bitComposer Online i Neobird oddali w ręce fanów swoje najnowsze dzieło – Spellcreepers, grę którą znajdziemy już teraz na Facebooku jak i jest ona dostępna na iOS i Androidzie. W grze możemy przejąć kontrolę nad 32-oma potworami i wraz z nimi wziąć udział w meczach single i multiplayer w stylu match 3 puzzle. Mamy tutaj naprawdę ciekawą mieszankę puzzli z RPG, gdzie gracze mogą zbierać bronie i sprzęt defensywny, aby uczynić swoje potwory jeszcze silniejszymi.

Ta darmowa gra logiczna oparta o rozgrywkę poziomową, jak wspomniałem wcześniej, pozwala nam na walki singleplayer przeciwko AI, czyli postaciom i stworom sterowanym komputerowo, przez sztuczną inteligencję. Podczas walki użytkownicy mogą usuwać z planszy do sześciu symboli na jedną turę, a to z kolei wywołuje atak, albo akcję obronną.Płytki na których są miecze i ogień, na przykład, wywołują u przeciwnika obrażenia, a fiolki i tarcze pozwalają nam się lepiej bronić i odzyskiwać utracone życie. Możemy także dopasowywać do siebie monety, które mogą zostać użyte później do innych celów.


spellcreepers 001

W Spellcreepers ciekawe jest to, że dobrać można maksymalnie sześć płytek, pośród których trzy muszą być identyczne i bez znaczenia jest to czy się ze sobą stykają czy też nie. Walka oczywiście rozgrywa się do momentu, w którym jedna ze stron nie ma już punktów życia, a zwycięzca otrzymuje godną nagrodę ze skrzyni skarbów jaką skrywał dany potwór.

Ale gra Spellcreepers posiada także drugą stronę medalu, chodzi mi o walki multiplayer na arenach. Możemy w czasie rzeczywistym konkurować w duelach z graczami z całego świata. Walka wtedy niczym nie różni się od tej z komputerowym przeciwnikiem.


Gdy gracze uzbierają odpowiednią ilość waluty regularnej, albo premium, to mogą iść do sklepu gry i zakupić zarówno ofensywne jak i defensywne przedmioty dla swoich potworów wliczając w to miecze, hełmy i inne elementy ekwipunku. Przedmioty mają działanie pasywne i wpływają na przebieg kolejnych walk jak i nie trzeba ich uruchamiać ręcznie. Przykładowo miecz wzmocni tworzone zaklęcia za pomocą symbolów miecza na planszy gry.

spellcreepers 002

Twórcy gry Spellcreepers pomyśleli o osobach, którzy w podróży grają na tabletach i smartfonach, a w domu wolą do tego używać pecetów. Dzięki krosowej platformie nasze postępy z urządzeń mobilnych zachowane są na innych urządzeniach – choćby pecetach czy laptopach i na odwrót.Gry podobne