Spiral Knights to darmowa gra MMO o charakterze zręcznościowym, które powstało dzięki firmie Three Rings, twórców takich gier jak Puzzle Pirates i Whirled. Wchodząc do gry wcielamy się w wojowników, których areną jest nieprzenikniony wszechświat. Jednak koleje losu są naprawdę niekiedy dziwne i zbieg okoliczności sprawił, że trafiamy na nieznaną nam planetę Cradle. Czujemy, że coś jest nie tak, zaglądamy do plecaka, a tam nie ma nic z naszego sprzętu, a statek którym podróżowaliśmy jest niemalże kompletnie zniszczony.

Spiral Knights 010


Po pewnym czasie bohaterowie Spiral Knights napotykają rdzennych mieszkańców planety i nie są oni wcale przyjaźnie do nas nastawieni, więc czekają nas codzienne starcia z tymi istotami co wcale nie ułatwi nam powrotu do domu. Na szczęście możemy kontrolować naszą postać podczas walki, co wiele gier tego typu nie umożliwia. Postać można wzmocnić dzięki kolejnym elementom ekwipunku, a broń dostępna jest w szerokim asortymencie, gdzie zarówno znajdziemy broń białą jak i bardziej futurystyczne pukaweczki.

Jedyną nadzieją na bezpieczne schronienie jest opuszczona placówka górnicza. Okazuje się, że jest to idealne miejsce na przeżycie, możemy tutaj kupować sprzęt dla postaci, sprawować pieczę nad kolejnymi postaciami jak i ulepszać posiadaną broń i ekwipunek. W tym miejscu odkrywamy tajemnicze korytarze, które prowadzą w głąb planty, gdzie sieć jaskiń i tajemniczych komnat ciągnie się w nieskończoność. To przedziwne miejsce to Clockworks, ale nie myślcie, że będzie tam bezpiecznie i spokojnie, zamieszkują te jaskinie najdziwniejsze stwory, z którymi również przyjdzie nam się zmierzyć, ale za to chronią oni cennych skarbów, więc warto włożyć nieco wysiłku w pokonanie ich.

Spiral Knights 009


Aby ułatwić nam podróże po tej sieci jaskiń oddano graczom tajemniczą maszynę pomagającą nam się teleportować z miejsca na miejsce.

W Spiral Knights nie musimy bawić się sami i warto założyć gildię, albo dołączyć do już istniejącej. Takie zgromadzenie zapewni nam spokój i bezpieczeństwo na dłużej.


Gry podobne