne i kijkowate jak życie głównego bohatera, którym w Stick Hero przyjdzie nam sterować.

Gdy pierwszy raz uruchomiłem ową aplikację to miałem wrażenie, że wciska mi się kolejny kicz, którego nawet nie opiszę na swoim blogu, ale po pierwszej, drugiej…, trzynastej porażce nie miałem dość i próbowałem dalej i dalej. Wtedy mnie olśniło, a co jeśli większość użytkowników Androida wciągnie się tak samo jak ja w tą jakże prostą, ale dość wkurzająco-ciekawą rozgrywkę? Tym samym nie mogłem jej pominąć, bo okazuje się być doskonałym pożeraczem wolnego czasu, a co więcej – doskonałą zabawą.


Stick Hero 1

No dobra, przejdźmy do meritum sprawy. Gra Stick Hero pozwala nam się wcielić w rolę małego, czarnego superbohatera, czyżby był to ninja? Nie wiem tego, ale mimo to cechują go nadnaturalne właściwości. Naszym zadaniem jest przemieszczać się z jednego budynku (z dachu) na drugi i tak dopóki nie spadniemy. Jednak specjalnie nie użyłem słowa „skakać” bo się tutaj nie da tego zrobić, możemy jedynie przechodzić z dachu na dach po patyku, którym sterujemy sami. Z dwojga złego już nie wiem czy sterujemy naszym czarnym przyjacielem czy patykiem, ale chyba bardziej tym drugim.

Jak przekonacie się dość szybko, odległość między budynkami nigdy nie jest taka sama, jak i długość dzierżonego w naszej dłoni kijka. O jego długości decydujemy my za każdym razem jak widzimy wielką przepaść z budynku na którym się znajdujemy. Kijek musimy tak wydłużyć, aby był odpowiedni do przedostania się, stworzenia mostu, na kolejny budynek, ale co najważniejsze nie może on być również zbyt długi.


Stick Hero 2

Ot i cała filozofia jaka tkwi w Stick Hero i myślę, że po kilkudziesięciu minutach opracujecie już własne strategie, zawalczycie o swoje i pobijecie kolejne rekordy zajmując godne miejsce na listach rankingowych. Grę pobierzecie za darmo na Androida z serwisu Google Play.


Gry podobne