Sympatyczny kosmita w swoim stateczku wzywa nas do pomocy w grze na Facebooku Star Pearl, która wyraźnie nawiązuje do popularnej gry zręcznościowej Zuma Deluxe, ale nie ma co się dziwić bo taki styl gry jest bardzo popularny i to nie jedyna gra, która wykorzystała sprawdzone systemy jakie wyszły ze stajni studia PopCap. W sumie, aby jakoś nam tutaj szło oprócz samej zręczności niezbędna będzie logika, bo strzelanie bezmyślne do celu to nie gra, a proste wyżywanie się na aplikacjach internetowych.Bez odrobiny myślenie nie zdobędziemy punktów, bez celności nie zdobędziemy punktów, bez odrobiny chęci nie będziemy mieli nic – tak podsumuje na początek to co kryje się pod zasłoną kosmicznej rozgrywki w Starl Pearl.

Zaczynamy zabawę, siadamy do naszego statku i będziemy sterować naszym małym, niebieskim kosmitom w trakcie jego podróży po kolejnych wyspach (jak na moje oko to wyspy tropikalne). Sterowanie jest bardzo proste, musimy posiadać jedynie myszkę, którą będziemy obracać się dookoła, a prawym klawiszem myszki wystrzeliwujemy kolejne kulki. Choć tutaj patrząc na sam tytuł gry będą to bardziej perły niż kulki, ale idea jest taka sama.


starl pearl

W ciąg kulek, które mamy dopasowywać kolejne elementy – minimum 3 identyczne – przesuwa się po wyznaczonej ścieżce, w każdej kolejnej rundzie kształt i długość tej ścieżki się zmienia, ale niekiedy na niektórych zakrętach ciężko jest coś trafić, więc nie liczcie na łatwiznę. W Star Pearl każdy poziom stawia przed nami nowe wyzwania, z tego co zauważyłem to mamy określone progi punktowe i tyle, ale teraz pytanie jak zdobywać maksymalnie największą ilość punktów? To bardzo proste, ale na początek musicie zrozumieć co to jest Combo w owej aplikacji. Wyobraźcie sobie, że macie ustawione kolejne po dwie kulki niebieskie, za nimi 2 żółte i znowu jedna lub dwie niebieskie. Strzelamy w te żółte, niebieskie będące dotychczas na ich krańcach łączą się ze sobą w linie z co najmniej trzech kulek i również zostają zbite, ale zostaje po nich ślad – za każdym razem jak uda nam się zrobić combo powstaje specjalny klejnot. Ilość kulek zbitych w kombosie będzie determinowała ilość punktów jakie na koniec rundy otrzymamy za wytworzony klejnot. Klejnotów możemy zdobywać ile tylko damy radę, ale pamiętajcie, że na końcu każdej ścieżki jest dziura i jeśli wpadnie tam choćby jedna kulka to przegrywamy. Ilość utworzonych diamentów i zdobyte punkty pojawiają się w górnym, prawym rogu ekranu gry. Sprawdzajcie co pewien czas czy zdobyliście wymagane punkty do ukończenia poziomu i jeśli zostało Wam jeszcze nieco czasu (tak, mamy ograniczenie czasowe na rundę, ale to żadne ograniczenie), to można jeszcze pozdobywać nieco diamentów, aby powiększać swoją pulę punktów i bić kolejne rekordy, ale jeśli spełniliście wszystkie warunki i chcecie przejść dalej to należy zjechać na dół ekranu gry i wcisnąć zakończ rundę. Wtedy poziom zakończy się automatycznie, my zgarniemy nagrodę i ruszamy do zabawy dalej.

jak zrobić kombosa


 

Na koniec jeszcze powiem krótko o pozostałych opcjach gry. Star Coins to waluta gry w Star Pearl, która pozwala nam odblokowywać dodatkowe opcje, potężne bonusy i inne przedmioty, które ułatwią nam zabawę. W zakładce Trophies widzimy wszelkie nagrody i trofea zdobyte podczas gry, odblokowując je wszystkie staniemy się najlepsi ze wszystkich. To w sumie wszystko co powinno Was interesować, reszty nie ma co tłumaczyć, gdyż to naprawdę prosta gra, w której odnajdą się nawet nasze najmłodsze pociechy.  Gry podobne