Star Conflict jest dynamiczną i oczywiście darmową grą akcji MMO, rozgrywaną w kosmicznym świecie, gdzie po nieznanym kataklizmie wyginęło wszelkie życie poza jednym sektorem – 1337. Wielu pozostałych ludzi przemierza ruiny galaktyk w poszukiwaniu zaginionych artefaktów, które mają dać im nieograniczoną władzę… Star Gem, Inc. opracowało zaskakujące połączenie gatunków i funkcji gry, a do tego upakowali to w pięknej i atrakcyjnej formie tak aby zainteresować jak najszersze grono graczy. Uruchamiając pierwszy raz grę tworzymy swoją postać, gdzie musimy wybrać najpierw jedną spośród sześciu frakcji i ruszamy bronić przestrzeni kosmicznej. Od początku naszych zmagań jesteśmy wyposażeni już w przyzwoitą kwotę pieniędzy w grze, ale jest tutaj wiele sposobów aby je szybko wydać. To co najlepsze to fakt, że już od pierwszego dnia mamy dostępną całą linię statków kosmicznych w Star Conflict. Wybieramy ten, który najlepiej nam odpowiada, dokupujemy moduły i broń i ruszamy w kosmos. System automatycznie oddziela graczy o podobnym poziomie i reputacji na dwa zespoły więc nie musimy się martwić o zaburzenia równowagi, a to co sprawia, że odnosimy tutaj sukces to prawdziwy talent, nic więcej.

W trybie Team Death Match  nie możemy zapomnieć o naszych znajomych i w zależności od tego jakie moduły wybierzemy to można zwiększyć tarcze naszego statku jak i sprawić aby baterie ładowały się szybciej. Jednak możemy obrać również inną taktykę, zamaskować się i przy pomocy specjalnych akceleratorów spalić całą elektronikę wroga i sprawić by cierpiał. Jednak niezależnie od tego jaką strategię obierzemy to najważniejsi jesteśmy my, piloci statków.


Z początku może nam się wydawać, że przestrzeń nas otaczająca jest ogromna, jednak jeśli na horyzoncie pojawia się dywizjon wroga to sami zauważycie, że stanowczo tutaj za mało miejsca i musimy staczać epickie walki nawet o mały skrawek naszej trójwymiarowej przestrzeni. Oczywiście do tego jest specjalny tryb: Capture The Sector.

Nasza frakcja będzie bronić krytycznych punktów, a my musimy używać naszych umiejętności jak np. recon z rozwagą aby najeźdźca w każdej chwili był widoczny na naszych radarach. Detonacja min elektromagnetycznych pozwoli nam spowolnić wroga i zniszczyć ich pozycje obronne. Jeśli już wróg zostanie pokonany to dana pozycja już należy do Ciebie. Ale nie zyskamy tylko doświadczenie czy też dumę i podziw wśród kompanów z frakcji, uciekający wróg zapłaci ogromną cenę za przegraną. Pozostanie łup tak wielki, że potrzebować będziesz całego zespołu do zebrania wszystkiego.


Jeśli już zyskamy parę chwil cennego spokoju to możemy przejść do hangaru, gdzie przechowujemy wszystkie statki kosmiczne. Kasa, którą zarobiliśmy jest przydatna do naprawy uszkodzeń statków i ulepszenia modułów już zainstalowanych czy kupna zupełnie nowych. Należy pamiętać, że każdy zainstalowany moduł odzwierciedla się na wyglądzie statku i jeśli wróg zobaczy, że dysponujesz potężnym laserem czy inną bronią to dobrze zastanowi się zanim zaatakuje.

Jednak sercem naszego statku jest jak zawsze pilot, czyli gracz. Każda podjęta decyzja, każda walka znajduje odzwierciedlenie w statystykach pilota i określa jego przyszły kierunek rozwoju. Zbieraj punkty doświadczenie i rozdawaj je w różne umiejętności, aby jak najlepiej dostosować swoją postać. A nóż zostaniesz typem pilota, który będzie w stanie zniszczyć Gwiazdę Śmierci. To nie jest jednak łatwe i nie osiągniemy tego szybko, ale w Star Conflict czas pędzie szybciej niż kometa.
Rozwój postaci i możliwości nabywania lepszych i droższych statków wymagają czasu, więc nie martw się tym na zapas, równowaga w grze pozwoli ci wygrywać dość często walki. A w czasie naszego rozwoju mamy możliwości poprawy umiejętności pilotażu i modyfikowania obecnego statku np. modułów i broni.Gry podobne