Starpires jest darmową grą przeglądarkową rozgrywaną w kosmicznym świecie. Za produkcje odpowiada studio Bad Pug Games. Starpires jest typową strategią rozgrywaną turowo, łączy w sobie wiele elementów tradycyjnych gier strategicznych i społecznościowych co sprawia, że jest atrakcyjna zarówno dla graczy gard core jak i tych casual. Gracze buduję swoje galaktyczne imperium, rekrutują wojska i walczą ze sobą za pomocą bezpośrednich ataków lub tajnych misji. W naszych działaniach dążymy aby wspiąć się na najwyższy szczebel rankingu i zostać okrzykniętym najwyższym władcą znanej nam galaktyki. W grze znajdziemy wiele wskaźników, w tym ogólną ocenę, wartość netto i brutto, liczbę zwycięstw, dzięki którym możemy na bieżąco śledzić nasze poczynania. 

Może zacznijmy od tego co tak naprawdę zaoferuje nam ta gra via www, otóż jak w podobnych jej grach kosmicznych będziemy mogli kolonizować przeróżne planety, jest ich aż 10 typów, od tych ekonomicznych po militarne, ale dbanie o ekonomię w tym MMO będzie dla nas również jednym z kluczowych zadań. To co Was pewnie zaskoczy to fakt, że możemy na rynku międzygalaktycznym zakupić dowolną planetę. Werbuj armię począwszy od piechoty po potężne i niszczycielskie krążowniki. Wygrywając walki zdobywamy przeróżnego rodzaju dobra i możemy ukraść przeciwnikowi planetę.  Opłacaj wojny z innymi Imperiami i zdobywaj sławę i chwałę. Planuj i wdrażaj szeroki zakres tajnych operacji, dzięki którym poznasz siłę i ekonomię przeciwnika, a to ważny element strategiczny podczas każdej z wojen, jeśli chcesz skutecznie pogromić przeciwnika. Oczywiście nie może obyć się bez możliwości tworzenia potężnych sojuszu, podpisywania przeróżnych traktatów i walki ramię w ramię w obronie swojego imienia. 


W miarę naszego rozwoju będziemy mogli badać nowe technologię czy też nasza nauka bardziej zostanie skierowana ku ekonomii, ale nigdy nie wolno nam zapominać o strategii wojennej. 

 Gry podobne