Kot o kosmicznym imieniu Syriusz ma niezwykłą zdolność, potrafi jak każdy dachowiec przechadzać się po najwyższych budynkach i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie potrafił dotykać swoimi kocimy łapami gwiazd. Potrafi łączyć ze sobą gwiazdy w przepiękne konstelacje, robiąc to maluje linie różnego rodzaju, więc to doskonały pomysł na nową grę, czyli Stargazer.

Za stworzeniem gry Stargazer odpowiada studio Ice Owl, ta sama firma, która wydała nam wcześniej gry takie jak Tiny Planets czy Star Pirates. Sama rozgrywka to logiczna łamigłówka w stylu dopasuj 3, w której nie przemieszczamy kolejnych elementów po planszy, a rysujemy linię łącząc identyczne gwiazdy przyległe do siebie choćby jednym z rogów pola, na którym się znajdują.


Na chwilę obecną zarówno graczy mobilnych (Android) jak i tych korzystających z uroków gry poprzez przeglądarki (Facebook) czeka ponad 200 kolorowych, gwieździstych poziomów, które twórcy gry na bieżąco aktualizują. Czekają tutaj na każdego piękne, chwilami nawet zabawne grafiki jak i wielka różnorodność zadań, a to wszystko daje nam apkę dzięki której możemy trenować swój umysł po wieloma względami.

Gra Stargazer

Miarą naszych postępów w Stargazer mogą być punkty, gdyż to one decydują o naszej pozycjo w rankingu znajomych na każdym poziomie. Jednak to nie wszystko, gdyż mamy tutaj również wiele osiągnięć i jeśli wykonamy je wszystkie to możemy nazwać się spokojnie graczami PRO.


Każdy poziom w grze rzuca przed nami różne wyzwania, możemy zbierać określoną ilość punktów albo oczyszczać planszę z płytek zaśmieconych różnymi elementami. Niekiedy gra pozwoli sobie nas poprosić o zebranie określonych gwiazd w pewnej ilości, ale zawsze musimy uzyskać taki wynik punktowy, aby pozwolił na na uzyskanie co najmniej jednej z maksymalnie trzech dostępnych gwiazd w każdej rundzie.

Jeśli nie uda nam się wykonać danego zadania, a skończą nam się ruchy to stracimy jedno z posiadanych żyć. Życia (serduszka) odnawiają się co pewien czas samoistnie, ale możemy o dodatkowe prosić także naszych znajomych lub dzięki kryształom (waluta premium) kupić paczkę serduszek, odnowić je natychmiastowo bądź sprawić, że przez pewien czas będziemy mieli ich nieograniczoną ilość. Za kryształy kupimy również boostery, które pomogą nam przechodzić levele o wiele łatwiej jak i dzięki nim znacznie szybciej zwiększymy swój wynik punktowy.

Boostery możemy zdobyć za darmo, gdyż raz dziennie w Stargazer mamy możliwość zakręcenia kołem fortuny, bez żadnych opłat. Na kole mogą wypaść takie wspomagacze jak nieograniczona ilość żyć, 3 dodatkowe ruchy, bomba, błyskawica, cofnięcie ruchu lub Jackpot dający nam wszystkie dostępne boosty. Warto spróbować szczęścia.


Gra Stargazer już dziś może być w zasięgu naszej ręki, myszki lub ekranu dotykowego, a zagracie na Facebooku albo na Androidzie pobierając ją z serwisu Google Play.


Gry podobne