Stardoll to gra przeglądarkowa przeznaczona przede wszystkim dla dziewczyn, w sumie klasyfikuje ją jako typową przebierankę online. Po stworzeniu własnej postaci cała reszta zależy już od nas. Możemy budować olbrzymią garderobę, dekorować swój dom, a nawet projektować własne ubrania. Stardoll w sumie już było w internecie od dość dawna, ale od bardzo krótkiego czasu dostępna jest na facebooku. Jeśli kiedyś graliście w Stardollin to możecie spokojnie połączyć z kontem Stardoll na facebooku i przenieść wszystko z jednej gry do drugiej. Niestety wiele funkcji jakie znajdziemy na stardoll.com nie znajdziemy na facebookowej wersji co może sprawić, że gra będzie nieco frustrująca i ciężka do zrozumienia dla początkujących.

stardoll na facebooku


Na początku naszej zabawy w grę przeglądarkową Stardoll dostajemy dosłownie minimalną pomoc, więc czasami musimy sami doszukiwać się wszelkiej pomocy bo sam tutorial nam jej nie zapewni. Nie ma tutaj żadnych poziomów, nie zbieramy żadnego doświadczenia i wszystko mamy odblokowane już na starcie. Jednak wiele elementów w grze będzie do kupienia tylko za stardolls dolary, waluta premium gry. Zdobyć je możemy poprzez zakupienie facebookowych kredytów, albo poprzez zakup członkowstwa Superstar. Dodatkowo jeśli logujemy się do gry codziennie, kilka dni z rzędu to możemy otrzymać za darmo kilka dolarów, ale zanim uzbieramy w ten sposób na coś ciekawego to minie sporo czasu.

Starcoins (monety) to waluta jaką zbieramy za wykonywanie zadań, klikając na ikonkę starcoin możemy zobaczyć listę czynności codziennych jakie możemy wykonać, aby co nieco zarobić w grze. Możemy zdobyć z codziennych zadań do 40 monet.


W grze na facebooku Stardoll możemy odnaleźć swoje powołanie poprzez projektowanie nowych ubrań i dekorowania domu. Możemy także projektować własną biżuterię i inne dodatki. Ku rozwijaniu naszej pasji tworzenia oddano nam naprawdę sporo opcji, a to wszystko po to abyś miała możliwość wyglądania inaczej niż inne uczestniczki. Najgorsze jest to, że gdy skończymy coś projektować to musimy jeszcze za to zapłacić, albo stracimy całość naszej pracy. Głupie nie? W porównaniu do stardoll.com brakuje tutaj funkcji odsprzedaży naszych rzeczy. Klikając na przedmiot zobaczymy ile dostaniemy za jego sprzedaż, ale i tak go sprzedać nie mamy gdzie. Jednak możecie obejść te ograniczenia łącząc konto gry na facebooku z tym na stardoll.com, wtedy przedmioty są dostępne w obu wersjach i sprzedać je możemy na stardoll.com. Ale proces ten jest według mnie bezsensu bo po co w takim razie nam konto na facebooku jak i tam musimy korzystać z tego innego. Dla mnie istny bezsens, ale spróbujcie swoich sił.  


Gry podobne