Star Galaxy to najnowsza gra przeglądarkowa rozgrywająca się w przestrzeni kosmiczne od studia Square Enix, które odpowiada za serię Final Fantasy. Gra funkcjonuje podobnie jak Crystal Conquest, która obecnie znajduje się w fazie zamkniętych testów beta w Japonii. W Star Galaxy gracze wcielają się w rolę dowódcy zarządzającego swoim terytorium, rzucającego się w wir kosmicznych walk. Na polu walki gracze dołączają do wojny z wrogimi siłami i starają się przejąć kontrolę na całą galaktyką.

Star Galaxy 002


Trading Card Game

Jednak jeszcze nie wspomniałem o najważniejszym. Gra Star Galaxy to zwykłe TGC (trading card game), czyli w naszym języku karcianka z elementami strategii, gdzie oficerowie, albo jednostki są reprezentowane za pomocą przeróżnych kart. Mogą tak zbierać doświadczenie, zdobywać nowe poziomu i uczyć się wielu umiejętności. Z tymi kartami gracze idą do walki, a w jednej potyczce może uczestniczyć do 2000 członków. W międzyczasie można przemierzać kosmos i eksplorować jego najskrytsze zakamarki, odkrywać nowe planety i zdobywać surowce potrzebne do rekrutacji nowych jednostek.

Walka przy użyciu kart

Mówiąc o samej walce, wszystko rozgrywa się w Star Galaxy za pomocą tur. Gracze mogą wybrać spośród czterech sił ( Boldor Imperial Army, Holy Knights of Selshion, Universe Trading Union i Republic), a następnie dołączyć do walki, a zwycięzca przejmuje kontrolę nad daną strefą, a to poskutkuje wzrostem produkcji naszych surowców.

Star Galaxy 003


Zamknięte testy beta gry Star Galaxy rozpoczną się gdzie około 20 grudnia 2012 roku, ale tylko w Japonii, ale będzie na pewno wersja anglojęzyczna. Jednak nie nastąpi to wcześniej zanim Japońska wersja nie zostanie ustabilizowana. Pełnej recenzji gry spodziewajcie się wkrótce.


Gry podobne